Problem z grzejnikami

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

bl4ckadder
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2011, 21:55
Problem z grzejnikami

autor: bl4ckadder » 27 lis 2011, 22:11

Witam,

Mam problem z grzejnikami w jednym pionie. Otóż 1 grzejnik na piętrze grzeje bardzo słabo, na dole trochę lepiej. Chciałbym przerobić instalację ale nie jestem pewien czy pomysł jest dobry.

Zasilanie od pieca chciałbym podłączyć do kaloryfera na piętrze, do odpływu z tego grzejnika podłączyć trójnik, a wychodzące z niego 2 rury do zasilania pozostałych dwóch kaloryferów. Dopiero odpływy grzejników na dole zostałyby połączone i poprowadzone do pieca.

Zdaję sobie sprawę tego że zakręcenie kaloryfera na górze odcięłoby zasilanie na dole oraz zakręcenie kaloryferów na dole spowodowałoby zablokowanie odpływu na górze, ale nie jest to problem gdyż są one i tak zawsze odkręcone. Chyba że istnieje jakieś rozwiązanie i tego problemu?

Dziękuję z góry za pomoc

Killatha
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2011, 6:01
Lokalizacja: Zabrze
Re: Problem z grzejnikami

autor: Killatha » 28 lis 2011, 11:37

z tego co piszesz masz grzejniki podłaczone szeregowo
bez schematu instalacji to sobie możemy podyskutować ale będzie to wyłącznie hipotetyczne; a może zwyczajnie masz gdzieś przyblokowany przepływ?
wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem od trumny

Tanie-Grzanie
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 14 paź 2011, 8:56
Re: Problem z grzejnikami

autor: Tanie-Grzanie » 07 gru 2011, 11:42

A takie najprostsze pytanie na świecie: Grzejniki były odpowietrzane? Bo to częsta przyczyna złego funkcjonowania. Jeżeli nie,to zróbcie to koniecznie.

wifi2
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2012, 18:14
Re: Problem z grzejnikami

autor: wifi2 » 05 lut 2012, 18:31

Niestety najczęstsze problemy występujące dla instalacji grzewczych wynikają z braku projektu lub z nie prawidłowo wykonanego projektu. Wiem coś na ten temat - korzystałem z 3 różnych biur projektowych, żeby w końcu trafić na naprawdę profesjonalnych ludzi, mających niesamowitą wiedzę na temat nowoczesnych systemów ogrzewania.
Polecam biuro techniczne, które działa w regionie mazowiecko-lubelskim.
Mają bardzo przyzwoite cenny świadczonych usług, ale przede wszystkim znają się na tym co robią, ponieważ zawodowo pracują w najlepszej firmie jeśli chodzi o instalacje hydrauliczne na świecie i dzięki temu szkoleni są za granicą, gdzie zupełnie inaczej podchodzi się do tego typu tematów.
Polecam to biuro: http://www.engineer-consulting.pl

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Problem z grzejnikami

autor: Alibaba » 06 lut 2012, 21:06

Zapewne to biuro posiadające adres meilowy: info@engineer-consulting.pl robi wspaniałe projekty, tylko czy: info@engineer-consulting.pl to jest ciągle adres aktualny? Bo może się zdarzyć, że pisząc na: info@engineer-consulting.pl mogę nie dostać odpowiedzi.
.
.
A dobre wychowanie nakazuje umieścić słowo SPAM, abym wiedział, że adres: info@engineer-consulting.pl zaatakują teraz boty reklamowe.

Super łazienki
Re: Problem z grzejnikami

autor: Super łazienki » 07 lut 2012, 1:30

Do @wifi2
Przez przypadek znalazłem już kolejny Twój post o tej samej treści.
Przeczytaj uważnie uwagi zamieszczone przez użytkownika Alibaba
Mam nadzieję, że dotrze do ciebie mądrość jego słów!
Forum, to nie trawnik.
Pomijając fakt, że o trawnik w szczególności należy dbać, oczywiście jeżeli się go posiada.

Super łazienki
Re: Problem z grzejnikami

autor: Super łazienki » 07 lut 2012, 1:34

bl4ckadder pisze:Witam,

Mam problem z grzejnikami w jednym pionie. Otóż 1 grzejnik na piętrze grzeje bardzo słabo, na dole trochę lepiej. Chciałbym przerobić instalację ale nie jestem pewien czy pomysł jest dobry.

Zasilanie od pieca chciałbym podłączyć do kaloryfera na piętrze, do odpływu z tego grzejnika podłączyć trójnik, a wychodzące z niego 2 rury do zasilania pozostałych dwóch kaloryferów. Dopiero odpływy grzejników na dole zostałyby połączone i poprowadzone do pieca.

Zdaję sobie sprawę tego że zakręcenie kaloryfera na górze odcięłoby zasilanie na dole oraz zakręcenie kaloryferów na dole spowodowałoby zablokowanie odpływu na górze, ale nie jest to problem gdyż są one i tak zawsze odkręcone. Chyba że istnieje jakieś rozwiązanie i tego problemu?

Dziękuję z góry za pomoc


Podaj jakim paliwem zasilasz kocioł?

Super łazienki
Re: Problem z grzejnikami

autor: Super łazienki » 07 lut 2012, 1:42

wifi2 pisze:Niestety najczęstsze problemy występujące dla instalacji grzewczych wynikają z braku projektu lub z nie prawidłowo wykonanego projektu. Wiem coś na ten temat - korzystałem z 3 różnych biur projektowych, żeby w końcu trafić na naprawdę profesjonalnych ludzi, mających niesamowitą wiedzę na temat nowoczesnych systemów ogrzewania.
Polecam biuro techniczne, które działa w regionie mazowiecko-lubelskim.
Mają bardzo przyzwoite cenny świadczonych usług, ale przede wszystkim znają się na tym co robią, ponieważ zawodowo pracują w najlepszej firmie jeśli chodzi o instalacje hydrauliczne na świecie i dzięki temu szkoleni są za granicą, gdzie zupełnie inaczej podchodzi się do tego typu tematów.
Polecam to biuro: http://www.engineer-consulting.pl


A może polecane przez użytkownika @wifi2 biuro - przedstawi swoją propozycję likwidacji usterki?


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów