proszę podawać firmy i nazwy najlepiej zamykające się blachy

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
proszę podawać firmy i nazwy najlepiej zamykające się blachy

autor: drab » 27 mar 2011, 16:39

proszę konkretnie pisać bez wdawania się w dyskusje o firmie i modelu najlepiej zamykającej się blachy, oraz o tych najgorszych.

Nie mówimy o trwałości tylko o jakości produktu.

bodeek
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 26 mar 2011, 22:01
Lokalizacja: wwa
Kontaktowanie:
Re: proszę podawać firmy i nazwy najlepiej zamykające się bl

autor: bodeek » 03 kwie 2011, 14:21

Może takie nie istnieją?
Dobrze zamykają się te, które najrzadziej sie sprzedają. Maszyny nie są zbytnio zużyte i dobrze jeszcze tłoczą. Na początku producenci raz w roku serwisowali, wymieniali co potrzeba, na nowo ustawiali tłocznie, ale już od około 5 lat to zanika, a jak robią to rzadko. Dbali kiedyś o renomę firmy, musieli się przecież wybić na rynku i zdobyć klientów. Nie będę robił pseudo reklamy tym firmom a najlepiej widać to właśnie na dachach, chociaż zawsze wina źle poskładanej blachy może leżeć po stronie wykonawcy.
Z pewnym producentem rozstałem się po 20 latach owocnej współpracy po tym, jak nie uznał reklamacji właśnie źle wytłoczonej blachy( o tym że się blacha nie składa informowali go już wcześniej dekarze od jakiś 4 lat), doradca techniczny powiedział że źle ją na dachu dekarz składał, źle była podana, źle była zdejmowana z samochodu a różnica w module 10 fal wynosząca 1,5 cm nie ma wpływa na odstające zamki w blasze. Dodatkowo powiedział że przy składaniu fachowiec powinien doginać ręką nakładkę do dołu a ewentualne odstawanie skorygować młotkiem ?!? Po rozmowie z szefostwem firmy, która uznała rację doradcy, stwierdziłem że na pewno nie wezmę od nich blachodachówki.
W tym roku przerzuciłem się na Pruszyńskiego i na razie nie narzekam. Pamiętam, że jeszcze Lindab się dobrze skłądał, ale od 3 lat nim nie robiłem. Blach- Pol też był OK.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów