stosowanie folii paroizolacyjnej

Rady i opinie na temat ocieplenia domu. Jaką wełnę mineralną wybrać? Jak i czym ocieplić dom? Informacje na temat ocieplenia i materiałów do tego używanych znajdziesz w tym dziale.

Moderator: ROCKWOOL POLSKA

lukmen23
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2011, 20:22
Lokalizacja: Ostrow wlkp
stosowanie folii paroizolacyjnej

autor: lukmen23 » 21 lis 2011, 20:34

mam sytuacje ze musze ocieplic welna min. wiszacy juz sufit w mieszkaniu na ostatnim pietrze bloku. strop jest podwojny z pusta przestrzenia miedzy stropem a stropodachem. sufit ten jest obnizony o 50 cm. od stropu musze na nim rozlozyc welne i w zwiazku z tym mam pyt. czy konieczne jest zastosowanie folii paroizolacyjnej?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: stosowanie folii paroizolacyjnej

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 lis 2011, 22:20

Każda przegroda termiczna, by była skuteczna, musi być sucha ( do 1%). Paroizolacja jest konieczna.

lukmen23
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2011, 20:22
Lokalizacja: Ostrow wlkp
Re: stosowanie folii paroizolacyjnej

autor: lukmen23 » 22 lis 2011, 18:59

jeden fachowiec powiedzial mi ze musze w tej sytuacji zastosowac folie bo inaczej po zimie plyty spadna na glowe ale nie umial mi powiedziec dlaczego tak. czy moze mi ktos to wytlumaczyc czy rzeczywiscie jest taka mozliwosc a jesli tak to dlaczego tak sie moze stac?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: stosowanie folii paroizolacyjnej

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lis 2011, 8:35

W uproszczeniu i obrazowo - Zimą jest różnica ciśnień - dążąc do wyrównania ciepłe i wilgotne powietrze z domu wnika w wełnę styropian mur... migrując w tych materiałach - stygnie - gdy osiągnie odpowiednio niską temperaturę ( punkt rosy) zacznie oddawać zawartą w sobie wodę. Mur i wełna będą mokre i jest duża szansa, że spadną a nawet jak nie to przestaną spełniać rolę izolacji termicznej.
Najlepszym materiałem do zatrzymania dyfuzji jest papa ( ale śmierdzi) w drugiej kolejności jest folia aluminiowa dalej odpowiednio gruba poliuretanowa. Obrazek

lukmen23
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2011, 20:22
Lokalizacja: Ostrow wlkp
Re: stosowanie folii paroizolacyjnej

autor: lukmen23 » 23 lis 2011, 22:44

Dzieki za wyjasninie tematu. Czyli podsumowujac aby welna spelniala swoja role musi byc folia.

KatarzynaS
Aktywny
Aktywny
Posty: 140
Rejestracja: 20 paź 2010, 18:36
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: stosowanie folii paroizolacyjnej

autor: KatarzynaS » 12 mar 2012, 21:24

Folię paroizolacyjną stosuje się przede wszystkim w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, a więc w łazience, kuchni, czy pralni. Montaż folii paroizolacyjnej zapobiega zjawisku kondensacji pary wodnej w warstwie termoizolacji. Zamoknięta wełna mineralna traci swoje właściwości termoizolacyjne.
Służę pomocą
e-Rzecznik KI

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: stosowanie folii paroizolacyjnej

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 mar 2012, 18:27

Folię paroizolacyjną stosuje się przede wszystkim w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, a więc w łazience, kuchni, czy pralni. Montaż folii paroizolacyjnej zapobiega zjawisku kondensacji pary wodnej w warstwie termoizolacji. Zamoknięta wełna mineralna traci swoje właściwości termoizolacyjne.

Co to znaczy podwyższona wilgotność?
Pani Katarzyno - proszę sobie zobaczyć termin "komfort wilgotnościowo termiczny" i teraz w zwykłym pokoju mamy 22-23 st. C i wilgotność względną 45% ( takie minimum) - w ścianie mamy 20 cm wełny! Proszę mi powiedzieć - zimą nastąpi w tej wełnie kondesacja pary?
- Kolejna sprawa - lambda wełny - podawana jest do wełny suchej z nieruchomym powietrzem w środku. Jeżeli teraz mamy ścianę z BK + 20 cm wełny i ciśnienie w domu wyższe tylko o symboliczne 30Pa to przez taka scianę przecieka 0.8m3/h/m2!!! Jak wtedy wygląda lambda?

docent56
rekomendowany doradca
Posty: 482
Rejestracja: 03 sty 2007, 18:53
Lokalizacja: Łask
Re: stosowanie folii paroizolacyjnej

autor: docent56 » 13 mar 2012, 19:56

W uproszczeniu i obrazowo - Zimą jest różnica ciśnień - dążąc do wyrównania ciepłe i wilgotne powietrze z domu wnika w wełnę styropian mur... migrując w tych materiałach - stygnie - gdy osiągnie odpowiednio niską temperaturę ( punkt rosy) zacznie oddawać zawartą w sobie wodę. Mur i wełna będą mokre i jest duża szansa, że spadną a nawet jak nie to przestaną spełniać rolę izolacji termicznej.

Cytat:
Folię paroizolacyjną stosuje się przede wszystkim w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, a więc w łazience, kuchni, czy pralni. Montaż folii paroizolacyjnej zapobiega zjawisku kondensacji pary wodnej w warstwie termoizolacji. Zamoknięta wełna mineralna traci swoje właściwości termoizolacyjne.

Co to znaczy podwyższona wilgotność?
Pani Katarzyno - proszę sobie zobaczyć termin "komfort wilgotnościowo termiczny" i teraz w zwykłym pokoju mamy 22-23 st. C i wilgotność względną 45% ( takie minimum) - w ścianie mamy 20 cm wełny! Proszę mi powiedzieć - zimą nastąpi w tej wełnie kondesacja pary?
- Kolejna sprawa - lambda wełny - podawana jest do wełny suchej z nieruchomym powietrzem w środku. Jeżeli teraz mamy ścianę z BK + 20 cm wełny i ciśnienie w domu wyższe tylko o symboliczne 30Pa to przez taka scianę przecieka 0.8m3/h/m2!!! Jak wtedy wygląda lambda?


I kto tutaj nie zna praw fizyki Panie TB?
powyższe cytaty to po prostu kabaret.[/quote]

SGL
Re: stosowanie folii paroizolacyjnej

autor: SGL » 13 mar 2012, 20:50

Tomasz_Brzeczkowski pisze:...pier... pier...
- Kolejna sprawa - lambda wełny - podawana jest do wełny suchej z nieruchomym powietrzem w środku. Jeżeli teraz mamy ścianę z BK + 20 cm wełny i ciśnienie w domu wyższe tylko o symboliczne 30Pa to przez taka scianę przecieka 0.8m3/h/m2!!! Jak wtedy wygląda lambda?


Handlarzyno a jak tam z mokrym murem - ocieplonym "od środka", gdzie punkt rosy występuje zaraz za twoim "ociepleniem"???? Nie traci swojej lambdy ? :lol: :lol: :lol: :lol:


Wróć do „Ocieplenie skalną wełną mineralną”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów