Jak mocować gruby styropian na stropie?

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

lukasz_m
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 8:14
Jak mocować gruby styropian na stropie?

autor: lukasz_m » 04 lip 2011, 12:48

Witajcie.

Na stropie wyszła gruba warstwa styropianu (niwelacja połączenia stary-nowy budynek). Miejscami jest 35-40cm styropianu, a na tym jeszcze 20cm styropapy. Takie miejsca są w centralnej części dachu. Na brzegach płyty ze styropapy będą przytwierdzone kołkami. Na całość przyjedzie papa termozgrzewalna.
Macie pomysł jak to przytwierdzić do starego stropu, na którym leży papa termozgrzewalna?
Najdłuższe kołki jakie znalazłem mają 30cm :-(
Łukasz, sq2dyl

Róża
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2011, 12:44
Re: Jak mocować gruby styropian na stropie?

autor: Róża » 11 lip 2011, 12:00

Oj to może być pewien kłopot. Co prawda nie mam szeroko rozwiniętej wiedzy na ten temat, ale też nie jestem "głąbem" :D Wiesz co jedynie co mogę Ci przesłać to taką małą instrukcje jak to zrobić. Dla mnie ogólnie kołki będą za krótkie do takiej "konstrukcji" :?


http://www.budnet.pl/Jak_prawidlowo_wykonac_ocieplenie_poddasza_Izolacja_poddasza,Izolacje_cieplne,a=3040.html

lukasz_m
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2011, 8:14
Re: Jak mocować gruby styropian na stropie?

autor: lukasz_m » 11 lip 2011, 12:08

Dzięki za odpowiedź, ale pod tym linkiem jest artykuł niezwiązany z moim problemem. Kiepski ten PR Rockwool ;-)

Styropian już położony - warstwami łączone na cienką spoinę kleju do styropianu.
Łukasz, sq2dyl

Róża
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2011, 12:44
Re: Jak mocować gruby styropian na stropie?

autor: Róża » 12 lip 2011, 13:12

Aha... myślałam, że choć troszkę pomogę ;) No ale najważniejsze, że już kłopot rozwiązany :) Mam nadzieje że dalsze prace będą udane:)


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów