Ocieplenie dachu

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MichałN
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2011, 12:15
Ocieplenie dachu

autor: MichałN » 16 lip 2011, 18:16

Witam niedługo będę adaptował poddasze i nie mogę się zdecydować jaki sposób będzie lepszy Obrazek

Dach jest kryty tylko blachą folia będzie rozciągana między krokwiami na listewkach i nie wiem czy ciągnąć ja do samej góry tak jak na zdjęciu z lewej czy do stropu tylko ,u góry nie będzie pomieszczeń użytkowych jedynie suszarnia. Na niebiesko wełna mineralna , dach będzie sprawdzony przez dekarza i ewentualnie uszczelniony ale wiadomo przeciek może się zdarzyć zawsze bo dach nie jest już pierwszej młodości lub zimą może zawiewać pod blachę i wtedy w wariancie numer dwa może to lądować na folii i nie będzie miało jak spłynąć gdy się roztopi.
Czy folia tak jak na rys z lewej może leżeć tak bez wełny ?
Proszę o wyczerpujące wypowiedzi gdyż nie znam się na tej branży.

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: Ocieplenie dachu

autor: MistrzJan » 16 lip 2011, 18:26

Gdzie w/g Ciebie ma to spłynąć ? . W mur ? Jan.

MichałN
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2011, 12:15
Re: Ocieplenie dachu

autor: MichałN » 16 lip 2011, 18:44

Folia będzie wypuszczona pod blachę na zewnątrz rysunek jest poglądowy, prosiłbym o nie doszukiwanie się nie potrzebnych szczegółów tylko skupieniu się na moim pytaniu

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: Ocieplenie dachu

autor: MistrzJan » 16 lip 2011, 20:32

To jest podstawowa sprawa ( odprowadzenie skroplin) . Nie bądż taki arogancki . Nie z przymiotnikami piszemy razem. Jan.

MichałN
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2011, 12:15
Re: Ocieplenie dachu

autor: MichałN » 16 lip 2011, 20:50

Prosiłem o pełne odpowiedzi a dostałem drwiącą odpowiedź , wystarczyło odpisać ale folie trzeba wypuścić za mur i sposób ten i ten jest prawidłowy tak trudno było napisać bez wywyższania się mistrzuniu?


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów