Adatacja poddasza - istniejący dach

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

kamil_Ziomek
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2011, 18:41
Adatacja poddasza - istniejący dach

autor: kamil_Ziomek » 11 kwie 2011, 22:14

Witam już kiedyś o to pytałem i jeden z użytkowników udzielił mi informacji za co dziękuje. Teraz nadeszła kolej na dalsze pytania:
Skosy na poddaszu będą wyglądać tak : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c209f11c2f1ed168.html
1-folia paro-przepuszczalna
2-Listwy mocujące foli 3,2cm x 1cm
3-kontr-łata
4-krokwie ( rozstaw co 90cm zapomniałem na obrazku dopisać)
5- wełna mineralna
I tu mam parę pytań :
-1-Szczelina między folią a blachą trapezową będzie miała około 3,5cm , Robię otwory wentylacyjne między blachą a folią na dole i górze dachu. Jaka powinna być foli paro-przepuszczalna ?
-2- Słyszałem że jeżeli folia ma przepuszczalność większą niż 1000g/m2/24h to nie musi być szczeliny między wełną a folią?- ad1
-3- Czy jako drugą warstwę izolacyjną można użyć styropianu ?między krokwie mogę dać tylko 12 cm wełny bo krokwia ma niecałe 13 cm.
-4- Czy folie paro-przepuszczalną można układać z dołu do góry dachu tak jak idą krokwie - tu nie mam innej możliwości.

Sprawa sufitu
Tak to ma mniej więcej wyglądać http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e2bb0b45eadcd07.html
1-płyta k-g
2-polia paro-izolacyjna
3-15 cm wełny mineralnej
4- belka 15 x 10 cm
Czy takie ułożenie jest poprawne czy coś muszę zmienić?
Chciałbym też na połowie sufit pokryć deskami w celu zrobienia strychu i czy wtedy muszę jeszcze dać coś pomiędzy deskami a wełną.

Wiem że strasznie to zmęczyłem
:oops:

P.S. Myślałem o takiej foli STROTEX 4000 TOPLES

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Adatacja poddasza - istniejący dach

autor: drab » 18 kwie 2011, 5:06

rozumiem że masz gotowy dach i chcesz go odizolować wełną ale nie masz pewności czy dobrze kombinujesz. folie możesz sobie kłaść jak chcesz byle by górny pas folii zachodził na dolny, jeżeli masz łaty bite od razu do krokiew to musisz zrobić mały odstęp aby skroplona woda płynęła folią w dół i nie zatrzymywała się na drewnie, musisz wykombinować coś na kształt korytka aby boki były nieco wyżej jak dół folii

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Adatacja poddasza - istniejący dach

autor: Racek » 18 kwie 2011, 20:57

Witam


Twój tok myślenia jest jak najbardziej prawidłowy, jesteś zagłębiony w temat i idziesz w dobrym kierunku.



pozdr.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów