Rada ocieplenie domu

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

marcinekk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:33
Rada ocieplenie domu

autor: marcinekk » 09 maja 2012, 16:12

potrzebuje rady moim fachowcy zrobili chyba tak zwaną "fuszerke" ... dom ceglany , styropian 10cm zostal przyklejony szarym klejem ... pozniej zatopiony białym klejem z siatką i pozniej druga warstwa tego kleju tez białego ... a na koncu tynk "Baranek" i potych zabiegach widac odznaczenia styropianu ( mozna policzyc ile było na ścianie" ... fachowiec ( niby) tłumaczy ze to bedzie widac tylko na słońcu ? ma racje?? co mam teraz zrobic a raczej on ??

eregips
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 kwie 2012, 15:32
Lokalizacja: Police/Szczecin
Kontaktowanie:
Re: Rada ocieplenie domu

autor: eregips » 09 maja 2012, 17:37

Jeżeli nie jesteś pewien tego co mówi fachowiec, i Twoje oczekiwania były inne, to proponuję zaprosić rzeczoznawcę. Z tego co wiem, a na co dzień nie wykonuję elewacji, to styropian powinien być zamontowany na klej, zakołkowany (chyba 5 kołków na sztukę styropianu) i chyba powinien być starowany, własnie po to aby nie można było policzyć ile poszło materiału jak zaświeci słońce...

marcinekk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:33
Re: Rada ocieplenie domu

autor: marcinekk » 09 maja 2012, 18:26

rzecoznawce dobry pomysł ... poniewaz zaluwazyłem jeszcze ze tynk Baranek jest zle rozpostarty ... ale z tymrzeczoznawcą jest problem bo nie mam z nim umowy podpisanej ?? przeszkadza??

IWB
Re: Rada ocieplenie domu

autor: IWB » 09 maja 2012, 19:29

zaplacisz za rzeczoznawcę bagatla za sądowego od dyszki wzwyż - cenią się!
po prostu muszą raz jeszcze nałozyć tynk, a łączenia to jak kolega wspomniał tara była zbyt droga :-)
prosta czynność a o ile mniej problemów. Kołki swoją drogą, jeśli ich nie ma to odpadnie styropian od sciany ;-)

sprawdzeni fachowcy to nie ci którzy dają najniższe ceny. Zgodzisz się ze mną. Jaki masz system założony?

marcinekk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:33
Re: Rada ocieplenie domu

autor: marcinekk » 09 maja 2012, 19:33

zgadzam sie mój bład ;-) ... o jaki system chodzi?

IWB
Re: Rada ocieplenie domu

autor: IWB » 09 maja 2012, 19:38

jaki ci system założyli docieplenia?
STO ATLAS BOLIX i te inne ... powiem ci potem dlaczego

marcinekk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:33
Re: Rada ocieplenie domu

autor: marcinekk » 09 maja 2012, 20:48

STYRO-lux ... nie pamietam dokladnie jeszcze jutro sprawdze ....

wykonawca max
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 22 kwie 2012, 17:14
Lokalizacja: Ruda Śląska
Re: Rada ocieplenie domu

autor: wykonawca max » 10 maja 2012, 21:56

...witam, widocznych miejsc połączeń raczej nie usuniesz.
Miejsca połączeń będą widoczne sczególnie przy zimnej i wilgotnej pogodzie.
Dzieje się tak często gdy wykonawcy w szczeliny między płytami styropianu zamiast uszczelnień pianką wypełniają je klejem, powstają wtedy mostki termiczne co daje efekt odbicia łączeń na elewacji. Jeśli robiła to firma poproś o rachunek za wykonaną usługę na podstawie którego możesz dochodzić roszczeń za zle wykonane zlecenie. jeśli możesz wstaw zdjęcie tej elewacji.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

Gotowe projekty domów