Bezprzewodowy system automatyki budynkowej Z-Wave

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

MadArtSoft
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2009, 12:58
Kontaktowanie:
Bezprzewodowy system automatyki budynkowej Z-Wave

autor: MadArtSoft » 11 lut 2010, 11:08

Witam,

Czy rozwazaliscie uzycia w systemie automatyki budynkowej bezprzewodowe urzadzenia Z-Wave? Podobne do XComfort ale mysle z wiekszym potencjalem.

MadArtSoft
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2009, 12:58
Kontaktowanie:
Re: Bezprzewodowy system automatyki budynkowej Z-Wave

autor: MadArtSoft » 18 lut 2010, 11:00

MadArtSoft pisze:Witam,

Czy rozwazaliscie uzycia w systemie automatyki budynkowej bezprzewodowe urzadzenia Z-Wave? Podobne do XComfort ale mysle z wiekszym potencjalem.


Nie dodalem linka gdzie znajduje sie opis urzadzen: madartsoft.com

januszl
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2010, 15:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Bezprzewodowy system automatyki budynkowej Z-Wave

autor: januszl » 28 kwie 2010, 15:47

MadArtSoft pisze:
MadArtSoft pisze:Witam,

Czy rozwazaliscie uzycia w systemie automatyki budynkowej bezprzewodowe urzadzenia Z-Wave? Podobne do XComfort ale mysle z wiekszym potencjalem.


Nie dodalem linka gdzie znajduje sie opis urzadzen: madartsoft.com


W razie pytań, proszę o kontakt z naszą firmą.
Pozdr.
LR SYSTEMS - AUTOMATYKA BUDYNKÓW

MadArtSoft
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2009, 12:58
Kontaktowanie:
Re: Bezprzewodowy system automatyki budynkowej Z-Wave

autor: MadArtSoft » 28 kwie 2010, 16:42

Wlasnie chcialem podjac dyskusje na temat systemu Z-Wave a nie dowiedziec sie ze januszl oferuje XComfort i inne systemy.

Pozdrawiam i zycze duzej ilosci wdrozen.

Jariwo7
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2006, 8:30
Lokalizacja: Opole
Re: Bezprzewodowy system automatyki budynkowej Z-Wave

autor: Jariwo7 » 06 cze 2010, 13:04

Witam tych co tutaj zaglądają
Z-Wave nie znam, ale opiszę swoje doświadczenia z systemami bezprzewodowymi...
Jestem instalatorem i miałem doczynienia m.in. z X-Comfortem, Sienną, i jeszcze jednym ale nazwy już nie pamiętam (produkt chyba Brytyjski).
Doświadczenia są nieciekawe, z tego względu, że systemy pracują niestabilnie, przy prostych funkcjach i małej ilości komponentów jakoś dają radę, ale przy rozbudowaniu - porażka. Na jednym obiekcie próbowaliśmy doprowadzić taki system do prawidłowego funkcjonowania wraz z przedstawicielem producenta i rezultaty były marne (całe szczęście że my tylko poprawialiśmy po innym wykonawcy). Odpowiedź przedstawiciela na błędy była taka, że "jeżeli klient od czasu do czasu będzie musiał nacisnąć drugi raz przycisk by ponowić rozkaz i zapalić światło, to przecież nic się nie stanie". Niby tak, ale po pierwsze nie po to ktoś płaci za system by później musieć stać przy przyciskach kilka minut a następnie resetować cały system, a po drugie co będzie jeżeli to "zawieszenie" systemu zdarzy się akurat w momencie, gdy przykładowo małe dziecko będzie schodzić wieczorem po schodach?? - dlatego ja właśnie nie instaluję systemów bezprzewodowych. Każdy doświadczony instalator tego nie zrobi gdyż nie może zaoferować produktu pewnego, a poza tym musiałby później jeździć na serwis (chyba, że serwis będzie dobrze płatny, to wtedy inna sprawa :) )
Takie jest moje zdanie i zdanie instalatorów których znam
Pozdrawiam

MadArtSoft
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 10 mar 2009, 12:58
Kontaktowanie:
Re: Bezprzewodowy system automatyki budynkowej Z-Wave

autor: MadArtSoft » 08 cze 2010, 10:06

Ty nie instalujesz systemow bezprzewodowych. A co maja zrobic osoby ktore maja juz dom wybudowany i wykonczony? Doradzisz im zeby przekuli caly dom i dodatkowe kable ulozyli? Ja akurat robie systemy bezprzewodowe i nie mam problemow takich jak opisales. Po prostu trzeba to umiejetnie zrobic jak zreszta wszystko.

zhouse
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2011, 15:01
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
Re: Bezprzewodowy system automatyki budynkowej Z-Wave

autor: zhouse » 22 sty 2011, 15:22

Doświadczenia ma Pan nieciekawe ponieważ rozpoczął Pan przygodę z nie tym systemem co trzeba. Byłbym bardzo ostrożny w porównywaniu Z-Wave do X-Comfort. Ten drugi rozwijany jest tylko przez firmę Moeller i takie są tego efekty. Z-Wave to troszke inna bajka. Marka Z-Wave ma za zadanie jedynie dbać o przesył danych, zabezpieczenia oraz cerftyfikację produktów, dzięki czemu dba jedynie o stabilność systemu a nie martwi się o wygląd obudowy, działanie mechaniczne, itp. O te inne sprawy martwią się już profesjonaliści z innych branż. Jak choćby Fakro dba o dobre okna, Danfoss o dobre ogrzewanie, Merten o dobre przełączniki, itd.
Poza tym X-Comfort jest troszkę ograniczone. Brak możliwości współpracy z systemem ochrony, kamerami, systemem audio-video, ograniczony wybór pilotów, i tak można jeszcze trochę wymieniać.
Jestem pewien, że jeżeli Moeller dołączyłby do Z-Wave i zajął się produkcją gniazdek to z pewnością byłyby to dobre produkty, a tak "troszkę" ich przerosło budowanie całego systemu od podstaw.
Proszę mi również wierzyć, iż jest "kilku" doświadczonych instalatorów, którzy mogą zaoferować Z-Wave jako system pewny i stabilny.

Pozdrawiam

bartnik
Re: Bezprzewodowy system automatyki budynkowej Z-Wave

autor: bartnik » 30 cze 2011, 13:09

A jest jeszcze jeden,który to system mozna znalez na tej stronce http://www.zhouse.pl/
czy ktoś miał moze z takim doczynienia ?

bartnik
Re: Bezprzewodowy system automatyki budynkowej Z-Wave

autor: bartnik » 01 lip 2011, 13:41

juz wszystko wiem,doczytałem powyzej


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów

cron