Jaki piec do ogrzania hali i zbiornika z wodą?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Grzegorzp
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2006, 19:28
Lokalizacja: Częstochowa
Jaki piec do ogrzania hali i zbiornika z wodą?

autor: Grzegorzp » 06 lis 2006, 22:19

Witam serdecznie.

Proszę o porade w doborze pieca do ogrzewania hali i zbiornika z wodą.

Hala ma 150m2, ściany z kratówki+wełna+blacha zewnętrzna, sufit blacha falista ocieplona styropianem 8cm, wys przy murze 3.3m w szczycie 4.5m.

Na hali chcę zamontować dwie nagrzewnice powietrza w łazience malutki grzejnik, szatnia też mały oraz biuro małe wszędzie po 4 żeberka.

Dodatkowo muszę ogrzać wodę w zbironiku do 90 stopni, wody w tym zbiorniku jest 600-700 litrów.
W tym zbiorniku będzie wykonany płaszcz wodny o grubości 20mm.
Wymiary zbiornika to wys. 1300mm, średnica 1000mm.
Dodam, że woda w zbiorniku musi być również podgrzewana w sezonie letnim.

Jeden z hydraulików polecił mi piec na eko groszek, ale nie jestem pewien czy zda on egzamin.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam
Grzegorz

jayzet71
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 03 wrz 2006, 19:13

autor: jayzet71 » 09 lis 2006, 20:50

Proponuje rozważyć ogrzewanie promiennikami podczerwieni, zamiast nagrzewnic bądź pieca z uzyciem tradycyjnego c.o.
Promienniki mogą byc zasialane olejem opałowym, gazem płynnym lub jesli masz dostęp gazem ziemnym.
Oczywiście pomieszczenia socjalne/biurowe potrzebują c.o. tradycyjnego, ale to się da łatwo rozwiązać.
Zalety promienników są bardzo duże.

Grzegorzp
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2006, 19:28
Lokalizacja: Częstochowa

autor: Grzegorzp » 10 lis 2006, 11:30

Masz może linka do strony internetowej gzie są promienniki na gaz i olej?

A jakie rozwiązanie zastosować przy podgrzewaniu wody w zbiorniku?

Pozdrwiam

jayzet71
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 03 wrz 2006, 19:13

autor: jayzet71 » 10 lis 2006, 22:17

promienniki na hale, a wodę tylko przy użyciu kotła gazowego z zasobnikiem (słyszałem, że najlepsze systemu produkcji gorącej wody to urządzenia ACV, ale tak naprawdę powinieneś pogadać z kimś kto podobiera urządzenia do podgrzania wody). Twoja inwestycja na pewno jest warta tego, żeby dobrze wszystko zaplanować i pójść w rozwiązania prowizoryczne.
Promienniki szukaj w internecie, nie mam jakiś kontaktów z producenatmi lub dystrybutorami. Wiem jednak, że mają poważne zalety - oszczędne (nie ogrzewasz powietrza, możesz zupełnie wyłączyć system, bo nic nie zamarznie), niski nakład inwestycyjny (żadnej kotlowni, żadnych grzejników, rozporowadzeń), niezawodne i w pełni sterowalne.
Jeśli chodzi o gaz, a nie masz ziemnego to tu mogę pomóc. Zresztą większość handlowców gazu płynnego wie dużo o promiennikach i dystrybutorach urządzeń gazowych.

Grzegorzp
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2006, 19:28
Lokalizacja: Częstochowa

autor: Grzegorzp » 11 lis 2006, 14:42

Czyli zastosować do podgrzewania wody w zbiorniku kocioł gazowy?
Nie będzie to droższe rozwiązanie od eko groszku lub miału?

Pozdrawiam

jayzet71
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 03 wrz 2006, 19:13

autor: jayzet71 » 12 lis 2006, 21:22

Będzie droższe.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 207 gości

Gotowe projekty domów