Kuchnia + salon

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Mebline
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 12 lip 2011, 15:36
Kontaktowanie:
Re: Kuchnia + salon

autor: Mebline » 12 lip 2011, 15:48

Można to połączyć inaczej, ale bezpośrednie połączenia kuchni z salonem to zły pomył. Zdecydowanie lepiej prezentuje się coś w rodzaju blatu na wzór barowego. Chociaż małe przestrzenie nie nadają się do tego typu rozwiązań.

Kasztanek
Aktywny
Aktywny
Posty: 165
Rejestracja: 03 sie 2010, 14:38
Re: Kuchnia + salon

autor: Kasztanek » 15 lip 2011, 6:40

Ja najbardziej lubię rozwiązanie, gdzie kuchnia jest osobno, albo pomiędzy kuchnią, a salonem jest jadalnia - dla mnie to chyba najlepsze wyjście.

Curie
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2011, 12:26
Lokalizacja: Lubin
Re: Kuchnia + salon

autor: Curie » 18 lip 2011, 13:03

Wiem z własnego doświadczenia, że jeśli się dba można zniwelować zapachy i niszczenie mebli do minimum, tak jak poprzednicy uważam, że warto zainwestować w dobry okap a jeśli chodzi o wentylację bywa z tym różnie, jeśli się mieszka w bloku to może być problem gdyż nie mamy na to wpływu. , ale jeśli ma się własny dom no to na prawdę jest to bardzo fajne rozwiązanie np. u nas kuchnia jest położona trochę wyżej niż salon i odgrodzona ścianką działową.

Magia-Orientu
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 01 cze 2011, 7:15
Re: Kuchnia + salon

autor: Magia-Orientu » 09 sie 2011, 11:42

Dokładnie tak, należy zainwestować w dobry okap kuchenny i ogólnie rzecz biorąc w wentylację. Inaczej te zapachy z kuchni szybko rozprzestrzenią się po całym mieszkaniu,a nie jest to przyjemne,panuje wtedy straszny zaduch.

Magia-Orientu.com

Awatar użytkownika
bogdanstawowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 08 lip 2011, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Re: Kuchnia + salon

autor: bogdanstawowski » 22 sie 2011, 9:21

Ciekawe co jeżeli mieszkamy w kawalerce i niestety zmuszeni jestesmy czuć co nasza małzonka pichci ( na poczatku nie musi to specjalnie fajnie pachnieć )

andrzej_gda
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2011, 19:44
Re: Kuchnia + salon

autor: andrzej_gda » 30 sie 2011, 22:22

Sam miałem podobny problem, ale tak jak mówicie, dobra wentylacja i okap dobrej jakości to podstawa. Sam zainwestowałem w okap Globalo, o taki, i opłaciło się. Nie był najtańszy, ale świetnie wchłania i jest cichy - a to też ważne, jeśli ma się salon z kuchnią. No i kwestia designu. Dla mnie wygląd okapu też był ważny, bo jednak dużo gości się przez ten salon przewija ;) Chociaż zdaję sobie sprawe, ze nie kazdy chce czy moze az tyle wydac na okap.

Przemek
Re: Kuchnia + salon

autor: Przemek » 24 paź 2011, 11:13

wydaje mi sie że otwarta kuchnia jest bardziej praktyczna.

morison36
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 sie 2011, 13:33
Re: Kuchnia + salon

autor: morison36 » 26 paź 2011, 17:23

Dlaczego bardziej praktyczna? Hmm.. moim zdaniem jedna i druga jest praktyczna.. tutaj bardziej chodzi m.in. o te zapachy i widoczny bałagan..może to pomoże niezdecydowanym: Kuchnia otwarta czy zamknięta? cz.1 i Kuchnia otwarta czy zamknięta? cz.2. całkiem ciekawe zestawienie zalet i wad kuchni zamkniętej i otwartej. pozdrawiam

3deforma
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 17 paź 2011, 13:14
Lokalizacja: lodzkie
Kontaktowanie:
Re: Kuchnia + salon

autor: 3deforma » 28 paź 2011, 22:27

kuchnia z salonem to w tej chwili bardzo modne polaczenie.Zgadzam sie z przedmowcami ze trzeba zainwestowac w dobry okap(wieksza moc,lepszan wydajnosc). W tym momencie producenci oferuja szeroka game bardzo wydajnych a zarazem cichych okapow, wiec halas tez mozna wyeliminowac. Prawda jest taka, ze jesli nie wlaczymy okapu to niezaleznie od tego czy jest to male mieszkanie czy duzy dom, czy kuchnia jest w oddzielnym pomieszczeniu czy razem z salonem zapach zawsze sie rozejdzie. Mieszkam w domu pietrowym i wiem to z doswiadczenia, bez pracy okapu zapachy z kuchni zawsze dostaja sie do pomieszczen na pietrze. Jedyny mankament polaczenia kuchni z salonem to utrzymywanie jej w nienagannym porzadku:)

GregDom
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:43
Re: Kuchnia + salon

autor: GregDom » 29 paź 2011, 13:08

Może i nie najlepsze rozwiązanie, ale z braku laku, a właściwie z przymusu posiadania ślepej kuchni, musiałem usunąć szybę i kuchnię otworzyć na salon Na razie układ się sprawdza. Owszem, zapachy typowo kuchenne denerwują, ale otwieram okna i porządnie wietrzę. Zimą najwyżej będę siedział w kożuchu. :)

liza36
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:15
Re: Kuchnia + salon

autor: liza36 » 02 lis 2011, 20:17

Ryzyko zapachów z kuchni zawsze jest, taki urok otwartych przestrzeni, ale dobry okap na pewno by pomógł.

matiss88
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:20
Re: Kuchnia + salon

autor: matiss88 » 14 lis 2011, 20:29

Witam , mam taką sytuację mieszkanie 49m2 , kuchnia , pokój , duży pokój (salon -z balkonem), wc i łazienka (duża) osobno. Status : żona + dziecko + (2-3lata dziecko). Planujemy z małej kuchni zrobić sypialnie ( spokojnie wchodzi łóżko , biurko i parę szafek , z małego wc garderobę ,a wc do dużej łazienki . Pokój drugi na dzieci ,a w dużym pokoju salon z kuchnią.
Czemu uważacie ,że to zły pomysł? Zapachy jak się ma słaby okap ,wentylacje to i tak w całym mieszkaniu czuć pomimo osobnego pomieszczenia. Zyskując jeden pokój zyskujemy sypialnię oraz salon (składałby się z kuchni oddzielonej od cześć (wypoczynkowej) stołem . Dzięki temu zyskujemy jadalnie w salonie z bezpośrednim dostępem do kuchni . My z żoną zyskamy pewnego rodzaju intymny kont łączący funkcję sypialni oraz gabinetu . W salonie z kuchnia indukcja , stół , tv plus łóżko w stylu tego klasycznego z ikei rozkładanego z małą łąwą . mebli innych raczej nie będzie gdyż wc-garderoba plus długi szeroki przedpokój wystarczy na wszystkie rzeczy i jeszcze trochę . Pozdrawiam co sądzicie o tej koncepcji ?

Władek67
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 kwie 2012, 15:15
Re: Kuchnia + salon

autor: Władek67 » 17 kwie 2012, 15:35

zapachy zapachami, ale jak mieszkanko jest male, to nie ma wyboru - trzeba je za wszelka cene powiekszac nawet kosztem aromatu potraw. ale jak sie nie ma w zwyczaju palic garnkow czy czajnika to mysle, ze specjalnie nie przeszkadza, a przy pieczeniu ciast i mies moze byc nawet przyjemnie :wink: najwazniejsz eto zeby polaczyc oba pomieszczenia ze smakiem i nie zagracac.

mari4n
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwie 2012, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Kuchnia + salon

autor: mari4n » 19 kwie 2012, 14:59

Największa baza nowych nieruchomości w Polsce

lucufer13
Re: Kuchnia + salon

autor: lucufer13 » 20 kwie 2012, 20:58

Ja proponuję umieścić kuchenkę w pobliżu okna, jeżeli masz taką możliwość i zastosować okap w kuchni, który będzie pochłaniał niechciane zapach. Jeżeli nie masz okna w pobliżu to sugeruje nie robić otwartej kuchni, bo zapach będą się roznosić , a widzę po twoim poście , że tego nie chcesz. Odsyłam do poczytania, może cie oświeci..http://smierc.org/news/index.php


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

Gotowe projekty domów