wadliwe wykonanie dachu?

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

naszaLILIA
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2011, 23:44
wadliwe wykonanie dachu?

autor: naszaLILIA » 11 lis 2011, 23:54

Mam wątpliwości do prawidłowości wykonania mojego dachu ! Lada dzień trzeba będzie się rozliczyć a ja mam straszne wątpliwości, proszę fachowców o pomoc i wyrażenie swojej opini.

Moje ostatnie dachówki są lekko pod innym kątem niż cała reszta i można powiedzieć że leżą dosłownie w rynnie czy tak to powinna być??????
Obrazek
Obrazek
Marzena

kacperkoli
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 14 lip 2010, 16:37
Re: wadliwe wykonanie dachu?

autor: kacperkoli » 12 lis 2011, 12:21

Na pierwszy rzut oka widać że więźba została skopana....

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: wadliwe wykonanie dachu?

autor: Racek » 12 lis 2011, 15:52

Wygląda na to że rynna została zbyt wysoko zamocowana względem połaci dachowej, skutkować to może jej uszkodzeniem przez zsuwający się śnieg, a owe leżenie pierwszego rzędu dachówek w korytku też nie jest ok, gdyż ogranicza przepustowość tejże rynny. Sama woda jakoś pewnie poleci ale gdy z czasem pojawią się zanieczyszczenia np. liście może być problem z odprowadzeniem wody.

kacperkoli
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 14 lip 2010, 16:37
Re: wadliwe wykonanie dachu?

autor: kacperkoli » 12 lis 2011, 22:17

Po pierwsze krokwie źle zostały zacięte, co za tym idzie zły montaż deski pod rynne Obrazek

Po drugie za krótko zostały ucięte. Z tąd problem z dachówkami w rynnie

Po trzecie wydaje mi się że krokwie zostały za mało wpuszczone w murłate

maly-1001
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2010, 20:43
Re: wadliwe wykonanie dachu?

autor: maly-1001 » 23 lis 2011, 22:16

sprawdz w rysunku jakie wymiary powinien miec murłat to te belki leżące na murach bo moim zdaniem nie powinny leżeć na płasko bo maja większa tendencje do ugięcia się a po za tym miały być kwadratowe prawdo podobnie 14 na 14

SGL
glupie pytanie - gdzie był Kierownik Budowy ???

autor: SGL » 24 lis 2011, 8:49

Ile płacisz figurantowi (fikcyjny kierownik budowy) za klepniecie kilku pieczatek?

Kierownik Budowy to nie kilka pieczątek do dziennika - to kierowanie budową, pilnowanie technologii i wyrzucanie pseudo-budowlańców zanim zniszczą materiał inwestora.

Zatrudniłaś figuranta to teraz masz efekty "oszczędzania".

A co do rozliczeń... na normalnych budowach przelewy gotówki następują WYŁĄCZNIE po ODBIORZE poprawnie wykonanych etapów robót. W przypadku spieprzonej roboty nie ma mowy o wypłacie nawet jednej złotóweczki do czasu naprawy.

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: wadliwe wykonanie dachu?

autor: drab » 26 lis 2011, 14:54

nie wiem na czym się twoja deska czołowa trzyma ale dach powinien być dłuższy o jedna dachówkę dookoła wtedy rynna była by zamocowana jak należy

może to wina za krótkiego drewna, cieśli, albo tego kto uparł się przy takim wypuście

Vipmaster
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 30 lis 2011, 18:37
Lokalizacja: warszawa
Re: wadliwe wykonanie dachu?

autor: Vipmaster » 30 lis 2011, 19:30

Tak jak Koledzy piszą. Albo okap powinien być dłuższy i nie byłoby problemów. Nawet z zacinającym deszczem na elewację lub krokwie powinny być odpowiednio pozacinane i deskę można by umocować - okap będzie wiele krótszy. Ze zdjęć widzę, że rynny są za płytkie a tym bardziej dachówki wchodzące w nie ją pomniejszyły a zarazem przy większych opadach woda spływająca po dachówce będzie się przelewać za rynnę.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów