skończyły sie moje problemy z ogrzewaniem :D

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Henryk Sobucki
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 09 sty 2007, 19:50
Lokalizacja: Dolny śląsk

autor: Henryk Sobucki » 27 sty 2007, 22:52

Jakoś nie mówili o tych dioksynach dotychczas, jakieś nowe badania ?

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 28 sty 2007, 0:37

Witam, to dlaczego u nas wykupują biomase i przez to podnoszą cene ?
Następna wiadomść ,to żę tylko w energetyce jest wszystko cacy a reszta to bebebe.
Tzn energetyka może spalać, innym nie wolno bo Dioksyny. ( Poczytałem sobie przy okazji o dioksynach i... najwieksze zagrozenia stanowia wysypiska śmieci, kompostowanie odpadow , przetwarzanie odpadow w systemie recyklingu, natomiast to co w przyrodzie wystepuje jest rownowazne ze stanem naturalnym środowiska)
Sprawy hodowli wierzby energetycznej ucichły bo nie ma jak jej spalać , mokre nie za bardzo w małych kotłach za dużo wilgoci,a do suchej już niebawem będą produkować podajniki z palnikami do małych kotłów .
Wacek51

Baret
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:39

autor: Baret » 28 sty 2007, 14:00

Witam
jeśłi chodzie o wykupywanie biomasy robią to głownie duńczycy oni posiadają instalacje do odzysku dioksyn która ma powierzchnie dośc dużego budynku(25mx30m) odzysk z takie instalacji to jest kilka mg na rok!o dioksynach na zachodzie coraz głosniej sie mówi o tym, unas pewnie pojawi sie to za jakis czas! niestety ludzie niemają pojęcia jak grożne są to związki wiedza tylko że są rakotwórcze!a prawda jest taka że zwiazki te są nawet 10 000 tyś. razy bardziej trujące o cianku!trwają prace i jest to już coś całkiem normalnego w niektórych krajach a żeby wszystkie piece posiadały katalizatory podobnie jak w samochodzie!

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 28 sty 2007, 15:40

Witam tzn małe jest piękne i proste przy małych nakładach, pomyślmy teraz o energetyce spalającej biomase muszą budować wieżowce dla dioksyn .Za co ? No naiwni wniosą w aporcie za prąd. Powodzenia! A zresztą palniki do spalania biomasy muszą być atestowane by nie produkowały dioksyn tych 17 pozycji naj niebezpieczniejszych z 237.
To tak jak z grzybami , w mniejszości są trujące , niejadalne, a reszta to przysmak, wiec nie zbierajmy grzybów bo się otrujemy. :lol:
Wacek51

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
dioksyny

autor: Paweł_Małek » 30 sty 2007, 18:57

Przy spalaniu biopliw powstaje troche dioksyn, wiecej powstaja pzy spalaniu wegla, oleju.
Tu nie chodzi o dioksyny tylko o to zeby ludzi zmusic do grzania paliwami "licznikowymi" bo te latwiej potem opodatkowac!!!! Panstwo jest zas.... pasozytem i chce sobie wszystko podporzadkowac zeby muc doic obywatela jak krowe.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 30 sty 2007, 23:22

I to jest chyba właściwy trop :roll:
adam

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 31 sty 2007, 0:14

Sumując to wszystko możemy się spodziewać za parę lat podatku kominowego, albo mi gębę zatkają, wiele nowości już na moich oczach unicestwili ponoć dla dobra ? Czyjego?
Wacek51

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 18 lut 2007, 21:17

Wtam na targach ENEX 2007 w Kielcach coś fajnego widziałem i też zostało zauważone przez organizatorów . :oops:
Wacek51

Henryk Sobucki
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 09 sty 2007, 19:50
Lokalizacja: Dolny śląsk

autor: Henryk Sobucki » 18 lut 2007, 22:48

Czy to jakaś tajemnica ? Napisz coś , umieramy z ciekawości.

Wacław
Aktywny
Aktywny
Posty: 201
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:19

autor: Wacław » 19 lut 2007, 5:41

Wicek ma rację natych targach faktycznie jekiś dauniak powystwiał piece z epoki krzyżackiej na jakieś biomasy (drewno) ekogroszki (wegiel) i to na targach gdzie kreuje się kierunki, a nie na giełdzie staroci. Przyjechałem z Danii , zbieram się do budowy domu na emeryturę, ale taki hoor , żeby jeszcze wystawiać. Jestem ciewkaw jak to dauniak uzasadnił, przecież, bezdyskusyjnym kieunkiem wszystkich tego typu działań wystaw i targów jest ograniczenie emisji CO2 i ubocznych produktow.
Ale Wacek oszołomów wynalazł dajcie spokój.

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 25 lut 2007, 0:28

Szanowny Panie Henryku nie śmiem się chwalić ,więc zapraszam na strone ENEX 2007 nagrodzeni tam wszystko pisze. :oops:
Wacek51

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 25 lut 2007, 0:38

Wackowi też odpowiadam masz racje i pomyśleć że chciałem tam dołączyć ale tyle samo chcieli no i zima wiec się wyżyłowałem teraz mam urwanie głowy i puste kieszenie bo zasiłek za miesiąc. Wielu chce ale zadarmo bo przecież mnie to nic nie kosztowało tylko morze spitego wina no i prawie dwa lata,to tak niewiele prawie zadarmo.
Wacek51

Henryk Sobucki
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 09 sty 2007, 19:50
Lokalizacja: Dolny śląsk

autor: Henryk Sobucki » 25 lut 2007, 19:49

No, no gratulacje !!! Czy ty może produkujesz już te piece ? Napisz, czy spotkaleś tam
cos zupełnie specjalnego. Jak myślisz, czym się będzie palić w najbliższych latach ?

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 25 lut 2007, 23:15

Dziękuje za uznanie . Powiedziec o targach jest mi bardzo trudno gdyż nie mogłem opuścić stanowiska , ale moją uwagę zwrociły kominki na pelet ale cena ?, i zrąbkarka Rojka .na reszte wystawców nie miałem czasu ,szkoda .Na targach w poznaniu bedzie cnd.
Nie chce byc prorokiem ale rzad dazy do ubogosci narodu wiec palic sie bedzie tym co pod reka tak jak teraz i zacytuje tu rozmowcow "do dupy. z ekologia jak nie ma za co"
No i to uzależnienie od elektryczności i elektroniki tych wszystkich wystawców mnie przeraża .Ja natomiast dąże do niezależności ,a to jest zagrożeniem dla decydentów.
Myślałem o produkcji na zasadzie pod wykonawców ,ale wszyscy myślą że złapali jelenia i takie ceny sadzą przy miernej jakości że se dałem spoko, a wyspecjalizowane jednostki oczywiście na moje zlecenie i oni dyktują warunki bo ja jestem mały .
Jak już wcześniej pisalem to mnie nie interesuje wymiennik ciepla ale podajnik i palnik już teraz wiem że i komora palnikowa (żrudło ciepla)
Wacek51

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
rzad

autor: Paweł_Małek » 27 lut 2007, 19:14

Rzad dazy do ubogosci narodu bo taki narod latwiej doic jak krowe!
Ludzie spakujcie walizki i opuscie ten bandycki kraj!
Panu pozostanie to opatentowac i produkowac ale nie w Polsce tylko gdzies za granica
Juz niejeden dobry patent tak opuscil ten bandycki kraj tylko debile z rzadu nie umieja tego zrozumiec ze na tym oni tez by zarobili (podatki) oni tylko umieja rzucac klody pod nogi!


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości

Gotowe projekty domów