Co myslicie o tej podłodze?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dreamer725
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2012, 16:49
Co myslicie o tej podłodze?

autor: dreamer725 » 15 maja 2012, 17:17

Witam.
Chciałem się was spytać, co myślicie o wykonaniu tej podłogi. Pasuje takie cos do salonu/pokoju dziennego? Są to polerowane kawałki granitu grubości 3 cm. Na zdjęciu niema jeszcze fugi, będzie ona w kolorze grafitowym.
Co wy na to? :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

IWB
Re: Co myslicie o tej podłodze?

autor: IWB » 15 maja 2012, 17:31

poddam ci pomysł który się sprawdza

całość jest szpachlowana żywicą polisetrową, powiedzmy w kolorze grafitowym i potem jest szlifowana do równego poler zostaje dalej ale masz za to jedną taflę która się nie brudzi ( fuga) - nie sądziłem że jeszcze ktoś na tym forum o takich posadzkach napisze ;-)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Co myslicie o tej podłodze?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 maja 2012, 18:01

Kiedyś "dziczki" były bardzo popularne. Materiał "jakościowy" był abstrakcyjnie drogi i trudno dostępny, więc z odpadów się wiele robiło, głównie w sklepach.
Co do żywicy poliestrowej... faktycznie wyjdzie ładnie, faktycznie nie będzie się brudziło, lecz żywica jest znacznie bardziej miękka od granitu i dość szybko się zmatowi. Cena też jest spora. Można kupić grafitowy barwnik do cementu, normalnie zalać i doszlifować, będzie "na wieki".

IWB
Re: Co myslicie o tej podłodze?

autor: IWB » 15 maja 2012, 18:12

E tam, na Bartyckiej tanio można kupić żywicę.
Jakoś blaty żywicowane nie matowieją.
Może jeszcze są od tego imprgnaty? np. AKEMI lub BETAWAX :-)

Magra napewno coś ma ;-)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Co myslicie o tej podłodze?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 maja 2012, 18:23

Blat to nie podłoga - a rozwiązanie też nie moje. Wykonałem telefon do przyjaciela kamieniarza, który w granitach i marmurach robi "od zawsze"... firma Jabo Marmi

dreamer725
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2012, 16:49
Re: Co myslicie o tej podłodze?

autor: dreamer725 » 15 maja 2012, 18:36

Cóż, fugowanie już prawie skończone :P Użyłem jednak normalnej fugi, firmy atlas - Tanio kupionej, bo po znajomości :P. Gdy wszystko będzie już ładnie wymyte dodam wam kolejne zdjęcie. Całość będzie jeszcze przeleciana płynem polerskim. Cokoliki prawdopodobnie również zrobię granitowe, chociaż to jeszcze nie jest pewne, bo musiałbym specjalnie każdy polerować od strony kantu.


Dlaczego użyłem właśnie takich odpadów ? Mam ich na pęczki, mój szef ma również usługi kamieniarskie, więc takie odpady mu zostają, co ja mogę sobie brać za darmo ;) Jedyny koszt to fuga oraz kilka worków kleju i cementu oraz oczywiście czas, bo większość była docinana a brzegi 'falowane' (cementem wypełniałem fugi prawie do pełna, zostawiałem jakieś 0,5cm.) Dlaczego? Gdybym tak nie zrobił, samej fugi poszło by ok. 25 kg :P Bardzo ładnie to wygląda 'na żywo', zdjęcie z telefonu nie oddaje prawdziwego wyglądu takiej podłogi. Jutro wrzucę fotkę, to zobaczycie co z tego wyszło. :)

IWB
Re: Co myslicie o tej podłodze?

autor: IWB » 15 maja 2012, 18:38

poliestrowa żywica to jedyna którą można zapolerować na sucho wystarczy papierek 1200"
co do twardości nie pamiętam jaką ma skalę w Mosh'a ale nie mało. Warto Zbyszka Leśkiewicza zapytać to jest fachowiec od posadzek

dreamer725
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2012, 16:49
Re: Co myslicie o tej podłodze?

autor: dreamer725 » 15 maja 2012, 19:13

Rozwiązania z żywicą użyję w łazience, ponieważ tam również mam zamiar tak zrobić, ale tylko 1 kolor granitu, podobnie będzie również w przedpokoju, tam będzie granit czarny, z takimi kawałkami jakiegoś lśniącego czegoś w środku, tylko że do tego użyję cementu białego + barwnika w jakimś ładnym, jasnym kolorze. Ale to dopiero planuję w przyszłości ;-)

Dziękuję za rady, naprawdę są bardzo pomocne :)

wykonawca max
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 22 kwie 2012, 17:14
Lokalizacja: Ruda Śląska
Re: Co myslicie o tej podłodze?

autor: wykonawca max » 16 maja 2012, 19:29

...stosowanie żywicy na naturalny kamień to profanacja:) zdecydowanie lepszy efekt daje fugowanie, można zastosować samorozpływną fugę lub fugę Artis (fuga szybko sprawna)którą można nakładać do 25mm szerokości obie są wyrobami Atlasa.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości

Gotowe projekty domów