Okno dachowe problemy z sąsiadką...

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

modecon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2012, 11:27
Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: modecon » 30 mar 2012, 12:04

Mam Taki problem założyłem dzisiaj okno dachowe (bez zezwolenie z starostwa ) i wszystko było by dobrze gdyby nie ta wredna sąsiadka która zawsze musi się do czegoś przyczepić sprawa wygląda tak ze ona mi powiedziała ze nie wyraża zgody na to żebym ja to założył (moja wina ze się nie spytałem , ale już po fakcie ) dodaje obrazek niestety w paincie zrobiony ale myślę ze się domyślicie . Sąsiadka powiedziała ze pisze pismo do nadzoru budowlanego bo się na to nie zgadza i moje pytanie brzmi jakie mogą być tego konsekwencje czy mogą mi kazać wymątować to okno i czy sąsiadka ma oprawo mi zabronić tego ( ona myśli ze ja tam zrobię obserwatorium na nią .... ) ,dodam ze tylko tutaj mogłem wstawić okno bo z drugiej strony jest korytarz i nie mógłbym mieć wogule okna help ;]
te 3 metry to jest droga dojazdowa sąsiada



Obrazek

SGL
Re: Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: SGL » 01 kwie 2012, 18:52

Ustalamy fakty:

Sąsiadka - osoba praworządna, która zgłosiła samowolę do nadzoru budowlanego
modecon - osoba łamiąca obowiązujące prawo budowlane, wykonująca samowolę budowlaną w postaci okna dachowego (bez zezwolenia).

ps. kup sobie słownik ortograficzny.

wasyl100
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2012, 19:34
Re: Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: wasyl100 » 01 kwie 2012, 19:59

Jeśli mogę troszkę pomóc to opowiem o moim przypadku z oknami dachowymi!!!
Adopcja poddasza na mieszkanie,stare budownictwo i uwaga,starówka.Niema opcji na montaż okien dachowych, konserwator zabytków trzyma na tym łapę,ale o co chodzi kiedy patrze na sąsiednie budynki i co? Ano nic dokąd wzrokiem sięgnąć obok lukarn powstawiane co?? Okna dachowe. Dzwonie do Konserwatora z oburzeniem i czego się dowiaduje??? To nie są okna tylko wyłazy dachowe,zapewnię taki sam jaki pan sobie sprawił, bo przepisy nie określają jak ma wyglądać wyłaz dachowy. Po prostu PAN nie wie co pan wstawił, ale jak przyjdzie nadzór to Pan już będzie pewien,powodzenia.

SGL
Re: Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: SGL » 01 kwie 2012, 20:12

Napisz w którym mieście takie "numery" przechodzą...

bajbaga
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 858
Rejestracja: 26 lip 2011, 9:55
Lokalizacja: sSiwy12
Re: Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: bajbaga » 01 kwie 2012, 20:40

Najważniejsze to, czy to okno jest w odległości mniejszej niż 4 m od granicy. Liczyć należy w rzucie poziomym od najbliższej granicy otworu okna. Jeśli jest mniej, to nie ma takiej siły, aby mogło tam być.

wasyl100
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2012, 19:34
Re: Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: wasyl100 » 02 kwie 2012, 23:44

No na przykład można sobie odpalić Google mapy i zobaczyć np.Ratusz w samym centrum starego miasta Wrocławia, posiada takie okno o przepraszam wyłaz.

SGL
Re: Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: SGL » 03 kwie 2012, 21:38

Rozumiem iż pracujesz u konserwatora zabytków - stąd posiadasz wiedzę iż nie uzgadniano u "was" żadnej dokumentacji na remont tegoż dachu czy też osadzenia okna dachowego...

czy

tak "twierdzisz" bo widzisz okno na dachu ratusza i też chcesz mieć?

wasyl100
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2012, 19:34
Re: Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: wasyl100 » 03 kwie 2012, 22:41

Panie SGL niestety muszę pana zawieść nie pracuję w żadnym urzędzie. Ale jeśli pan jest taki aktywny na forach to proszę się dowiedzieć jak interpretuje nasze prawo na temat owego wyłazu i to może pan niech zadzwoni do obojętnie jakiego urzędu i zapyta? Bo jak sądzę to w każdym mieście jest taka sama sytuacja,proszę obejrzeć budynki w swoim mieście. Ja przedstawiłem swoją sytuacje i nie chce polenizować na ten temat bo nie mam zielonego pojęcia co mówią na ten temat przepisy a jak postępują inwestorzy. A tak po za tym to fora są po to żeby laicy tacy jak ja i Pan MODECON mogli się czegoś dowiedzieć,a nie wysłuchiwać dziwnych,niepotrzebnych komentarzy
PS.czekam na wiadomości czego pan się dowiedział w urzędach?OBIEKTYWNIE PROSZĘ.

SGL
Re: Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: SGL » 04 kwie 2012, 16:25

Czyli to co zawsze:

Nie znam się... nie wiem... ale popiszę głupot, a inni będą myśleć że "coś wiem"

Nie znasz się, nie chcesz polemizować bo "nie masz zielonego pojęcia" (cytat) ale swoimi komentarzami celowo wprowadzasz ludzi w błąd.

Nie ma możliwości montażu okna dachowego jako "wyłazu" a jeżeli w jakimś wiejskim urzędzie taki nr przejdzie to przy pierwszej większej kontroli urzędnik wydający takie "zezwolenia" prawdopodobnie wyleci.

ps. prawo nie jest do "interpretowania"... Prawo Budowlane i Warunki Technicznie jasno określają co można a czego nie można.

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: Racek » 04 kwie 2012, 19:26

Zadne prawo nie jest jednoznacznie interpretowane baranie.

wasyl100
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2012, 19:34
Re: Okno dachowe problemy z sąsiadką...

autor: wasyl100 » 06 kwie 2012, 20:53

Panie SGL pan chyba nie doczytuje komentarzy napisałem WYRAŻNIE proszę niech Pan się dowie jak interpretuje to nasze prawo no chyba ze Pan jako wszech wiedząca wyrocznia już wie to proszę wszyscy posłuchamy. Po drugie też Pan to na pewno wie że Konserwatorzy nie przesiadują w każdym mieście tylko mają pod sobą okręgi wielkości województw. Po trzecie takie okno czy wyłaz jak zwał tak zwał u mnie przeszło bo widocznie Konserwator nie miał podstaw aby temu zakazać. Po czwarte to nie rozumie pana nastawienia do innych ludzi, przeczytałem kilka pana postów i widzę że pan potrafi tylko krytykować, czemu z Pana taki frustrata,czy nie lepiej podchodzić do życia bardziej optymistycznie pomagać innym, mocno wierze w to ze tak na prawdę to Pan taki nie jest i po świętach będzie lepiej!!!
WSZYSTKIM ŻYCZĘ WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT I TYM (ZAGUBIONYM)TEŻ


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów