powstawanie grzyba!!!!!!!!!

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tomekstan
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 31 paź 2006, 15:23
powstawanie grzyba!!!!!!!!!

autor: tomekstan » 07 lis 2006, 21:52

witam 4lata temu wymieniłem okna na pcv i było dobrze . miesiąc temu zauważyłem grzyba u góry okna w pokoju północnym na pietrze i na parterze w innych pokojach nie ma. w lato uszczelniłem drzwi do garażu czy mozliwe że to jest przyczyna tego grzyba . co robić . czy stosowac rozszczelnienie w oknie jako wentylacje . czy zpowrotem rozszczelnic drzwi do garażu. proszę o pomoc.[/b]
ściany z 1,5 pustaka pokryte tynkiem pod parterem garaż

ra11
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2007, 20:06

autor: ra11 » 01 sty 2007, 20:18

Nie "możliwe", ale pewne. Musisz zrobić koniecznie otwór nawiewowy. Tylko aby nie był on w pomieszczeniu "brudnym" w łazience, kuchni. Tam muszą być kratki wyciągowe. Wymiana powietrza musi nastepować w całym mieszkaniu. Więc od pomieszczen pokojowych w kierunku do kuchni i łazienki. Musisz pamiętac również o szczelinie pod drzwiami pokojów (o ile są zamknięte) lub otworach w ich dolnej części. To samo w łazience.

JR
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 22 sie 2006, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: JR » 02 sty 2007, 15:57

w tych miejscach gdzie powstaje grzyb jest mostek termiczny, czyli jest źle zamknięta izolacja termiczna.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

Gotowe projekty domów