Ocieplenie ściany od wewnątrz

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MichałN
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2011, 12:15
Ocieplenie ściany od wewnątrz

autor: MichałN » 10 lip 2011, 20:12

Witam wszystkich.

Adaptuje poddasze na użytkowe i mam pytanie o docieplenie ścian od wewnątrz ponieważ ściana jest tylko z jednej warstwy pustaka, wyczytałem, że wystarczy dostawić ściankę z betonu komórkowego i powinno być dobrze ale moje pytanie brzmi czy ta ścianka musi idealnie dolegać do ściany nośnej czy może być tam minimalna odległość ok 1-2cm od tej ściany a dlatego tak, że jest ona niezbyt równa i musiał bym najpierw ją wyrównać jakąś zaprawą a dopiero później kleić do niej beton komórkowy.
Oczywiście ta ściana była by zakotwiczona z działową za pomocą płaskowników ,czy tak minimalna szczelina jest dobra między ścianami czy raczej musi być to zespolone razem?

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: Ocieplenie ściany od wewnątrz

autor: sfirma » 10 lip 2011, 20:33

Witam. A gdzie wyczytał Pan takie rzeczy? Jakim cudem pustak ma stanowić izolator? Proponuję zainwestować troszkę czasu i zapoznać się z technologią ocieplenia ścian firm Rigips, Knauff,Rookwool, Ursa itp. Z pewnością zysk zdobyty w ten sposób będzie odczuwalny już po pierwszym okresie grzewczym.
sławek

MichałN
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2011, 12:15
Re: Ocieplenie ściany od wewnątrz

autor: MichałN » 10 lip 2011, 20:43

http://www.ekooszczedni.pl/artykuly/oci ... rz-budynku

Np tutaj ,jest dużo takich materiałów , nie chodzi mi o jakieś super ocieplenie bo najlepiej to było by z zewnątrz ocieplić jest to dom 30 letni ,chodzi mi o lekkie docieplenie i tak na tej ścianie są dwa okna więc straty będą.

Co Pan myśli o tym i co dalej w związku z moim pytaniem?

Mattias
Aktywny
Aktywny
Posty: 273
Rejestracja: 23 mar 2010, 16:10
Re: Ocieplenie ściany od wewnątrz

autor: Mattias » 11 lip 2011, 20:54

gdyby się uprzeć to luka pomiedzy pustakami mogłaby uchodzić właśnie za izolację. Ale pomimo tego, że jetsem wielkim fanem bk ociepliłbym to wełną.

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Ocieplenie ściany od wewnątrz

autor: Tomek W. » 14 lip 2011, 10:00

Witam,

Docieplając ściany należy pamiętać że przyniesie on wymierny efekt gdy opór cieplny nie będzie mniejszy niż 4,0 m2K/W (U=0,25W/m2K) ponieważ wówczas można utrzymać ilość ciepła utrzymać na racjonalnie niskim poziomie. Jeżeli nie jest to możliwe ściany budynku powinny odpowiadać przynajmniej wymaganiom izolacyjności cieplnej takiej aby ilość kondensatu, który może pojawić się w przegrodzie był na dopuszczalnym poziomie. Dziś normy szczegółowo podają takie metody analizy. Jest to istotne z tego względu, że często przy dociepleniu od wewnątrz powstaje kondensat i takie rozwiązania dopuszcza się pod warunkiem, że ma on możliwość odparowania w okresie letnim i nie zniszczy materiałów budowlanych.
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool

MichałN
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2011, 12:15
Re: Ocieplenie ściany od wewnątrz

autor: MichałN » 14 lip 2011, 16:08

Czyli rozumiem , że takie rozwiązanie mogło by być ? a czy grubość 12 cm ytonga będzie dobra ?
u góry będzie nie ocieplony jeszcze jeden poziom w skosach wiec para powinna tam się unosić .

Ewentualnie myślałem żeby jeszcze natrysnąć pianę poliuretanowaą otwartokomórkową pare cm bo skosy będę miał nią właśnie ocieplone i dopiero po natryśnięciu tej piany postawić z małą przerwą te ściany szczytowe mogło by być takie rozwiązanie ?


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów