farba olejna i problem

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

januszszczecin
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:16
farba olejna i problem

autor: januszszczecin » 25 lis 2006, 18:24

witam kupiłem ostatnio dom ale jest do malowania są ściany z tapetą i do połowy pomalowane farbą olejną po zerwaniu tapety jak zciągnąć te resztki papieru ? i jak "zciągnąć" tą farbe olejną żeby można było spokojnie pomalować emulsją BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ praktycznie tylko wy mi możecie pomóc a musze szybko to wyremontować nikt ze znajomych się na tym wogóle nie zna

paw_g_cio
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:19

autor: paw_g_cio » 25 lis 2006, 23:30

Witam
Na zerwanie tapety najlepsza jest ciepła woda z dodatkiem np. szarego mydła. Należy wierzchnią warstwę tapety ponacinać tak aby nie naruszyś tynku pod nią i obfice tapętę zmoczyć. Po odczekaniu kilku/kilkunastu minut bierzemy szpachelke i do skrobania.
Natomiast co do usunięcia powłoki z farby olejnej to jest bardziej skąplikowane. Może ona dobrze przylegać do tynku.
Pierwszy wariant to bierzemy szlifierke kątową z odpowiedną koncówką do szlifowania powierzchni płaskich i do roboty aż do gołego tynku. Ale jest tu jedna niedogodność - okropna ilość kurzu :( .
Drugi wariant to bierzemy opalarke (taką jak stosuje się do usuwania farb z okien drewnianch) i po kawałeczku opalamy i skrobiemy farbę. Wadą tego zabiegu jest nieprzyjemny zapach spalenizny no i nie wiadomo jak zachowa się tynk (działanie wysokiej temperatury).
Trzeci wariant - są środki chemiczne do usuwania starych powłok z farb olejnych. Ale stosuje się je przeważnie przy renowacji okien drewnianych więc nie wiem jak sprawdził by się na ścianach. Dodatkowym minusem jest koszt tego zabiegu (zależy od m2 ściany).
Czwarty wariant - zrobić stelaż przy ścianie i obłożyć go płytami G-K (regipsami). Na pewno jest to koszt. Ale zaletą jest możliwość uzyskania równej powierzchni nadającej się pod malownie, tapetowanie itp. Dodatkowo jest to dość szybka metoda no i nie musimy się martwić o tą farbę olejną (zakrywamy ją) :D .
Tyle moich propozycji. Może się przydadzą.
:) Może ktoś jeszcze coś doda od siebie lub rozszerzy temat.

Pozdrawiam

januszszczecin
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:16

autor: januszszczecin » 26 lis 2006, 9:59

z tapetami zrobie jak kazałeś DZIĘKUJE ! a co do farby to będzie to atakował szlifierką chyba bo ściany mają lekkie wyboje więc je wyrównam :) a następnie malowanie

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 26 lis 2006, 15:28

Zwykle traktowałem lamperie młotkiem murarskim - a na to zwykła gładź gipsowa.
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

januszszczecin
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:16

autor: januszszczecin » 26 lis 2006, 19:31

ja chyba szlifierką to zaatakuje a jakiś środek podobno jest co rozpuszcza czy coś farbe olejną to jak się on nazywa i jaka cena ?

paw_g_cio
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:19

autor: paw_g_cio » 26 lis 2006, 19:42

Witam
Musiałbym po marketach budowlanych poszperać bo obecnie nazwy nie pamiętam. Kiedyś do okien drewnianych stosowałem.
Pozdrawiam

paw_g_cio
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:19

autor: paw_g_cio » 28 lis 2006, 22:11

Witam
Nie wiem czy januszszczecin walczy jeszcze z tą olejnicą ale może i innym ta informacja się przyda. Byłem w CASTORAMIE i znalazłem preparty (zmywacze) trzech różnych producentów. Ceny wahają się od około 9 zł za pół litra przez około 26 zł za 1 kilogram do czterdziestu kilku złotych za kilogram. Preparaty te są w formie żelu. Zużycie około 1 kg na 3 m2 powierzchni.

Pozdrawiam

januszszczecin
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:16

autor: januszszczecin » 03 gru 2006, 14:53

dziękuje przyda sie ta informacja dziś zerwałem tapety jeszcze są pozostałości ale to już ŻADEN problem ważny jest ten zmywacz do farby ale który najlepszy ? ojciec mi właśnie powiedział że mial coś takiego ale że jest to nic nie warte :roll: więc moze ten płyn albo szlifierką co myślę że powinno zdać egzamin

januszszczecin
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:16

autor: januszszczecin » 08 gru 2006, 16:53

więc użyłem tego środka firmy profit(literka o jest przekreślona) za 13 zł i jestem bardzo rozczarowany i zdenerwowany bo wiele ti to nie pomogło :evil:

paw_g_cio
Aktywny
Aktywny
Posty: 166
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:19

autor: paw_g_cio » 08 gru 2006, 20:06

Witam
Ja też do tych środków chemicznych nigdy nie byłem przekonany i mało kiedy je używałem no i nigdy do olejnicy na ścianach. Twoja doświadczenie widać też nie jest pozytywne. Więc jednak lepiej i szybciej jest zastosować sposób "inwazyjny".
Pozdrawiam

Diana
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2007, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: Diana » 09 wrz 2007, 16:20

A czy ktos ma sposób na w miare bezbolesne usuniecie farby olejnej z desek na podłodze?
Cyklinować? Skrobac??? Jakas chemia?
Odkryłam na podłodze w kuchni piekne dębowe deski, niestety pokryte grubasna wastwa (a wlasciwie dwoma) farby olejnej. Chcialabym sie dostac do surowego drewna i zalakierowac. Jaki sposób najlepszy?

_Bob Budowniczy_
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 06 wrz 2007, 22:18
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

autor: _Bob Budowniczy_ » 11 wrz 2007, 15:36

fruzin pisze:Zwykle traktowałem lamperie młotkiem murarskim - a na to zwykła gładź gipsowa.

Zgadzam się w 100%. Najpierw zgroszkować powierzchnię przy użyciu młotka a potem gips i jest ok. Chemia do tego nie pomoże. A jeżeli chodzi o podłogę to na koniec remontu (ale przed malowaniem) wycyklinować i na to lakier. Koniecznie weź do tej roboty dobrego fachowca (koszt 60-80 zł/m2). I unikaj lakierów wodorozcieńczalnych do lakierowania podłogi. Te lakiery są miękkie i szybko powierzchnia niszczy się. Jeżeli masz dużego psa to wykończy taką podłogę w dwa lata. Z lakierami na rozpuszczalnikach nie ma tego problemu. Pozdrawiam. 8)
_Bob Budowniczy_

Diana
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2007, 16:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: Diana » 11 wrz 2007, 16:29

Dzięki :)
Psa co prawda nie mam, ale bywa że chodzę po mieszkaniu w szpilkach, więc efekt podobny (albo gorszy - przypuszczam że jestem ciut cięższa od dużego psa :))))))
Podpytywałam w sklepie drewnianym i pan mi polecił jakiś taki żrący żel, ale skoro lepiej przecyklinować to może rzeczywiście tak zrobię.

_Bob Budowniczy_
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 06 wrz 2007, 22:18
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

autor: _Bob Budowniczy_ » 12 wrz 2007, 17:59

Diana pisze:Dzięki :)
Psa co prawda nie mam, ale bywa że chodzę po mieszkaniu w szpilkach, więc efekt podobny (albo gorszy - przypuszczam że jestem ciut cięższa od dużego psa :))))))
Podpytywałam w sklepie drewnianym i pan mi polecił jakiś taki żrący żel, ale skoro lepiej przecyklinować to może rzeczywiście tak zrobię.

Fakt, szpilki też potrafią zrobić spustoszenie na podłodze. Ale jeżeli zrobisz tak jak napisałem wyżej, to problemu nie będzie. Od cyklinowania nie uciekniesz, to jest jedyna metoda. Do tego porządny lakier chemoutwardzalny i dobry fachowiec. I nie będzie zmartwień. Pozdrawiam. 8)
_Bob Budowniczy_

Melting_SA
Re: farba olejna i problem

autor: Melting_SA » 30 lip 2010, 19:16

Jest metoda usunięcia farby olejnej,lateksowej a nawet chlorokauczuku i żywicy z drewna,plastiku,kamienia,betonu,itd. Fakt nie jest to najtańsza metoda ale najbardziej skuteczna.

PROFESJONALNA CHEMIA tylko do zastosowań konserwatorskich pozwala nam na takiego typu usługi. Średnia cena usunięcia 5-8 warstw farby olejnej z podłoża to 98,50 zł ,ale proszę się tym nie sugerować, gdyż stawka zależna jest od podłoża i przeznaczenia obiektu.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów