ościeżnice na płaskie ściany

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.
Stock
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 18 sty 2011, 21:25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
ościeżnice na płaskie ściany

autor: Stock » 12 mar 2012, 22:07

Przegapiłem w projekcie kilka drobiazgów ("fachowcy" także) i teraz będę musiał mocować ościeżnice kilku drzwi wewnętrznych miedzy płaskimi ścianami. Nie ma już miejsca (rozmiar między ścianami "na styk") do domurowania jakichś wypustów, które umożliwiłyby zastosowanie uniwersalnych ościeżnic regulowanych. Może ktoś z Was zna jakiegoś producenta, który produkuje ościeżnice do takich przypadków?

IWB
Re: ościeżnice na płaskie ściany

autor: IWB » 13 mar 2012, 8:47

DRUTEX chyba robi

Jan_Techniczny
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 02 wrz 2010, 14:42
Re: ościeżnice na płaskie ściany

autor: Jan_Techniczny » 13 mar 2012, 15:50

Wlasciwie to z tego co wiem, to kazdy producent ma w ofercie oscieznice proste. Dodatkowo mozna do tego dokupic cwiercwalki mocowane osobno dla ladniejszego wykonczenia. Spotkalem sie z czym takim przegladajac katalog drzwi DRE.

xfinlandia
Re: ościeżnice na płaskie ściany

autor: xfinlandia » 14 mar 2012, 23:08

Tak, wszyscy są winni.... Ale ok, często już na etapie projektów widzę takie słabe puunkty.
Ja montuję zwykłe ościeżnice regulowane i ścinam opaski.
Ościeżnice stałe często wymagają podkucia, bo są grubsze (np. mają po zewn 89 -90cm).

Drutex? TO oni już drzwi wewn robią? Cyz pleciesz trzy po trzy..?


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości

Gotowe projekty domów