Sposób oblicznia zapotrzebowania na materiały do pokrycia da

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

BRYLANT
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2006, 10:47
Lokalizacja: Zielona Góra
Sposób oblicznia zapotrzebowania na materiały do pokrycia da

autor: BRYLANT » 01 lis 2006, 10:51

:arrow: Witam wszystkich

Prosze o pomoc,potrzebuje jakis program do obliczenia dachu a konkretnie chodzi mi o ilosc dachówek i innych potrzebnych materiałów do pokrycia dachu.

Prosze i info zwrotne

Pozdrawiam
BRYLANT :D

Gosia
Aktywny
Aktywny
Posty: 122
Rejestracja: 10 lut 2005, 15:04
Lokalizacja: Wrocław

autor: Gosia » 01 lis 2006, 15:30

:lol: Takie obliczenia robią w hurtowniach sprzedających dachówki.
Pozdrawiam

tomekstan
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 31 paź 2006, 15:23

autor: tomekstan » 03 lis 2006, 20:02


amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00

autor: amc1 » 24 lis 2006, 22:36

Ten program podaje stanowczo za mało rzeczy potrzebnych do właściwego skonstruowania dachu.

runcajs1967
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:14
Lokalizacja: Leszno

autor: runcajs1967 » 24 lis 2006, 22:59

dach to nie są tylko połacie jeszcze nikt nie stwożył programu przewidującego wszystkie akcesoria do jego wykonania tylko naprawdę uczciwy wykonawca lub sprzedawca specjalizujący się w dachach może określić ilości potrzebnego materiału

querido

autor: querido » 29 lis 2006, 9:23

A ja bym zaproponowal specjalny program do wycen na http://www..../dachoferta

Moim zdaniem dziala dobrze, a ceny sa chyba w miare swieze :)

Warto sprobowac!!

Picadoor

autor: Picadoor » 30 lis 2006, 11:09

Witam wszystkich.
Właśnie taki "składam". Rzeczywiście nie jest łatwo skonstruować dobry program do liczenia dachów. Swój program buduję już drugi rok. Co uwzględniłem w moim programie:
1. Możliwość określenia wartości wskaźnika spadku w % i w stopniach
2. Cztery podstawowe typy powierzchni (wystarczy aby policzyć dach w całości - ten sam kąt nachylenia, jak i po kawałku - ponieważ ma 2, a czasem nawet 3 różne kąty nachylenia)
2A. Zapomniałem, można uwzględnić tzw przekrycie (podwójne krycie). Najczęściej występuje pod dachami lukarn.
3. Mozliwość obliczania długości rynny koszowej i grzbietów w kilku wariantach min: kosze i grzbiety równolegle, pojedyńczo, oddzielnie kosze, a oddzielnie grzbiety oraz w krotnościach wg projektu.
4. Możliwość przeliczania krawędzi bocznych dachu ( pod dachówkę boczną) w kilku wariantach min: pojedyńczo Prawy lub Lewy, razem lub w krotnościach wg projektu.
5. Możliwość sumowania pozostałych podstawowych parametrów (pasy okapowe, kalenice)
6. Tworzenie równolegle Raportu obliczeń, możliwość podglądu w Raport, jego wydruku.
7. Możliwość dodawania i odejmowania powierzchni. Wszystkie programy mi znane TYLKO dodają, a to jest błąd.
8. Możliwość Cofnięcia każdej operacji obliczenia z przywróceniem wartości (przecież mozna się pomylić).
9. stały nadzór nad procesem liczenia. Przykład: Masz "pokiereszowany" mocno dach, liczysz go po kawałku - inaczej się nie da, a tutaj telefon, potem drugi, klient, coś innego i co? Ile czasu potrzeba żeby załapać, na czym skończyłeś. A w moim programie jeden rzut oka i wszystko wiadomo.
10. oblicza obwód kominów - z uwzględniem spadków
11. Może uwzględnić - jeśli User chce tego - powierzchnie "zabrane" przez okna połaciowe
12. Ustali ilość opakowań (palet) dla danego pokrycia
No i miodzio na końcówce. Tak uzyskane wyniki obliczeń przetworzysz na dowolnie wybrane pokrycie (niestety na początek tylko ciężkie), mój program posiada bazę danych dla typów pokryć. Można zawsze dopisać nowy typ.

Program jest w koncowej fazie sprawdzania poprawności działania, myślę, że najpójźniej do końca I kwartału 2007 bedzie oddany do testowania.

Mam nadzieję, że spełni w wiekszości oczekiwania użytkowników

P.S. Przygotowywana jest równolegle wersja TURBO, która będzie uwzględniała pokrycia blaszane.

pozdrawiam

runcajs1967
Aktywny
Aktywny
Posty: 174
Rejestracja: 23 lis 2006, 18:14
Lokalizacja: Leszno

autor: runcajs1967 » 30 lis 2006, 22:49

Zapowieć dobra a praktyka jest narazie niewiadomą

Klitek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2006, 13:52

autor: Klitek » 01 gru 2006, 13:20

picadoor mam pare pytan odnosnie Twojego programu....

1. w czym to tworzysz?
2. czy planujesz jakies wizualizacje?
3. w jaki sposob wprowadzasz powierzchnie dachowe? na zasadzie oddzielnych plaszczyzn, kawalkow czy tworzysz dach jako calosc? cos na zasadzie 3D?
4. czy na krancach wyliczasz dachowki zakonczeniowe, nietypowe? czy liczysz tylko polacie i kalenice?

generalnie zaciekawilo mnie to i chcialbym dowiedziec sie wiecej... m.in. o technologie (jezyk programowania)

Picadoor

autor: Picadoor » 01 gru 2006, 17:20

1. Język Visual Basic.
2. Są wizualizacje statyczne ułatwiajace wprowadzanie danych (wysokość, podstawa etc.)
3. Jeśli cały obiekt jest nachylony pod jednym kątem, a kształt jego jest jedną z podstawowych 4 kształtów płaszczyzn (często jest to prostokąt lub kwadrat), to ustawiając dla niej jeden wskaźnik i wybierając określoną płaszczyznę policzysz to jednym kliknięciem.
Bywa, że ze względu na konstrukcję dachu potrzeba doliczać "wystajace" powierzchnie (daszki nad wejsciem, garaże), wówczas trzeba to obliczać na 3-4 kliki.
Tutaj mogę dodać - zapomniałem o tym wspomnieć - że w wersji TURBO jest przewidziana opcja "Oblicz szybko prosty dach", gdzie po wprowadzeniu wszystkich danych jednym kliknięciem załatwia się cały proces.
Jeśli jednak bryła dachu jest na tyle skomplikowana, że ma 2 albo wiecej kąty nachylenia (liczyłem już dach, który miał 6 kątów nachylenia i bryłę składajacą się z trapezów, równoległoboków nieforemnych i trójkątów) to oczywiście liczysz połaciami.
3D jest tutaj zupełnie niepotrzebne, ponieważ program nie ma z założenia przypominać AutoCadu.
Z założenia ma być prosty, z intuicyjnym (bardzo się starałem - czas pokaże) interfejsem, zapewniający użytkownikowi na maksa sporządzanie kalkulacji zużycia materiałów na dach. Więc nie stosuję wodotrysków.
4. Tak dachówki boczne (wiatrownice) są obliczane, ale...to dobra myśl, aby obliczać jakieś nietypowe, bez potrzeby wprowadzania do bazy danych.

To chyba wyczerpuje treść twoich pytań? pozdro

P.S. Podaj skrzynkę wyślę opis wcześniejszej wersji programu jeszcze w języku VBA

Awatar użytkownika
Kkrzysztof
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 sie 2006, 14:10

autor: Kkrzysztof » 03 sty 2007, 16:18

Do liczenia blachodachówki RSdachy

OMEGA-PHU
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2007, 10:58
Lokalizacja: WROCŁAW-OŁAWA
Kontaktowanie:
wyliczenie zapotrzebowania na dach

autor: OMEGA-PHU » 04 sty 2007, 11:31

Witam serdecznie! :D
Zajmuje sie sprzedaża blachodachowki w atrakcyjnych cenach. Chetnie wylicze zapotrzebowanie na daszek ale z blachy:)


Pozdrawiam!
Magda

amc1
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 798
Rejestracja: 18 paź 2005, 18:00
Re: wyliczenie zapotrzebowania na dach

autor: amc1 » 04 sty 2007, 17:11

OMEGA-PHU pisze:Witam serdecznie! :D
Zajmuje sie sprzedaża blachodachowki w atrakcyjnych cenach. Chetnie wylicze zapotrzebowanie na daszek ale z blachy:)


Pozdrawiam!
Magda


Proszę, debaty,spory, szczegóły, ktoś zaczął temat, że potrzebuje program, ktoś go tworzy. A po co? Przecież wiadomo, że jak ktoś "zajmuje się sprzedażą w atrakcyjnych cenach", to "chętnie wyliczy", tylko, że nikt tutaj o coś takiego nie prosił.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot] i 7 gości

Gotowe projekty domów