Jak i za ile wywalić ścianę w mieszkaniu w bloku z płyty.

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Jacek_R
Jak i za ile wywalić ścianę w mieszkaniu w bloku z płyty.

autor: Jacek_R » 19 sty 2012, 16:29

Witam,
mam plan wywalić ścianę pomiędzy kuchnią a pokojem i stworzyć jadalnię z prawdziwego zdarzenia. Mieszkanie znajduje się w bloku z lat 80tych - płyta. Ścianka na 100% jest działowa, jest to chyba najczęściej burzona ścianka w blokach z wielkiej płyty Smile. Ma 4 - max. 4,5 m długości. Chciałbym wyburzyć ją częściowo, tak aby po obu stronach zostało ok. 60cm tej ściany. Ustaliłem w spółdzielni, źe aby dostać zezwolenie muszę przedstawić projekt zmian, wykonany przez architekta/konstruktora z odpowiednimi uprawnieniami, zrzeszonego w jakiejś Izbie (przepraszam, ale nie pamiętam jakiej).
Chciałbym zapytać czy Szanowni Użytkownicy mają jakieś doświadczenie w tej materii? Ile kosztuje wykonanie takiego projektu? Może jest ktoś na forum kto pomoże mi w realizacji?

Pozdrawiam
Jacek

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Jak i za ile wywalić ścianę w mieszkaniu w bloku z płyty

autor: konkret2 » 19 sty 2012, 17:22

Jak- wyznaczyć linie na ścianie o 2 -4 cm dalej niż końcowy produkt.
Na linii albo robisz wiercenia 6 lub 8 mm co 2-3 cm i później młotem wyburzeniowym niszczysz ściankę albo przecinasz szlifierką kątową z tarczą diamentową co wiąże się z większym zapyleniem. W ścianie jest trochę zbrojenia które nacinasz i usuwasz małą kątówką.
Skute brzegi gruntujesz i naklejasz pasek płyty gipsowej, narożniki aluminiowe itd.

Co do projektu to spółdzielnia powinna udzielić dokładnych informacji. W naszym mieście zazwyczaj sprawa załatwiana jest po cichu.:)

Jacek_R
Re: Jak i za ile wywalić ścianę w mieszkaniu w bloku z płyty

autor: Jacek_R » 19 sty 2012, 17:44

Dzięki za podpowiedź :)
W każdym razie wolałbym zrobić to zgodnie z prawem. Z samego opisu już widzę, że nie będzie cicho :) Jak mi się jakiś sąsiad społecznik trafi to będę żałował. Spółdzielnia tyle pomogła co napisałem. Chodzi o to, że nie mam kogoś kto zrobi potrzebny projekt. Dla architektów to żaden interes, bo to podobno grosze kosztuje. Jak już któregoś namówię żeby znalazł chwilę czasu to krzyczy forsę za samo oglądanie...

RYCHOOOOO
Aktywny
Aktywny
Posty: 254
Rejestracja: 09 mar 2008, 11:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
Re: Jak i za ile wywalić ścianę w mieszkaniu w bloku z płyty

autor: RYCHOOOOO » 23 sty 2012, 23:39

no niestety nic na to nie poradzisz-plac i placz ale niestety musisz to zrobic-inaczej sie nie da-wkurza mnie tylko ze taki "projektant" w ząbek czesany weźmie za prawie nic kupe siana a ten co wykonuje ta usluge musi sie niezle nameczyc i dostanie grosze-pozdrawiam........

konkret2
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 839
Rejestracja: 07 sty 2012, 19:01
Re: Jak i za ile wywalić ścianę w mieszkaniu w bloku z płyty

autor: konkret2 » 24 sty 2012, 5:42

Wina spółdzielni i biurokracji.
W każdym mieszkaniu powinien być wykaz ścian nośnych i ścian które można modyfikować. Po takim wykazie nie powinno być przymusowego wynajmowanie projektantów.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów