Wentylacja w pralni dywanów.

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Megachem
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2012, 18:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Wentylacja w pralni dywanów.

autor: Megachem » 06 kwie 2012, 19:29

Witam. Posiadam pralnię dywanów i mam problem z dużą wilgotnością. Budynek ponad 100 letni, z cegły, ocieplony styropianem. Budynek wymaga generalnego remontu i małymi kroczkami chcę to wykonać.

Budynek posiada poddasze niezamieszkałe. Powierzchnia ok. 100m2, wysokość pomieszczeń ok. 3,65m- częściowo obniżę sufit.

Dużym problemem jest wykonanie suszarni dla dywanów. Póki co jest to pomieszczenie z 5 kaloryferami, plus otwór z wentylatorem na zewnątrz. Instalacja grzewcza to nowy kocioł Kamen 13kW wysoki na węgiel, rurki miedziane o małym przekroju, grzejniki żeliwne- zatem spory litraż.

Planuję pomniejszenie suszarni do ok. 10m2. Ściany chcę wyłożyć blachą ocieploną, tak aby nie przyjmowały wilgoci, ponad to dwa kaloryfery i nagrzewnicę wodną, plus do tego osuszacz powietrza.

Proszę o poradę- czy w tym pomieszczeniu, z osuszaczem należy robić wentylację- czy osuszacz nie będzie pobierał wilgoci z wentylacji, czy zamontować osuszacz pod sufitem, czy z odpływu (kratka ściekowa) nie będzie pobierał wilgoci. Czy w końcu montaż osuszacze jest niezbędny przy takiej ilości wilgoci, czy dobra instalacja wentylacyjna wystarczy.

Poza suszarnią chcę w całym budynku przeprowadzić instalację wentylacyjną. Instalacja grzewcza będzie przerobiona- wymienione grzejniki na małolitrażowe.
Na suficie i ścianach skrapla się woda, wychodzi grzyb. Dywany słabo schną.

Jakie rozwiązanie polecacie i jaki jest orientacyjny koszt systemu wentylacji? Czy polecacie jakąś firmę z Nowego Sącza, lub okolic?

Poniżej rzut budynku po przebudowie.
Obrazek

Obrazek

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Wentylacja w pralni dywanów.

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 kwie 2012, 3:06

Osuszacz pobiera sporo energii - ogrzewanie też... stosując wentylację z odzyskiem ciepła - susząc dywan - oddaje się ciepło ogrzewaniu. Nawet silna wentylacja ( by szybciej wyschło nie wystudzi pomieszczenia.

SGL
Re: Wentylacja w pralni dywanów.

autor: SGL » 07 kwie 2012, 9:25

Megachem pisze:Poza suszarnią chcę w całym budynku przeprowadzić instalację wentylacyjną. Instalacja grzewcza będzie przerobiona- wymienione grzejniki na małolitrażowe.
Na suficie i ścianach skrapla się woda, wychodzi grzyb. Dywany słabo schną.

Jakie rozwiązanie polecacie i jaki jest orientacyjny koszt systemu wentylacji? Czy polecacie jakąś firmę z Nowego Sącza, lub okolic?


Polecamy zacząć od zlecenia PROJEKTU.

Megachem
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2012, 18:53
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Wentylacja w pralni dywanów.

autor: Megachem » 08 kwie 2012, 8:09

Nowa wentylacja przyda się do pozbycia się wilgoci z budynku, natomiast mi zależy na szybkim czasie schnięcia dywanów, dlatego pomysł z osuszaczem.

Zrobię najpierw wentylację + ogrzewanie i zobaczę, jak się to sprawdza.
Czy nad samą suszarnią będę musiał zrobić dwa odciągi.

Jakie marki polecacie, bo na rynku jest tego trochę.

Pzdr


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości

Gotowe projekty domów