Piec na owies

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Piotr 77
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 mar 2006, 23:33
Pytanie

autor: Piotr 77 » 10 lis 2006, 13:17

Jak powinienem ocieplić budynek http://www.projektygotowe.pl/projekt/3h0/19.html aby koszty jego ogrzewania były najniższe????????????
Jak powinna być zrobiona płyta fundamentowa?
Jak powinny być zaizolowane ściany i strop.
Styropian czy wełna?
W projekcie budynek jest budowany z silki
Może jakieś inne propozycje?

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 10 lis 2006, 17:53

:shock: ale hanchara. Ponad 1000 m2. WOF.
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
ogrzewanie elektryczne

autor: Paweł_Małek » 12 lis 2006, 19:24

Po tym co energetyka wyprawiala z pradem w zeszlym roku w zimie ja hoc jestem elektrykiem to w zyciu nie zaloze ogrzewania elektrycznego, zreszta teraz nie ma jeszcze zimy a juz 2 przerwy byly i to takie po 20h.
A co dopiero bedzie w zimie? Nie mam zamiaru co roku wymieniac instalacji wodnej po tym jak zamarznie i roz... rurki. Co innego jak koszt tej wymiany by szedl z energetyki lub jej ubezpieczyciela. Dopoki nie zmieni sie prawa tak aby energetyka odpowiadala za szkody wywolanie nienalezytym wykonaniem umowy (za cos placi sie oplate abonamentowa i przesylowa) nie ma sensu zakladac ogrzewania elektrycznego no hyba ze to bedzie maly obiekt gdzie mozna sobie pozwolic na agregat pradotworczy o takiem mocy jaka ma to ogrzewanie.

marek1970
1 - ostrzeżenie!
Posty: 24
Rejestracja: 24 wrz 2006, 10:57
Lokalizacja: gdynia

autor: marek1970 » 28 lis 2006, 22:25

Są kotły na spalanie ziaren np.owsa najczęściej wykorzystywanym do już nie przydatnego do celów spożywczych i są najczęściej z zasobnikiem i podajnikem śrubowym i palnikiem retortowym.Kotly wyposażone we wkładkę do palnika retortowego np.typu LING.Oferują je kilka firm krajowych ( patrz strona www.ecocomplex.com.pl ).Klkulacja opłacalności ich eksploatacji zależy od ceny zkupu tych zbóż.

Piotr 77
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 mar 2006, 23:33
Piec na owes

autor: Piotr 77 » 03 gru 2006, 15:48

Kocioł ling ma tylko jeden podajnik i noże dojść w nim do cofnięcia sie płomienia do komory spalania.

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 24 sty 2007, 18:25

Przepalam już drugi sezon owsem ,przyjemny zapach spalin, brak uciążliwego popiołu,mankament odkładanie się chlorku na kotle,moja rada to czasem przepalić zrębkiem lub brykietem,palenie owsem polecam leniuchom min. pracy.
Wacek51


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości

Gotowe projekty domów