Fibaro - najlepszy system

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

maciekkk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:56
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: maciekkk » 14 lis 2011, 14:06

dendrytus pisze:
magmmm pisze:Gdzie można je kupić?
Czy działają tylko w systemie KNX?

Obrazek
100 euro za wersję bez KNX
Obrazek
180 euro za wersję RS485
Obrazek
244 euro za wersję RS485


Małe sprostowanie:
podane przez Ciebie ceny za przedstawione na obrazkach przyciski są nieprawidłowe.

Przyciski firmy BASALTE kosztują od 70EUR (np. model TACTO 110-01 aluminium) do 165EUR (np. model ENZO 204-04) ALE to tego trzeba dokupić elektronikę, która w wersji KNX kosztuje 195EUR (modele jednoprzyciskowe) lub 265EUR (modele 4 polowe) co daje +/- ok 2000PLN brutto

Termostat DESEO kosztuje od 135EUR (model 301-01 aluminium) do 205EUR (301-05 brąz) i do tego elektronika KNX za bagatela 575EUR co daje +/- ok 4000PLN brutto ;]

Ceny w EUR oczywiście netto!

mmaciej
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2011, 10:20
Lokalizacja: wroclaw
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: mmaciej » 14 lis 2011, 14:18

maciekkk pisze:Termostat DESEO kosztuje od 135EUR (model 301-01 aluminium) do 205EUR (301-05 brąz) i do tego elektronika KNX za bagatela 575EUR co daje +/- ok 4000PLN brutto ;]


Też taka mała poprawka, DESEO to nie termostat ale room kontroler z wbudowanym termostatem. Steruje się nim: scenami, muzyką, roletami, światłem i temperatura.

Marco466
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2011, 16:51
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Marco466 » 18 lis 2011, 20:45

Zgadzam się,to jeden z lepszych systemów i bardzo fajnie się nim steruje,to mogę potwierdzić. Zresztą fajnie jest dobrać do systemu odpowiednie oświetlenie,mi pomogła zarobić to obsługa ze sklepu Lumenmax.pl i jestem zadowolony.

gayetan
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2011, 6:15
Lokalizacja: Łomianki
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: gayetan » 07 gru 2011, 6:23

Zaiste jak prosto jest wypowiadać autorytatywne sądy na temat produktu, o którym kompletnie nie ma się pojęcia. Produkty Fibaro to na szczęście nie tylko ściemniacz. Dają się integrować przez Z-Wave wieloma innymi np. Danfoss - regulacja temperatury ( a to już nie jest Dacia - nieprawdaż ?) Proponuję standardową kolejność: najpierw zapoznać się z ofertą - poźniej pisać. Odwrotnie to nie ma sensu i jest szkodliwe!

jw143
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2011, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: jw143 » 07 gru 2011, 11:38

Jeśli byś miał o tym jakieś pojęcie to byś nie pisał takich bzdur.Czujnika ruchu nie produkuje firma Fibaro.Więc zanim coś napiszesz to 10 razy pomyśl

jw143
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2011, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: jw143 » 07 gru 2011, 11:38

Jeśli byś miał o tym jakieś pojęcie to byś nie pisał takich bzdur.Czujnika ruchu nie produkuje firma Fibaro.Więc zanim coś napiszesz to 10 razy pomyśl

jw143
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2011, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: jw143 » 07 gru 2011, 11:46

Jeśli nie jesteś w temacie to się ni odzywaj.Zanim coś napiszesz to się 10 razy zastanów.Czujnik ruchu jak i większość proponowanych czujników nie jest jest produktem firmy Fibaro!!!Jak masz jakieś wątpliwości to.
http://www.everspring.com/Products/Home ... DList=0,83

jw143
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2011, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: jw143 » 07 gru 2011, 11:47

Jeśli nie jesteś w temacie to się ni odzywaj.Zanim coś napiszesz to się 10 razy zastanów.Czujnik ruchu jak i większość proponowanych czujników nie jest jest produktem firmy Fibaro!!!Jak masz jakieś wątpliwości to.
http://www.everspring.com/Products/Home ... DList=0,83

abigabi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2011, 19:44
Lokalizacja: z głogowa
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: abigabi » 18 gru 2011, 22:04

Najpierw emocjonalnie.
Osobiście nie mam zaufania do osób i firm, które mówią, że ich produkt jest najlepszy na świecie, najnowocześniejsze rozwiązanie.. itp. ponieważ taka ocena należy wyłącznie do użytkowników. Czy dany produkt jest najlepszy ocenią klienci i to w dłuższej perspektywie czasowej. W przypadku FIBARO, póki co, ocenić można jedynie poziom reklamy. W każdym cywilizowanym kraju firma, która odważyła by się nazwać swój produkt najlepszym lub najnowocześniejszym na świecie poszła by z torbami w wyniku procesu o stosowanie nieuczciwej konkurencji. Ze złych wiadomości powiem, że także w Polsce nie wolno posługiwać się kłamstwem w reklamie. Można tak działać do czasu gdy ktoś nie wniesie doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Ale ja nie o tym.
To co wiadomo o systemie FIBARO z materiałów umieszczonych na stronie i z kart katalogowych, to możliwość zdalnego sterowania oświetleniem i tworzeniem wielu scen świetlnych oraz zarządzanie innymi podłączonymi urządzeniami. Obsługa odbywa się ręcznie, za pomocą telefonu, palmtopa lub Internetu. Rzeczywiście możliwość sterowania systemem oświetlenia, tworzenia scen i dodawanie urządzeń wydaje się proste intuicyjne, jednak cała reszta to już problem. I to na tyle jeśli chodzi o fakty. !!! Dla mnie liczy się to co jest aktualnie w ofercie i co ma nadaną cenę. Określenie, że coś pojawi się w drugim kwartale przyszłego roku lub nawet za dwa tygodnie to są to tylko słowa.
Oczywiście zaraz pojawi się tradycyjny zarzut, że najpierw trzeba przeczytać ofertę, żeby wydawać sądy. Uprzedzam czytałem. Biorę pod uwagę tylko te opcje, które są konkretnym rozwiązaniem
Pomijając królika i jego przyjaciół, którzy dla większego pozoru wiarygodności logują się imieniem i nazwiskiem zachwalając produkt, tak naprawdę dyskusję prowadzi kilka osób w jakiś sposób związanych z branżą (także ja) Niema w tym nic złego jeśli będzie to dyskusja, która w jakimś stopniu pomoże osobom zainteresowanym zakupem podjąć właściwą dla nich decyzję. Jak jest każdy czyta.

abigabi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2011, 19:44
Lokalizacja: z głogowa
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: abigabi » 18 gru 2011, 22:05

Najpierw emocjonalnie.
Osobiście nie mam zaufania do osób i firm, które mówią, że ich produkt jest najlepszy na świecie, najnowocześniejsze rozwiązanie.. itp. ponieważ taka ocena należy wyłącznie do użytkowników. Czy dany produkt jest najlepszy ocenią klienci i to w dłuższej perspektywie czasowej. W przypadku FIBARO, póki co, ocenić można jedynie poziom reklamy. W każdym cywilizowanym kraju firma, która odważyła by się nazwać swój produkt najlepszym lub najnowocześniejszym na świecie poszła by z torbami w wyniku procesu o stosowanie nieuczciwej konkurencji. Ze złych wiadomości powiem, że także w Polsce nie wolno posługiwać się kłamstwem w reklamie. Można tak działać do czasu gdy ktoś nie wniesie doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Ale ja nie o tym.
To co wiadomo o systemie FIBARO z materiałów umieszczonych na stronie i z kart katalogowych, to możliwość zdalnego sterowania oświetleniem i tworzeniem wielu scen świetlnych oraz zarządzanie innymi podłączonymi urządzeniami. Obsługa odbywa się ręcznie, za pomocą telefonu, palmtopa lub Internetu. Rzeczywiście możliwość sterowania systemem oświetlenia, tworzenia scen i dodawanie urządzeń wydaje się proste intuicyjne, jednak cała reszta to już problem. I to na tyle jeśli chodzi o fakty. !!! Dla mnie liczy się to co jest aktualnie w ofercie i co ma nadaną cenę. Określenie, że coś pojawi się w drugim kwartale przyszłego roku lub nawet za dwa tygodnie to są to tylko słowa.
Oczywiście zaraz pojawi się tradycyjny zarzut, że najpierw trzeba przeczytać ofertę, żeby wydawać sądy. Uprzedzam czytałem. Biorę pod uwagę tylko te opcje, które są konkretnym rozwiązaniem
Pomijając królika i jego przyjaciół, którzy dla większego pozoru wiarygodności logują się imieniem i nazwiskiem zachwalając produkt, tak naprawdę dyskusję prowadzi kilka osób w jakiś sposób związanych z branżą (także ja) Niema w tym nic złego jeśli będzie to dyskusja, która w jakimś stopniu pomoże osobom zainteresowanym zakupem podjąć właściwą dla nich decyzję. Jak jest każdy czyta.

karpiniuk1
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 24 paź 2009, 9:08
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: karpiniuk1 » 01 sty 2012, 8:03

Ściągnijcie sobie program na Androida i na PC od PLC2011 http://www.elkom.com.tw/?section=2&subid=19 - jest w nim szyfrowanie SMS i e-maili. Można wysyłać sobie zaszyfrowane AES-256 wiadomości tekstowe, SMS-y między sobą.
Tylko proponuję zmienić Androida z brandowanego przez operatora nawet u nas na jakąś niezależną dystrybucję np Cyyanogen ze wzgledu na to: http://gearburn.com/2011/12/now-spying- ... id-phones/

karpiniuk1
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 24 paź 2009, 9:08
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: karpiniuk1 » 01 sty 2012, 8:04

Ściągnijcie sobie program na Androida i na PC od PLC2011 http://www.elkom.com.tw/?section=2&subid=19 - jest w nim szyfrowanie SMS i e-maili. Można wysyłać sobie zaszyfrowane AES-256 wiadomości tekstowe, SMS-y między sobą.
Tylko proponuję zmienić Androida z brandowanego przez operatora nawet u nas na jakąś niezależną dystrybucję np Cyyanogen ze wzgledu na to: http://gearburn.com/2011/12/now-spying- ... id-phones/

dendrytus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: lisie kupy
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: dendrytus » 02 sty 2012, 10:18

karpiniuk1 pisze:Ściągnijcie sobie program na Androida i na PC od PLC2011 http://www.elkom.com.tw/?section=2&subid=19 - jest w nim szyfrowanie SMS i e-maili. Można wysyłać sobie zaszyfrowane AES-256 wiadomości tekstowe, SMS-y między sobą.
Tylko proponuję zmienić Androida z brandowanego przez operatora nawet u nas na jakąś niezależną dystrybucję np Cyyanogen ze wzgledu na to: http://gearburn.com/2011/12/now-spying- ... id-phones/

Paranoja - to starsza nazwa utrwalonych zaburzeń urojeniowych. W istocie paranoja to występowanie usystematyzowanych i logicznie ze sobą powiązanych urojeń. Najczęściej są to urojenia prześladowcze, ksobne, wielkościowe, hipochondryczne i erotyczne. Urojenia są głównym objawem tej choroby i nie towarzyszą im zwykle omamy ani też inne objawy schizofrenii.

Ryzyko zachorowania na tą jednostkę chorobową w czasie życia wynosi 0,1%. Utrwalone zaburzenia urojeniowe zaczynają się zwykle pomiędzy 35-45 r.ż., częściej występuje u kobiet, emigrantów, w środowisku wiejskim i u osób z niższym wykształceniem.

W razie podejrzenia paranoi należy zwrócić się o pomoc do psychiatry. Leczenie paranoi polega na podawaniu leków przeciwpsychotycznych. W stosunku do chorego powinno się wykazywać dużą dozę tolerancji, należy ograniczyć się do wyraźnego negowania prawdziwości treści wytwórczych bez omawiania ich i tłumaczenia ich nieprawdziwości, co zwykle nie przynosi pożądanego rezultatu.

PS.
Przemilczę potrzebę kupowania i ściągania takiego oprogramowania jako zwiększenie funkcjonalności IB.
https://market.android.com/details?id=c ... eter&hl=pl
Im wyżej wzlatujemy tym mniejsi wydajemy się tym, którzy nie umieją latać
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

kuba102
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2012, 0:05
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: kuba102 » 04 sty 2012, 0:16

Super lektura, przeczytałem z zapartym tchem :) bardzo się ubawiłem i okropnie mi się podoba jak widzę co potrafi szczupak zrobić z płotkami hi hi hi
Czekam na dalszy ciąg, szproty z FIBARO musicie się postarać!!!
A tak na poważnie więcej merytoryki panowi FIBAROWCY a a nie tylko w kołko że kupiliście, jesteście zadowoleni, polecacie z czystym sumieniem innym ... Jak już chcecie zachwalać swój produkt to merytorycznie
Zastanawia mnie (chyba raczej nie) poziom i kierunek wykształcenia przedstawicieli handlowych FIBARO ...
pozdrawiam

Sztywniak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:36
Kontaktowanie:
Re: Fibaro - najlepszy system

autor: Sztywniak » 26 sty 2012, 1:26

witam wszystkich serdecznie. czytam to forum już bardzo długo ale piszę pierwszy raz.
Kupiłem ok 3 miesiące temu mały domek (136m) w stanie deweloperskim i postanowiłem że założe sobie trochę automatyki ułatwiającej życie (chociaż czasami się zastanawiam czy naprawdę tak będzie), nie nastawiam się na oszczędności w energii elektrycznej czy w ogrzewaniu ale spróbuje.
Szukając systemów ID szybko trafiłem na Fibaro , na Ich stronkę, na reklamy, na wątek na elektrodzie i tutaj (na muratorze chyba też coś było hehe)
Do Fibaro przekonało mnie to że jak o czymś zapomnę to jest duże prawdopodobieństwo że nie będę musiał ryć ścian (wcale nie jest to powiedziane że nie będę musiał) i to że dzięki wykorzystywanemu jezykowi LUA zaprogramuje sobie dowolnie skomplikowane sceny bez udziału firmy która to instaluje/sprzedaje bo kto lepiej niż ja zna moje potrzeby. Z zawodu jestem informatykiem więc dla mnie to proste.
Jestem w trakcie rujnowania domu ze stanu deweloperskiego do stanu odpowiadającego mojej rodzinie.
Na dzień dzisiejszy musze zastosować :
Poziom pomieszczenie światła rolety gniazda grzejniki
Parter
Salon . 2 2 7 2
Jadalnia 2 2
Kuchnia 2 1 5
Korytarz 1 1
Wiatrołap 1
WC 2 1 2
Garaż 2 2 1
Pralnia 1 1 4 1
Piętro
Sypialnia 3 2 4 1
Garderoba 1 1 1 1
Pokój_s 2 3 4 1
Garderoba 1 1
Pokój_g 2 1 4 1
Łazienka 2 1 2 1
Korytarz 2 1
Schody 2
Elewacja
Przód 1
Tył 1 1

RAZEM 30 13 41 9
Razem 93 moduły sterujące. Oczywiście to dopiero początek więc ilość może się zwiększyć nawet o 50.
Szacunkowo wychodzi więc że powinienem zaopatrzyć się w moduły na kwotę ok 30 000.
Troche mnie to zasmuciło bo w miarę wyposażania domu ilość "punktów" wzrośnie i zacząłem się zastanawiać którymi punktami chciałbym sterować.
Jak narazie wymyśliłem 3 sceny i w miarę budowy będę wymyślał kolejne. Pewnie dopiero jak zamieszkam to okaże się czego potrzebuje.
W każdym razie na dzień dzisiejszy zamówiłem centralę + sterowanie roletami + integracja z Satelem (czujki ruchu*). Jak elektrycy będą montować czujki ruchu w łazienkach to dokupie 2 moduły do czujników.

Oczywiście na bieżąco będę informował o instalacji i użytkowaniu Fibaro.

* gwiazdka od czujników ruchu. Tutaj zastanawiam się jeszcze jakie czujniki zastosować. Najchętniej bym zastosowal mikrofalowe obecności ale nie znalazłem takich które można schować w karton-gipsowym suficie, są tylko mikrofalowe ruchu np ORNO.

Integracja z Satelem :
Czytałem chyba tutaj albo na innym forum że integracja alarmu Satela z Fibaro jest do bani ale ja tego nie widzę bo moje Fibaro będzie zintegrowane z Satelem w sposób mnie zadowalający.
Mam Integre 128 wyposażoną we wszystkie rozszerzenia : WLAN, GSm ....
Mam czujki w oknach , roletach i w każdym pomieszczeniu czujki ruchu wydzielone w 2 osobne obwody. Zamierzam w Fibaro czytać stany czujek ruchu Satela by nie zakładać osobnych do ID.
Wybaczcie jeśli napisałem coś niefachowo ale ja jestem z zawodu informatykiem a nie instalatorem ID.

W pierwszym etapie instaluje obsługę rolet do okien zwykłych i dachowych oraz integracje z Satelem. Reszta będzie w miarę wykańczania domu.
Sztywniak


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów