pompa ciepła do grzania CWU latem

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

m-kal
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 13 kwie 2008, 22:46
Lokalizacja: Nowy Sącz
pompa ciepła do grzania CWU latem

autor: m-kal » 18 kwie 2011, 23:27

Witam
Mam pytanie odnośnie grzania CWU latem pompą ciepła typu powietrze woda.
Jakie są zalety i wady tego sposobu ogrzewania, koszty oraz opinie użytkowników.
Czy jest to lepszy sposób (tańszy) od grzania kotłem z podajnikiem na eko groszek.

Szalonymax
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 15 lut 2011, 16:30
Re: pompa ciepła do grzania CWU latem

autor: Szalonymax » 21 kwie 2011, 12:44

Jest kilak innych,alternatywnych sposób na ogrzewanie domu. Pompa ciepła to spory wydatek jak na jeden raz i trzeba się z tym liczyć. Nasz sklep zajmuje się sprzedażą kominków oraz wkładów kominkowych,więc może to Cię zainteresuje.

m-kal
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 13 kwie 2008, 22:46
Lokalizacja: Nowy Sącz
Re: pompa ciepła do grzania CWU latem

autor: m-kal » 21 kwie 2011, 17:26

Nie chodzi mi o grzanie domu, tylko grzanie CWU latem pompą ciepła!!!!

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: pompa ciepła do grzania CWU latem

autor: Bolas » 24 kwie 2011, 7:47

Są zbiorniki napędzane pompą ciepła z wymiennikiem powietrze woda. Posiadają one też wężownicę i grzałkę elektryczną więc jeśli będziesz chciał uruchomić kocioł odpada ci pompa ciepła. Dodatkowo wywiew z takiego bojlera można zastosować jako klimatyzację czy posłużyć do osuszania piwnic. Doskonale się spisuje do temperatury powietrza zasysanego min. +5stC.

Ekspert-Nateo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2011, 16:13
Lokalizacja: Żarów
Kontaktowanie:
Re: pompa ciepła do grzania CWU latem

autor: Ekspert-Nateo » 12 maja 2011, 9:53

Latem jest to dobry sposób podgrzewu CWU. Natomiast inwestując w pompę ciepła typu solnaka/woda otrzymujemy również ogrzewania w zimie oraz możliwość chłodzenia latem. Ogrzewanie eko groszkiem wiąże się z obsługą węzła grzewczego (zasypywanie podajnika, czyszczenie piece, wywóz popiołu, składowanie ekogroszku itd.) pompa ciepła jest urządzeniem bezobsługowym ? podobnie jak lodówka. Dodatkowo pompa ciepła może załączyć się na krótką chwilę aby dogrzać wodę w zbiorniku CWU, natomiast kocioł nie ma już takiej możliwości.

Grzegorz34
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2011, 11:00
Re: pompa ciepła do grzania CWU latem

autor: Grzegorz34 » 19 maja 2011, 11:19

Jeżeli chodzi o c.w.u to ja mam z kwasówki więc nigdy nie zardzewieje. Całość systemu grzewczego robią mi firma Spednet,polecam ich bo pompami ciepła jako nieliczni w kraju zajmują się kilkanaście lat i wiem że są bezbłędni. U mnie całość kosztów ogrzewania to jakieś 2 tyś zł przy sporej powierzchni bo ponad 280m2.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot], Grapeshot [Crawler], Proximic [Crawler] i 197 gości

Gotowe projekty domów