Kilka pytań hydraulicznych

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

vielebny
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2012, 13:58
Kilka pytań hydraulicznych

autor: vielebny » 07 sty 2012, 14:07

Witam. Od razu prosiłbym aby wypowiadały się osoby, które się na tych sprawach znają. Potrzebuję rzetelnych informacji a nie opinii i domysłów:)

Mam następujące pytania:
1. czy ciężko będzie zamontować mieszalnik podtynkowy na ścianie nośnej. Mój instalator boi się, że w żelbecie będą ciasne zbrojenia i że to będzie mordęga i dużo $$$. Nowy budynek oddany do użytku miesiąc temu - 16 pięter (trzy żagle - inpro)
3. jeżeli jest ciężko taką podtynkową instalację zamontować, to czy istnieje możliwość wkucia samego przewodu do prysznica górnego. Nie widziałem takiego rozwiązania nigdzie ale mogłoby to wyglądać tak:
- mieszalnik natynkowy od którego odchodzi zarówno elastyczny przewód od dołu jak i przewód nieelastyczny do góry
- kolanko z chromu wchodzące w ścianę -> przewód pod kafelkami -> wyjście na wys. 230-240cm.

Te kombinacje dlatego, że bardzo drażni mnie widok pionowej rury na ścianie w kabinie. Chcę aby górny prysznic wychodził ze ściany, a dolna słuchawka miała uchwyt na ścianie tam gdzie zechcę a nie na tej pionowej rurze.

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.

ikaria
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 09 lis 2011, 21:06
Re: Kilka pytań hydraulicznych

autor: ikaria » 10 sty 2012, 18:59

1.Jeśli jesteś przekonany o słuszności swojego wyboru radzę udać się do sklepu lub na stronę internetową producenta wybranego wcześniej systemu podtynkowego i szczegółowe zapoznanie się z parametrami wielkościowymi danego mieszacza pod jak i nad tynkiem.Wtedy sam z łatwością ocenisz czy się da czy się nie da.
3. (gdzieś 2 zgubiłam;)). Takie rozwiązanie będzie wyglądało makabrycznie.Narysuj sobie to na kartce i sam zobaczysz ,że wystające kolanko nie wpłynie pozytywnie na design.Dolna słuchawka może mieć uchwyt tam gdzie zechcesz nie koniecznie na pionowej rurze.Do tego służą uchwyty 1-punktowe;)


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów