Jak dobrać rynny

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Administrator
forumbudowlane.pl
Posty: 265
Rejestracja: 21 lut 2003, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak dobrać rynny

autor: Administrator » 21 cze 2011, 9:09

Na system rynnowy składają się rynny dachowe, rury spustowe i cała gama akcesoriów uzupełniających. Przeczytaj temat >>
Pozdrawiam,
Admin

Awatar użytkownika
janusz.gazda
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 lut 2011, 9:07
Jak dobrać rynny

autor: janusz.gazda » 21 cze 2011, 9:09

Nie ma to jak rynny lutowane - zawsze wyjdą taniej od wszelkich łączonych na złączki (po pewnym czasie oczywiście :))

kora32
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 21 lip 2011, 11:36

autor: kora32 » 24 sie 2011, 14:24

Polecam poszukać w budneo.pl. Tam jest taniej i można sporo zaoszczędzić

dachyonline
lubie spamować
Posty: 195
Rejestracja: 26 mar 2008, 11:41
Lokalizacja: Choroszcz
Kontaktowanie:
Re: Jak dobrać rynny

autor: dachyonline » 25 sie 2011, 14:28

Dokładnie, dekarze lutują coraz rzadziej, a lutowane rynny wyglądają ładnie a łączenia są trwałe.

Albi16
Aktywny
Aktywny
Posty: 163
Rejestracja: 29 sty 2013, 12:55
Re: Jak dobrać rynny

autor: Albi16 » 07 paź 2014, 11:01

Pierwszy raz słyszę o tych rynnach, a le za plastikami jestem całym sercem. Tylko wolę sprawdzone firmy. Niejednokrotnie już na forum wspominałem o systemach rynnowych Bryza, mam je od kilku lat i daję im 10/10. Każdemu, kto chciałby dowiedzieć się więcej o Bryzie i innych rynnach polecam bloga prowadzonego przez speców http://rynny-bryza.pl/ Z tego co mi wiadomo już niejednemu pomogli :)

Monika Roniewicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 25 cze 2015, 13:18

autor: Monika Roniewicz » 15 paź 2015, 9:41

Rynny plastikowe to proszenie się o kłopoty i dalsze wydatki w kilku kolejnych latach. My instalowaliśmy miedziane i chociaż mamy pewność, że będą się dobrze sprawowały jeszcze dla naszych dzieci o ile nie wnuków;) Są droższe, ale kupowaliśmy materiały w hurtowni (http://heban.net/ polecam dla ludzi w Krakowa i okolic) i jakoś domknęliśmy budżet. A no i nie szpecą fasady, co też ważne:)
Monika Roniewicz

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Jak dobrać rynny

autor: Tomko43 » 30 gru 2015, 17:43

A ile kosztował was system rynien z miedzi ?? Bo raczej nie była to niska cena. Rynny z wysokoudarowego polichlorkuwinylu nie są wcale złe. Trwałośc Stabicor, czyli rynien od Braas szacowany jest nawet na 50 lat. Zabezpieczone są przed promieniowaniem Uv uszkodzeniami mechanicznymi, czy też różnymi warunkami atmosferycznymi :)

ziomek31
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2016, 8:15

autor: ziomek31 » 02 lut 2016, 8:18

U mnie i u rodziny stosowałem systemy rynnowe metalowe http://struga-rynny.pl , gdyż wydają mi się być dużo bardziej wytrzymałe od innych oraz nie będzie problemu z promieniowaniem UV.

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Jak dobrać rynny

autor: Tomko43 » 10 lut 2016, 18:50

W zależności od koloru różna jest także budowa rynien StabiCor. Rynny w kolorze miedzianym od zewnątrz pokrywane są warstwą uszlachetnionego akrylu, który zapewnia maksymalną trwałość koloru. Rynny w kolorze brązowym i białym wykonane są w całości z wysokoudarowego PVC, które w tym przypadku jest barwione w całej objętości. Jak widać idealne wykończenie może pozwolić na osiaganie tak długiej trwałości


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów