Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

Eko1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:36
Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: Eko1 » 15 kwie 2012, 22:52

Witam. To mój pierwszy post na forum. Chcę robić sobie różne przeszkody do fingerboarda (taka deskorolka na palce, dobra kosztuje nawet 600 zł, są mistrzostwa świata więc nie ma się co śmiać)
no i potrzebuję "instrukcji" jak robić śliskie, wytrzymałe (tak żeby się nie kruszyły) i gładkie (bez dziurek, gładka powierzchnia) murki, oczywiście są niemieckie firmy robiące takie ale w przeliczeniu Euro na PLN wychodzi zbyt drogo - 130 zł za betonowy klocek...głupota. Tutaj filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=LXJLqhH8BbY
I kilka fotek:
http://img845.imageshack.us/img845/152/ ... 152129.jpg
http://img692.imageshack.us/img692/5478 ... 152311.jpg
http://img810.imageshack.us/img810/3096 ... 072845.jpg
Postanowiłem więc spytać ekspertów jaką mieszankę zastosować tak aby ten murek był gładziutki, i śliski. Mam taki z granitu - bardzo dobry materiał ale jednak wolałbym spróbować betonowych przeszkód i super jakby miały takie same właściwości jak granit hehe.
Udało mi się znaleźć informację od producenta, może to coś pomoże:
"Przeszkody są wykonywane z mieszanki cementowej z materiałem wykorzystywanym do ocieplania dachów bloków oraz z z płynem do wody którego nazwy podać nie mogę."
Pozdrawiam

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: konkret2 » 16 kwie 2012, 6:17

Są mistrzostwa świata w rzucie beretem lub samolotem papierowym więc można się śmiać.
Wymyśl najpierw formę, która będzie gładka, np. przeźroczysty plastik. Płaszczyzny(oprócz spodu) wysmaruj żywicą dwuskładnikową np. sika anchorfix jak wyschnie w środek wlej beton. rozszaluj i będzie dobrze.

Eko1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:36
Re: Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: Eko1 » 16 kwie 2012, 7:55

:D
Tylko zależy jaka ta mieszanka, a nie po prostu "beton".

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: konkret2 » 16 kwie 2012, 8:27

żywica dwuskładnikowa super twarda i gładka będzie pełniła wierzchnia warstwę a w środku zwykły beton gotowy za 9 zł 25 kg

Eko1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:36
Re: Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: Eko1 » 16 kwie 2012, 14:04

No ok, a kolor też będzie idealnie biały? Jakieś proporcje możesz podać? Zależy mi żeby wyglądał jak na zdjęciach, da radę zrobić coś takiego?
No i jeszcze inne pytanie. Zrobiłem murek na deskorolkę prawdziwą :P tak to moja życiowa pasja, z bloczków i obłożyłem cementem zwykłym za 8 zł, wymieszanym z piachem no i minął rok, na górze oczywiście jest kątownik ale ten beton jest szorstki na górze i ciężko deska po nim chodzi - praktycznie się nie ślizga, czy tutaj też kupić żywicę i zatrzeć na górze?
Coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=Y1N9o-AEQzA
Oczywiście najlepsza byłaby granitowa płyta, ale 2,5 metrowa będzie bardzo droga. Więc co zrobić żeby murek był na górze bardzo śliski i wytrzymały? Jaka mieszanka?

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: konkret2 » 16 kwie 2012, 14:44

Każde rozwiązanie będzie drogie
Blacha ze stali nierdzewnej tez może zdać egzamin.Taka blachę przykleić klejem montażowym i będzie idealnie gładkie.

Eko1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:36
Re: Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: Eko1 » 16 kwie 2012, 16:20

Tak też o tym myślałem, jednak lepiej wygląda beton. Dobre firmy jak zrobią beton do skateparku to ślizga się jak głupi. Ja mam kątownik i na górze wyrównane betonem, o ile kątownik się dobrze ślizga, to jak deska złapie styczność z tym betonem (kątownik nie jest zbyt szeroki) to już hamuje...Może jakaś szpachla? Zatrzeć czymś na górze? Słyszałem, że są jakieś dodatki do cementu, że potem beton staje się bardziej "plastikowaty", mi chodzi po prostu o to żeby był śliski i gładki. Nie wiem, skateparki mają taki gładziutki beton ale wiadomo to profesjonalne firmy...

Eko1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:36
Re: Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: Eko1 » 18 kwie 2012, 20:42

Ok kolego mam formę plastikową, super gładka. To kupić tą żywicę dwuskładnikową? W ogóle jak myślisz czy te murki ze zdjęcia są z użyciem żywicy? Chciałbym żeby moje wyszły też takie bielutkie, więc chyba nie mogę tego zrobić z pierwszego lepszego betonu...coś na bank trzeba do niego dodać, po to założyłem temat żeby dowiedzieć się jakiej mieszanki użyć, pomożesz mi?
Pozdro

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: konkret2 » 18 kwie 2012, 22:42

Ja uważam że beton prędzej czy później się zetrze, będzie gładki ale się zetrze.
Ta folią owiń coś gładkiego, np płytkę ceramiczną itp. Beton możesz dać zwykły jak fundament a na wierzch po wyschnięciu daj żywicę i przyłóż gładka płytkę z mocno naciągnięta folią, najlepiej folie przyklej na taśmie dwustronnej aby nie było pęcherzy. Żywica schnie szybko, niektóre tylko kilka minut.
Smarujesz przykładasz, czekasz aż wyschnie i odrywasz to coś z folią. Żywicę możesz wyszlifować, ewentualnie uzupełnić ubytki, szlifujesz az do połysku i będzie idealnie.

Do betonu możesz dać drut zbrojeniowy , zależy jakie wielkie to coś do deskorolki.

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin
Re: Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: fruzin » 20 kwie 2012, 1:03

Dla mnie sprawa jest prosta w teorii, ale wykonanie będzie trudne.
Odpowiednia forma, dobry środek antyadhezyjny i beton SCC.
Gwarantuję, że będzie gładkie i wytrzymałe. Dla śliskości musiałbyś pokryć formę jakąś żywicą.

Raz wygrałem flaszkę bo betoniarz nie wierzył, że do próbki betonowej nie jest przyklejona folia.
A wyglądało na lustro. Takie są możliwości SCC.
Co do koloru.
Jeżeli do betonu SCC zastosuje się cement hutniczy lub np. S-LL to wyjdzie dość jasny (nie biały).
Biały cement jest 3x droższy od zwykłego i też nie gwarantuje białego koloru. Można jeszcze kombinować z TiO2.

Lepiej będzie jak pokryjesz zwykły beton żywicą o odpowiednim kolorze.

Wiedz, że beton pod wpływem drgań upłynnia się.
Wibratorek (coś a'la dildo - nie żartuję) przyda się 8) tudzież stolik z podpiętym wibratorem.
Opukanie czymś formy też pomoże.

Powodzenia
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

IWB
Re: Śliski, wytrzymały, gładki beton - pomocy

autor: IWB » 16 maja 2012, 6:41

chłopaki, niech kupi sobie betondur i po sprawie, co my będziemy się tłumaczyć co czym i dlaczego skoro chłopak nawet pojęcia o tym nie ma.

Do betonów z tego co pamiętam to żeby był gładki świecący dodawało się szkło wodne

ale jak upieram się przy betondurze RYSIEK Z KLANU wali na posadzki aż mu sąsiedzi zazdroszczą :-)

miłego dnia


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów