Wilgoć a fundamenty

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.
Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Wilgoć a fundamenty

autor: Redakcja » 13 sie 2011, 18:15

Izolować przed wilgocią z gruntu trzeba każdy dom ? i ten z piwnicą, i ten bez. Przeczytaj temat >>
Redakcja

adamax
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2011, 17:17
Wilgoć a fundamenty

autor: adamax » 13 sie 2011, 18:15

Potrzebuję pomocy.Mam problem z fundamentem .. Potrzebuje zrobi izolację przeciwwilgociową. Fundamenty już odkopane. Wykonane z lanego betonu cegły i kamienia Fundanenty były kopane bez szalunku więc są bardzo nierówne. Sam je wyrównałem skówając bardzo wystające części.Co dalej zrobic .

renbyg
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2011, 6:47
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Wilgoć a fundamenty

autor: renbyg » 26 wrz 2011, 19:08

Uważam, że niezależnie od izolacji, należy zrobić drenaż. Drenaż musi być zrobiony na poziomie ław fundamentowych, muszą być studzienki rewizyjne, przynajmiej dwie, na przeciwległych narożnikach domu, tak by można w razie czego tak wejść sondą cisnieniową i przeczyścić cały drenaż.
Wodę odprowadzić, jak nie ma dokąd to nawet założyć pompę.
To warto zrobić i mieć spokój.
RenByg
www.renbyg.com

korneloo
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 21 kwie 2015, 5:16

autor: korneloo » 21 kwie 2015, 5:25

fundamenty to podstawa calego domu dlatego musza byc porzadne i nie powinno sie oszczedzac na materialach

Rawka
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 27 cze 2016, 13:13
Hydroizolacja fundamentów. Jak ochronić dom przed wilgocią

autor: Rawka » 27 lip 2016, 10:52

u mnie w domu się świetnie sprawdza ta izolacja pianowa. mamy dość wilgotny teren na działce i w sąsiedztwie, a to naprawdę chroni dobrze chroni przed wilgocią. ostatnio sąsiadom, którzy zaczynają budowę, polecałam pianę Gold 8-12 z firmy Kadri. warto zadbać o porządną izolację, żeby w przyszłości nie było problemów.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Hydroizolacja fundamentów. Jak ochronić dom przed wilgocią

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 lip 2016, 15:59

Rawka pisze:u mnie w domu się świetnie sprawdza ta izolacja pianowa. mamy dość wilgotny teren na działce i w sąsiedztwie, a to naprawdę chroni dobrze chroni przed wilgocią. ostatnio sąsiadom, którzy zaczynają budowę, polecałam pianę Gold 8-12 z firmy Kadri. warto zadbać o porządną izolację, żeby w przyszłości nie było problemów.

A jak wypuszcza wodę?
HVAC - najtańszy komfort.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Wilgoć a fundamenty

autor: xander119 » 27 lip 2016, 16:05

Cewnikiem.

RobertWojtecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2016, 14:21
Hydroizolacja fundamentów. Jak ochronić dom przed wilgocią

autor: RobertWojtecki » 01 sie 2016, 14:24

Polecam wszystkim izolację pianką natryskową. Jest to chyba najwygodniejszy, najbardziej ekonomiczny i najwydajniejszy sposób izolacji całego budynku. Polecam firmę http://izolacje-denex.pl/ bardzo fachowo wykonana usługa :)

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Wilgoć a fundamenty

autor: seba676 » 04 sie 2016, 20:57

W naszym domu hydroizolację wykonywała firma, która do tego wykorzystała System Izolacji WaterBlock. Chwalili ją sobie mówiąc, że zaprawa jest bardzo elastyczna i całkowicie usunie możliwe problemy z wilgocią i wodą. Na razie "odpukać" wszystko jest super i mam nadzieję, że tak zostanie na długie lata.


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów