jaki przekroj łat

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

witek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 05 lis 2006, 19:42
Lokalizacja: poznań
jaki przekroj łat

autor: witek » 26 lut 2007, 22:42

rozstaw krokwi wynosi 1 m.pochylenie dachu 40 stopni .prawdopodobnie na dach przyjdzie dachówka ROBEN średzka falista plus ciezar ok 37kg na m.kw. Rozstaw łat 39,3cm.obecnie na dachu jest stara dachówka betonowa kryta w koronke.myśle że cięższa łaty bite co 27cm .Laty 4\5.zauważyłem że są przy tym rozstawie krokwi wygięte.Mam pytanie czy łaty o wym 6\5 wystarczą pod nową dachówke.a drugie pytanie dotyczy ceny zdjęcia starej dachówki i zdjęcia łat.Dach prosty dwuspadowy szer 13m dł5.5m budynek niski ok 3 metry od okapu.ZA położenie dachowki biore na tym dachu 28zl\m kw.a ile mam wziasc za demontaż starej dachówki i łat. Z góry dziękuje za odpowiedzi.Witek

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 27 lut 2007, 22:44

Myślę, że łata 6x5 powinna wystarczyć. Pozdrawiam.


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów