Rekuperator - zysk czy strata.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Develop
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 24 lut 2011, 9:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Rekuperator - zysk czy strata.

autor: Develop » 03 mar 2011, 12:36

Montaż rekuperatora w nowo budowanych domach staje się już normą. Nikogo nie trzeba przekonywać, że wyrzucanie ciepłego powietrza przez komin i wpuszczanie zimnego przez okno jest marnotrawstwem.
Instalatorzy oferują nam mnóstwo różnych typów i modeli rekuperatorów jak się w tym rozeznać i na co zwracać uwagę.
Czy bardzo ważna jest sprawność typu rekuperatora czy może inne jego cechy ?
Czy w naszym klimacie ma sens stosowanie wymiennika gruntowego czy to niepotrzebne ?
Ile świeżego powietrza powinien dostarczać rekuperator ?
Z jakich Firm korzystać a jakie się nie sprawdziły ?

Dla każdego kto zamierza zamontować rekuperator są to podstawowe pytania.

Parę wskazówek z mojej strony:

- przy doborze urządzenia zwróćcie uwagę na poziom hałasu na jaki emituje do kanału rekuperator przy tej ilości powietrza jakie jest obliczone zapotrzebowanie.

- sprawdzajcie czy dane jakie podaje producent wynikają z badań certyfikacyjnych czy tylko z badań producenta.( mogą być nierzetelne )

- żądajcie konkretnych danych jaka będzie różnica w koszcie eksploatacji pomiędzy rekuperatorami np. z GWC i bez albo ze sprawnością 90% i 80%.

- pytajcie czy w dany rekuperator może pracować bez grzałek przy temperaturach poniżej -15 st.C.

Proszę podzielcie się z innymi swoimi spostrzeżeniami .

elk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2011, 7:54
Lokalizacja: Toruń
Re: Rekuperator - zysk czy strata.

autor: elk » 04 mar 2011, 23:31

Parę wskazówek z mojej strony: napisał dewelop jak dotychczas cytuje ulotki reklamowe .Człowieku a może firmo napisz co wiesz a nie kopiujesz z ulotek jakiegoś szajsu co masz pełne magazyny,napisz o konkretach policzymy i zobaczymy jakie cudeńka nam polecasz- konkrety. Są tu ludzie potrzebujący rady i tacy co znają temat i odradzą im twoje cudeńka.A jeśli to reklama to zmień stronę(coś tam się nauczyłeś z tych ulotek dajesz wskazówki)

Przemysław Kalicki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 437
Rejestracja: 26 sty 2011, 11:13
Re: Rekuperator - zysk czy strata.

autor: Przemysław Kalicki » 07 mar 2011, 13:15

przedmówco .. o co chodzi z tymi ulotkami ?

andro11
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2011, 10:42
Lokalizacja: wołomin
Re: Rekuperator - zysk czy strata.

autor: andro11 » 10 mar 2011, 10:55

pytanie do elk:
kolego gdzie te wskazówki ?
bo jak narazie to skupiasz się nie na temacie ,jesli masz jakieś doświadczenia w tej dziedzinie to napisz . od tego jest to forum .
ja jestem zainteresowany rekuperatorem ( w niedalekiej przyszłości ) chętnie dowiedziałbym się czegoś wiecej o rekuperacji .

teka22p
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 maja 2011, 8:02
Re: Rekuperator - zysk czy strata.

autor: teka22p » 07 maja 2011, 8:28

andro11
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o rekuperacji to chętnie pomogę.
postanowiłem wykorzystać swoją wiedzę i zająć się montażem rekuperatorów.
firmę mam od środy a doświadczenie od kilku lat. jeśli chcesz więcej informacji podaję kontakt. "VENTIAURA" systemy wentylacyjne 601 843 755

pozdrawiam.

dorka1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2011, 22:22
Lokalizacja: lubuskie
Re: Rekuperator - zysk czy strata.

autor: dorka1 » 08 cze 2011, 22:34

Witam, mam pytania
Czy ktoś słyszał o GWC glikolowym do rekuperatora?
A jeśli tak to czy jest lepsze od rurowego lub żwirowego na terenach zalewowych( często podmokłych)?
dziękuje za pomoc

coldelectric
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2011, 15:19
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Rekuperator - zysk czy strata.

autor: coldelectric » 23 lip 2011, 15:48

W takim przypadku sprawność pomp ciepła jes największa. Dlaczego? Ponieważ dla wymienników zanurzonych w wodzie oddawanie ciepła/pobór ciepła jest największy i dzięki temu mamy najlepsze wartości COP/EER.
Zapraszam na stronę www.coldelectric.pl
Klimatyzacja Kraków

dorka1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2011, 22:22
Lokalizacja: lubuskie
Re: Rekuperator - zysk czy strata.

autor: dorka1 » 23 lip 2011, 16:21

Witam,
ale czy ma sęs GWC glikolowy do reku???

Andrzej60
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 sie 2011, 15:56
Re: Rekuperator - zysk czy strata.

autor: Andrzej60 » 08 sie 2011, 16:47

Wg mnie najlepszym i najbardziej opłacalnym zyskiem jest z pewnością pompa ciepła i tego stanowiska będę się twardo trzymał ponieważ sam mam ją od tego sezonu grzewczego i jestem bardzo zadowolony. Całość montowała mi firma Spednet.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości

Gotowe projekty domów