coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowskiego

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: konkret2 » 29 lut 2012, 7:44

zdecydowanie jest to bezsilność , bo jak można oderwać ściany wewnętrzne od ściany zewnętrznej by nie tworzyły mostka do ściany zewnętrznej która jest ocieplona tylko od wewnątrz ?????
zaiste jest to dla mnie zagadka - czyli sarkazm w pełni uzasadniony


Oczywiście jest to wykonalne ale jak się ma wyobraźnię i doświadczenie. I nie będąc lizusem buractwa z forum bud .dom.

no cóż tu się też mogę zgodzić tylko częściowo może nie w misce bo zaiste się nie zmieści ale już sadzawka czy jezioro wcale nie jest rzadkością


co za brednie. Co ma ściana z oryginalnych bloczków silka obustronnie zagruntowanych, zatynkowanych i pomalowanych z jakimś stawem??? Mowa była na początku rozmowy o prawidłowo wykonanej ścianie z izolacja poziomą itp o której twierdziłeś że sie rozwali po kilku mrozach!!!! Żałosne.


tomek33 pisze:Po piąte, pytam po raz kolejny, kto Panu dał tytuł "Rekomendowany Doradca".

pewnie jeszcze nie raz to pytanie padnie :D



odpowiedź jest jedna, specjalistka od budownictwa, daggulka.


[/quote]

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lut 2012, 8:19

zdecydowanie jest to bezsilność , bo jak można oderwać ściany wewnętrzne od ściany zewnętrznej by nie tworzyły mostka do ściany zewnętrznej

Przecież jak w ogóle można zadać takie pytanie! Samo pytanie świadczy o braku w podstawach wiedzy! Jeżeli piszemy o izolacji termicznej to piszemy o współczynniku przenikania ciepła! Fizyka ( temat analiza współczynnika przenikania ciepła ) - podaje
-długość i szerokość przegrody są nieograniczone co to znaczy? Szanoweny Panie MTW - w izolacji termicznej nie występuja mostki termiczne - izolacja termiczna to termos! Zapoznawał Pan się kiedyś z fizyką?
dalej w podręczniku fizyki czytamy:
przepływ ciepła odbywa się w kierunku prostopadłym do powierzchni przegrody
Taki kierunek przepływu ciepła jest tylko w "termosie" - nie gdy mur jest na fundamencie a izolacja termiczna za nim!!!
Kolejna kwestia:
pole temperatury oraz gęstości strumienia ciepła są ustalone w czasie
A to oznacza, że lambda materiałów musi być constans - czyli wyklucza się dyfuzję pary, i migrację powietrza w przegrodzie - dlatego w Polsce od początku XXI wieku obowiązuje test szczelności PN 13-829 - wykluczająca ściany bez paroizolacji!


Przecież to fizyka - jak się tego nie zna - to powstają domy zużywające ponad 30kWh/m2 rocznie - to też BARDZO ŁATWO MOŻNA SPRAWDZIĆ
Co do Pani Dagmary - obraziła się na mnie gdy napisałem, że powinna swojego architekta podać do prokuratury - Jej dom zużywa ponad 170kWh/m2 rocznie

Obrazek

Obrazek
Panie MTW - gdzie Pan w izolacji termicznej widział MOSKI - str. 18 i 19 - Pan pokaże! http://www.dena.de/fileadmin/user_uploa ... Luwoge.pdf

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: konkret2 » 29 lut 2012, 8:34

Nie ma znaczenia że 170 kWh, możliwe, że jest deputat więc ogrzewanie nie ma znaczenia.

tomek33
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 18 sty 2010, 18:07
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: tomek33 » 29 lut 2012, 10:11

Mały suplement dot. akumulacji ciepła, gdyż uważam, że jest to niezwykle ważny temat wpływający bezpośrednio na komfort i na koszty użytkowania.

Otóż. Akumulacja ciepła może być zjawiskiem pozytywnym jak i negatywnym w zależności od tego, czym ogrzewamy i jak użytkujemy dom.

Załóżmy, że dom jest stosunkowo niewielki do ilości osób zamieszkujących i ogrzewany jest nie precyzyjnym systemem grzewczym jak np. piecem zasypowym bez bufora cieplnego lub kominkiem, kozą, czy ostatnio modnymi piecami kaflowymi. Wówczas mamy okresowe nadwyżki i niedobory ciepła i jednocześnie ogrzewamy wszystkie pomieszczenia, gdyż ze wszystkich korzystamy. Akumulacja spłaszcza nam amplitudę skoków temperatury i nie wymusza ciągłego dokładania do paleniska niewielkich ilości paliwa. Więc jest to zjawisko pożądane.

W przypadku, gdy dom jest duży w stosunku do ilości osób zamieszkujących, u mnie jest 17 pomieszczeń i 3 osoby, wówczas nie ogrzewam całego domu jednakowo. Pomieszczenia, które użytkuję w danej chwili ogrzewam do temp. komfortowej, a nie użytkowane w danej chwili do temp. ekonomicznej, czyli komfort minus 3 do 5 st.C. Wówczas najrozsądniej jest zastosować precyzyjny i szybki w reakcji system grzewczy, aby zapewnić sobie jak najszybsze osiągnięcie temp. komfortowej, tzn. czas nie dłuższy niż 5 - 7 min. Tylko żeby spełnić ten warunek przegrody nie mogą akumulować ciepła gdyż czas nagrzewania znacznie się wydłuża, ale i czas oddawania ciepła przeciąga się do kilku godzin po zaprzestaniu użytkowania pomieszczenia np. sypialni. Zastosowanie precyzyjnych termostatów z programowaniem dobowym i tygodniowym w każdym pomieszczeniu oraz szybki w reakcji system grzewczy jak też brak akumulacji ciepła, daje bardzo wysoki komfort użytkowania i znaczące oszczędności dochodzące do 30 czy 40 %

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: MTW » 29 lut 2012, 16:24

konkret2 pisze:
zdecydowanie jest to bezsilność , bo jak można oderwać ściany wewnętrzne od ściany zewnętrznej by nie tworzyły mostka do ściany zewnętrznej która jest ocieplona tylko od wewnątrz ?????
zaiste jest to dla mnie zagadka - czyli sarkazm w pełni uzasadniony

konkret2 pisze:Oczywiście jest to wykonalne ale jak się ma wyobraźnię i doświadczenie. I nie będąc lizusem buractwa z forum bud .dom.


wyobraźnię to sobie można mieć jak się planuje co chce zrobić , a nie jak się już ma zrobione

no cóż tu się też mogę zgodzić tylko częściowo może nie w misce bo zaiste się nie zmieści ale już sadzawka czy jezioro wcale nie jest rzadkością

konkret2 pisze:co za brednie. Co ma ściana z oryginalnych bloczków silka obustronnie zagruntowanych, zatynkowanych i pomalowanych z jakimś stawem??? Mowa była na początku rozmowy o prawidłowo wykonanej ścianie z izolacja poziomą itp o której twierdziłeś że sie rozwali po kilku mrozach!!!! Żałosne.


ma to do siebie że zgodnie z teorią mistrza TB nie wolno robić hydroizolacji


tomek33 pisze:Po piąte, pytam po raz kolejny, kto Panu dał tytuł "Rekomendowany Doradca".

pewnie jeszcze nie raz to pytanie padnie :D


konkret2 pisze:odpowiedź jest jedna, specjalistka od budownictwa, daggulka.


no to znaczy że od razu trza się było podpisać sfrustrowany koło pierwszego wiadomo by było z kim się pisze .
dagi na tym forum nie ma ale pewnie się ucieszy że o niej pamiętasz :D

tomek33 pisze:Mały suplement dot. akumulacji ciepła, gdyż uważam, że jest to niezwykle ważny temat wpływający bezpośrednio na komfort i na koszty użytkowania.

Otóż. Akumulacja ciepła może być zjawiskiem pozytywnym jak i negatywnym w zależności od tego, czym ogrzewamy i jak użytkujemy dom.
................................
Zastosowanie precyzyjnych termostatów z programowaniem dobowym i tygodniowym w każdym pomieszczeniu oraz szybki w reakcji system grzewczy jak też brak akumulacji ciepła, daje bardzo wysoki komfort użytkowania i znaczące oszczędności dochodzące do 30 czy 40 %


dla uściślenia
teoria TB to dość szeroki temat
po pierwsze izolacja termiczna od wewnątrz we wszystkich budynkach tych istniejących i tych projektowanych . o ile z tymi drugimi jest to wykonalne o tyle z tymi pierwszymi niespecjalnie.
po drugie
na wszelkie zawilgocone ściany lekarstwem jest - izolacja termiczna od wewnątrz wraz z paraizolacją - bez względu na przyczynę zawilgocenia - nawet zalecił to do ściany piwnicznej gdzie woda się lała.
po trzecie
termin podsiąkanie kapilarne w/g TB nie istnieje / istnieje tylko dyfuzja pary wodnej . co więcej dyfuzja ta przybiera takie rozmiary że zalewa piwnice bo - bo domy posiadają izolację a jak twierdzi :
czyli po czwarte
wielki mistrz "ocielenia" fundament jest po to by wodę wypuścić i folia kubełkowa jest jedyną izolacją jaką względnie jest w stanie zaakceptować.
czyli panie sfrustrowany znaczy konkretny jak wygląda nieizolowana sika w gruncie mokrym ????

czyli teoria TB biorąc ją jako kompleksową jest o kant kuli rozbić
dla TB nie ma znaczenia jaka jest konstrukcja budynku on go ociepli od środka , a może bardziej ocieli inwestora robiąc mu krecią robotę .
nieistotna jest też kondycja tegoż budynku jak "ocieli" nic nie będzie widać przynajmniej przez czas jakiś.
dla TB ma znaczenie żeby się znalazł ktoś kto jego dyrdymały będzie prostował bo może trochę poprawić własne ego.
do Tomek 33
czy masz budynek odpowiadający teorii TB w 100% ?
bo ostatni post temu trochę przeczy wskazuje że jesteś realistą i dopuszczasz kompromisy na co TB nie stać :D
pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lut 2012, 16:56

izolacja termiczna od wewnątrz we wszystkich budynkach tych istniejących i tych projektowanych . o ile z tymi drugimi jest to wykonalne o tyle z tymi pierwszymi niespecjalnie
.
1- nie ma w fizyce pojęcia izolacja termiczna za murem bo
długość i szerokość przegrody są nieograniczone co to znaczy? Szanowny Panie MTW - w izolacji termicznej nie występują mostki termiczne - izolacja termiczna to termos! Zapoznawał Pan się kiedyś z fizyką?
dalej w podręczniku fizyki czytamy:
przepływ ciepła odbywa się w kierunku prostopadłym do powierzchni przegrody
Taki kierunek przepływu ciepła jest tylko w "termosie" - nie gdy mur jest na fundamencie a izolacja termiczna za nim!!!
Kolejna kwestia:
pole temperatury oraz gęstości strumienia ciepła są ustalone w czasie
A to oznacza, że lambda materiałów musi być constans - czyli wyklucza się dyfuzję pary, i migrację powietrza w przegrodzie - dlatego w Polsce od początku XXI wieku obowiązuje test szczelności PN 13-829 - wykluczająca ściany bez paroizolacji!

2 - nie jest to moja teoria a fizyka! z podręcznika!
3-
na wszelkie zawilgocone ściany lekarstwem jest - izolacja termiczna od wewnątrz wraz z paraizolacją - bez względu na przyczynę zawilgocenia - nawet zalecił to do ściany piwnicznej gdzie woda się lała.
- nie ma zawilgoconych ścian jak budujący zna fizykę. Jak się izoluje fundamenty już Panu wielokrotnie tłumaczyłem - wyjaśniając i podając instrukcje ! A izolacja ściany w domu nie jest od likwidacji podciągania kapilarnego ( to chyba Pan wie i próbuje tylko mącić i gmatwać)
-
termin podsiąkanie kapilarne w/g TB nie istnieje / istnieje tylko dyfuzja pary wodnej . co więcej dyfuzja ta przybiera takie rozmiary że zalewa piwnice bo - bo domy posiadają izolację a jak twierdzi :

Warto rozróżniać Szanowny Panie hyroizolację fundamentu ( to jest ta część ściany pod ziemią) a izolację ściany od naszego ogrzewania. Bez tak podstawowej wiedzy - trudno będzie Panu coś tłumaczyć!
wielki mistrz "ocielenia" fundament jest po to by wodę wypuścić i folia kubełkowa jest jedyną izolacją jaką względnie jest w stanie zaakceptować
. Nie znam Pana wielkiego mistrza, ale powinien Pan go zmienić - fizyka wyklucza ocieplanie fundamentu - ja np. zawsze pisałem, że ocielony fundament w domu niepodpiwniczonym świadczy o braku szarych komórek tak robiącego.
czyli panie sfrustrowany znaczy konkretny jak wygląda nieizolowana sika

Rozumiem Pan frustracje - też bym takie miał, jakbym "tyle" wiedział, ale co do wyglądy nagiej ( bo nieizolowanej ) sikającej - to chyba nie to forum!
nieistotna jest też kondycja tegoż budynku jak "ocieli" nic nie będzie widać przynajmniej przez czas jakiś.

Jak Pan widzi BASF czy cała Skandynawia - kondycją budynków się nie martwi. Szkoda też, że nie był Pan na BUDMIE - bo Ci co się wygłupili z marnowaniem materiału termoizolacyjnego - byli w Poznaniu w zdecydowanej mniejszości -
Szanowny Panie budownictwo w XXI wieku kończy się na 30kWh/m2 rocznie za za 8 lat tylko "0"!

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: konkret2 » 29 lut 2012, 17:00

Mowa o ścianie naziemnej z bloczków silka. ocieplenie wewnątrz, moim zdaniem i zdaniem każdego normalnego człowieka marznięcie tych bloczków nic nie zmienia. Będą działać dokładnie tak samo jak zewnętrzna warstwa ściany trójwarstwowej. Tylko to mnie interesuje.

Pani D. tu nie pisuje bo to forum budowlane a nie marnych gospodyń domowych ja tamto.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lut 2012, 19:08

Ale niewątpliwie Pani D... świetnie wkomponowuje się w fora dalekie budownictwu - muratora i budujemydom.
Zastanawia mnie też, jaką "wiedzę" posiada MTW, czy JBZ pisząc że to moja teoria! Naprawdę Ci Panowie, nie wiedzą, że ja nie mam uprawnień do projektowania? Czy naprawdę są tak okorowani, by uważać, że projektanci i kierownicy budów - nie mają studiów czy uprawnień?

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: MTW » 29 lut 2012, 19:46

drogi sfrustrowany nie wkładaj mi w wypowiedzi innych osób to po pierwsze
po drugie odniosłem się do rzekomej nienasiąkliwości silki , w odpowiednich warunkach niestety jest nasiąkliwa i to dość mocno.

do TB
proszono o podanie tytułu autora i roku wydania tego podręcznika z którego czerpie pan tak wielkie pokłady wiedzy
- nie ma zawilgoconych ścian jak budujący zna fizykę. Jak się izoluje fundamenty już Panu wielokrotnie tłumaczyłem - wyjaśniając i podając instrukcje ! A izolacja ściany w domu nie jest od likwidacji podciągania kapilarnego ( to chyba Pan wie i próbuje tylko mącić i gmatwać)

jak na razie to nie pokazał pan tych elementów do łączenia izolacji poziomej z kubełkami podobnie jak nie wskazał pan tych silikonowych wałków do zamykania dołu kubełków żeby się tam woda nie wlała dołem.
Warto rozróżniać Szanowny Panie hyroizolację fundamentu ( to jest ta część ściany pod ziemią) a izolację ściany od naszego ogrzewania. Bez tak podstawowej wiedzy - trudno będzie Panu coś tłumaczyć!

czyli panie TB farmazonisz pan jak zwykle usiłując kota ogonem odwrócić .
pańskie wpisy o izolacji od wewnątrz były również w tematach dotyczących przeciekających piwnic
czyli znów coś nie tak z konsekwencją panie TB
co do moich frustracji to panie TB nie jest pan ich przyczyną o ile je posiadam .
Ale niewątpliwie Pani D... świetnie wkomponowuje się w fora dalekie budownictwu - muratora i budujemydom.
Zastanawia mnie też, jaką "wiedzę" posiada MTW, czy JBZ pisząc że to moja teoria! Naprawdę Ci Panowie, nie wiedzą, że ja nie mam uprawnień do projektowania? Czy naprawdę są tak okorowani, by uważać, że projektanci i kierownicy budów - nie mają studiów czy uprawnień?


no cóż panie TB to się nazywa sarkazm - bo żeby coś takiego wymyślić to trzeba spełnić jeden podstawowy warunek , czyli wymyślił to ktoś inny i chwała mu za to - pańskie jest tylko wsadzanie tego wszędzie nawet tam gdzie tego za żadne skarby świata być nie powinno .
forum nie czytają tylko inżynierowie i architekci są raczej w mniejszości a zwykłego szaraka zbyt łatwo może pan wprowadzić w błąd i mu zaszkodzić .
co do odkorowania to dawali mi taką jak pańska nówka blaszka o powierzchni szklanki - nie wziąłem wolałem taką starą i pomarszczoną z odzysku :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lut 2012, 20:39

Kiedyś i Pan fizykę zrozumie. Będę się starał, by i do Pana dotarło, dlaczego izolacja termiczna ma być sucha i oddzielać to co chcemy grzać od tego czego ogrzewanie nie ma sensu-
Czy może Pan pokazać gdzie Pan widział mostki termiczne w "termosie"?

daggulka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 lut 2012, 20:39
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: daggulka » 29 lut 2012, 21:27

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Ale niewątpliwie Pani D... świetnie wkomponowuje się w fora dalekie budownictwu - muratora i budujemydom.


Witam serdecznie wszystkich bywalców tego Forum i tych nowych i tych starszych :D .
Postanowiłam napisać kilka słów skoro zostałam wywołana do odpowiedzi przez samego Wielmożnego ( swoją drogą musiałam Mu jednak nieźle zajść za skórę, skoro mnie skubany zapamiętał).
Oczywiście nie zamierzam kopać się z koniem jakim jest Pan Brzęczkowski vel konkret2 i z nim dyskutować o jego teoriach (no właśnie - tylko teoriach) -
ale nie mogę odmówić sobie jako wieloletnia bywalczyni Forum Muratora i Forum Budujemy Dom
kilku słów celem wyjaśnienia dlaczego to niczemu nie winne forum zostało skarane w/w personą.

Otóż - od razu nadmienię uprzedzając pytania : "czy mogę mieć w temacie cokolwiek do powiedzenia" - tak -mogę , zbudowałam dom, systemem gospodarczym , osobiście nadzorowałam budowę i zajęłam się logistyką , zgraniem ekip , zakupem materiałów - czyli wszystkim co z budową domu związane. Dom mam w technologii ściany jednowarstwowej z betonu komórkowego , kubatura do ogrzania 666 .... zużywam 4 tony ekogrochu na rok kalendarzowy wliczając zarówno CO jak i CWU , w domu temperatura non stop 24-25 stopni . Szału nie ma, tragedii również nie jeśli chodzi o zużycie . Ot , taki standardowy niewielki domek dla przeciętnej rodziny . Taki mam , taki chciałam - to mój wybór jest i wychodzę z założenia, że należy go uszanować. Niestety pan TB tego nie potrafi , o czym pewnie się przekonacie .
I na tym zakończę temat mojego domu , bo nie o nim chciałam przecież rozmawiać.

Tematem mojego wywodu ma być Pan Brzęczkowski vel konkret2 .
Tak, można by na tym "folklorze for wszelakich" magisterkę zrobić - z psychiatrii oczywiście .
To typ wyjątkowy: uparty , natrętny i bezczelny , przy czym notorycznie obraża adwersarzy którzy mają inne zdanie niż Sam Wielmożny Lord Ociepleń Od Środka. Zagoniony w kozi róg i poproszony o przedstawienie konkretów zasłania się fizyką której notabene nie uczył się w zakresie większym niż w szkole podstawowej i średniej , do czego przyznał się na innym forum- czyli wiedza raczej mierna . Poproszony o adresy inwestycji w których brał udział w zakresie o którym tak bajkowo opowiada - nie potrafi się nimi okazać . Nie potrafi się okazać właściwie niczym oprócz papki reklamowej którą notorycznie beznamiętnie i bezemocjonalnie do znudzenia zapodaje (ja wiem, ze czasy ciężkie - ale litości - wszystko ma swoje granice .... propagowanie tego czego propaguje jest ni mniej ni więcej tylko reklamą swojej firmy, a do tego na forach służą szczególne płatne działy ).
Czyli : TEORETYK .
Gdyby umieścić Pana TB na półce w księgarni , znalazłby się w dziale coś pomiędzy : "bajki i fantastyka" , a "zaburzenia emocjonalne , fobie" .

Reasumując:
- wiedza tylko niestety teoretyczna (nie liczę tej Jego budy w Wawie , bo to nie dom mieszkalny tylko firma - a to ogromna różnica)
- przerost ego objawiający się syndromem "niesienia kaganka wiedzy w ciemny tłum" - czyli wszyscy zrobili źle , niedobrze , be , pewnie się zawali a w najlepszym wypadku zgnije przynosząc po drodze spore straty poniesione na CO .... tylko Pan TB jest naj .... naj .... naj .... (hm - swoją drogą ciekawe ile ma swoich portretów na ścianach w domu :roll: )
- no i cóż - charakter Pana TB niestety nie pozwala Mu odpuszczać przy czym w niesieniu tego kaganka jest tak nachalny , że wszystkim nerwy dookoła siadają po całości .... i kończy jak kończy , czyli zostaje wydalony z forum (na ludzkie - dostaje bana) i szuka sobie następnego do okupowania i udowodnienia wszystkim, że tylko On jeden na świecie ma rację .... tylko On i nikt inny . Po drodze oczywiście zbiera punkty wszelakie za dobre rady, żeby móc się nimi i doświadczeniem podeprzeć u swoich klientów.

Na zakończenie powiem tak :
nie zazdroszczę Wam , kochani tego co Was tu spotkało w postaci Pana TB .
Dwa fora już to przeżyły i pozbyły się Szanownego .... ja wierzę, że Wam też się uda .
Z pozdrowieniami - daggulka :D .

p.s. może Pan sobie mnie , Panie TB pozywać i do Świętego Mikołaja .... szczerze mnie to nie interesuje .

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 lut 2012, 22:01

kawka?

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: konkret2 » 29 lut 2012, 22:21

1. Nie jestem żadnym panem TB.
2. Pani dag. to jest forum dla ludzi zainteresowanych budownictwem, a nie byciem gospodynią domową
3. To że zbudowała pani dom nie oznacza że ma pani cokolwiek mądrego do powiedzenia
4. Pani tego domu nie zbudowała tylko ekipy którym pani płaciła i to bardzo marnie( po rusztowaniach przy tynkowaniu elewacji można dojść do wniosku że bidoków pani sprowadziła z krajów trzeciego świata)
5. Nikogo nie interesuje ile pani spaliła wungla bo i tak prawdopodobnie 3 tony pochodziły z deputatu czyli pieniędzy podatników
6. Na tym forum słodkie pier... o pani studiach na nikim nie zrobi wrażenia
7. Na tym forum słodkie pier... o pani obiadku w niedzielę również na nikim nie zrobi wrażenia.
8. Na tym forum słodkie pier... o psach i kotach jest tragiczne i żałosne.
9. Tutaj musi się pani wykazać choć minimalna wiedzą której pani nie posiada, tamto forum toleruje ludzi w ogóle nie związanych z budownictwem a robiących szoł bo ktoś postawił dom z betonu komórkowego i naprstrykał pełno zdjęć,
10. Tam istnieje pani jako gwiazdeczka podziwiana przez lizusów
11. Kabel MTW orlik robi u pani doktorat?
12. Na tym forum piszą ludzie rzeczowo, dokładnie różniąc się między sobą znacznie- wyciągane są wnioski, w tamtym cyrku wymieniacie się zdjęciami gołych facetów i bab w niedzielę robiąc z siebie klownów.
13. Pozdrawiam pseudo gwiazdę i żegnam.

daggulka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 lut 2012, 20:39
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: daggulka » 29 lut 2012, 22:34

konkret2 pisze:1. Nie jestem żadnym panem TB.


Oczywiście , że pan jest - Tomasz Brzęczkowski we wcieleniu kolejnym. Nikt tu Panu nie skanduje? no cóż - jest to jakieś wyjście zrobić sobie kilka nicków - zawsze fajnie pogadać z kimś równym sobie, nie? :D

konkret2 pisze:9. Tutaj musi się pani wykazać choć minimalna wiedzą której pani nie posiada, tamto forum toleruje ludzi w ogóle nie związanych z budownictwem a robiących szoł bo ktoś postawił dom z betonu komórkowego i naprstrykał pełno zdjęć,


w tym domu ten ktoś mieszka już 3,5 roku - i żyje ... pracuje , płaci rachunki, pieli ogródek, sprząta , jest szczęśliwym .... tak?
na pana teoriach świat się nie zaczyna i nie kończy, Panie Brzęczkowski ... życie toczy się dalej ....


konkret2 pisze:w tamtym cyrku wymieniacie się zdjęciami gołych facetów i bab w niedzielę robiąc z siebie klownów.


a i owszem - w dziale Hyde Park do tego przeznaczonym ...
podpowiem, bo może Pan nie ogarnia: Ci , którzy już wybudowali i mogą oddać się przyjemności mieszkania w standardowych w większości domach mogą porozmawiać tam w przyjaznej atmosferze o troskach i przyjemnościach dnia codziennego .... co nie wyklucza tego, że w wątkach tematycznych udzielają się na tematy budowlane ....

do pozostałych punktów się nie ustosunkuję , ponieważ nie chcę zniżać się do poziomu Pana TB - pamiętam i znam tą taktykę na wylot - jak typowa wełniasta istota - sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem ....

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: coraz bardziej przekonuje mnie teoria p. T. Brzęczykowsk

autor: konkret2 » 29 lut 2012, 22:43

Nie jestem TB.
Czy myśli pani że TB wie dlaczego czasem śmierdzi jak mija pani ronda koło shella?


Nie interesuje nikogo jak pieli pani ogródek. To nie to forum , daruj sobie, w domu nie masz z kim porozmawiać to lejesz farmazony na forum. i te durne teksty , wełnista... na serio żałosne.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 29 gości

Gotowe projekty domów