Plamy na ścianie

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Okid2
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:07
Plamy na ścianie

autor: Okid2 » 16 kwie 2012, 14:08

Witam!

Posmarowałem sobie ręce kremem NIVEA, idąc po schodach wywróciłem się i "upaciałem" dłońmi regipsową ścianę. Zostały dość brzydkie, duże plamy i teraz myślę co zrobić by choć trochę je zlikwidować. Słyszałem o mydle malarskim i o środku Tikkurila - Maalipesu Cleaning Agent. Czy mógłby mi coś ktoś powiedzieć odnośnie tych pomysłów, bądź podzielić się swoimi ewentualnymi doświadczeniami w podobnych kwestiach...

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Plamy na ścianie

autor: Interno » 16 kwie 2012, 14:27

Jeśli papier płyty gipsowej został mocno natłuszczony to niestety należy go wyciąć.
Z kremem Nivea rzadko się spotykam częściej jest to tłuszcz np. po sardynkach lub innych produktach biesiadnych ale i mydło oraz pasty BHP też trudno zneutralizować..
Stosuje się beton-kontakt i szpachlowanie, wycinka papieru lub wymiana płyty lub jej części.
Mycie papieru to kiepski sposób w ostateczności potraktować benzyną i przemalować farbą podkładową na rozpuszczalniku np. taka do plam tytoniowych i zacieków.

Okid2
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2012, 14:07
Re: Plamy na ścianie

autor: Okid2 » 16 kwie 2012, 19:32

Hmmm.... No właśnie. Tą metodę biorę w ostateczności. Chciałem najpierw może spróbować coś mniej inwazyjnego - jakieś pomysły? :)


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

Gotowe projekty domów