Problem z wodą w piwnicy.

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

smogmb
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2011, 16:06
Problem z wodą w piwnicy.

autor: smogmb » 31 mar 2011, 16:12

Witam wszystkich.
Sytuacja wygląda tak, budynek jest postawiony na 3 studniach, które w jakiś sposób zostały zaślepione ( jak nie mam pojęcia) w każdym razie w piwnicy regularnie zbiera się duża ilość wody. Mieszkańcy gdyż jest to budynek wielorodzinny chcą zdecydować się na drenaż dookoła budynku. Chciałbym wiedzieć czy takie coś może zdać egzamin gdy budynek znajduje się na studniach i woda wbija się raczej przez betonowa posadzkę a nie przez ścianę?
Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Dowiedziałem się ze są to studzienki artezyjskie, które zostały tylko zabite kołkiem. Budynek ma koło 50 lat.

Awatar użytkownika
perjon
Aktywny
Aktywny
Posty: 215
Rejestracja: 19 lut 2011, 22:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: perjon » 31 mar 2011, 18:27

Witam

Drenaż na zewnątrz nic nie da bo woda gromadzi się wewnątrz budynku a fundamenty blokują wydostawanie się jej na zewnątrz. Proponuje wkopać drenaż w piwnicy i wyprowadzić go na zewnątrz przez fundament do studzienki i oczywiście trzeba zadbać o odpowiednią izolacje i pamiętać o tym aby odcinek drenu przechodzący przez fundament był jednolity bez perforacji aby zapobiec podmakania fundamentu.
Najlepiej zlecić to odpowiedniemu fachowcowi aby to zrobić w mądry i przemyślany sposób

Pozdrawiam

Melting_SA
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: Melting_SA » 31 mar 2011, 18:50

Pod posadzką jest płyta lub płyty betonowe przykrywy studni. Należy zatamować i uszczelnić.
Woda nie ma prawa się przebić przez tego typu zatamowanie. Zaprawa zastyga w niespełna minutę więc zatamowanie tego to ok. 1 godzina. Potem można myśleć o izolacji posadzki i innych ważnych czynnościach. To trzeba zrobić szybko a takich zapraw nie ma w hipermarkecie. Mają do nich dostęp tylko profesjonalne firmy.

Tamujemy wycieki w studzienkach z MPWiK więc wiem co ci radzę. To nie są żarty gdy woda wdziera wam się do środka.

pisz na priv

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: MTW » 31 mar 2011, 19:55

Melting_SA pisze:Pod posadzką jest płyta lub płyty betonowe przykrywy studni. Należy zatamować i uszczelnić.
Woda nie ma prawa się przebić przez tego typu zatamowanie. Zaprawa zastyga w niespełna minutę więc zatamowanie tego to ok. 1 godzina. Potem można myśleć o izolacji posadzki i innych ważnych czynnościach. To trzeba zrobić szybko a takich zapraw nie ma w hipermarkecie. Mają do nich dostęp tylko profesjonalne firmy.

Tamujemy wycieki w studzienkach z MPWiK więc wiem co ci radzę. To nie są żarty gdy woda wdziera wam się do środka.

pisz na priv



może z tą 1 godziną to lekka przesada :) zwłaszcza nie widząc obiektu na oczy jednak potwierdzam iż sprawa jest z zasady w pełni rozwiązywalna .
pozdrawiam

Melting_SA
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: Melting_SA » 31 mar 2011, 20:32

MTW a co sądzisz o drenażach w piwnicy które to kolega zaproponował.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: MTW » 31 mar 2011, 22:05

zastosuję metodę cenzurowaną
Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.............

Melting_SA
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: Melting_SA » 31 mar 2011, 22:27

skąd oni takie wynalazki biorą nie wiem, ale chciałbym zobaczyć w praktyce jak to wygląda.
Widocznie są techniki o których się fizjologom nie śniło :D

Awatar użytkownika
perjon
Aktywny
Aktywny
Posty: 215
Rejestracja: 19 lut 2011, 22:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: perjon » 31 mar 2011, 22:38

Do panów MTW i Melting_SA

Popychała pycha pyszkę i umarła na zadyszkę.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: MTW » 31 mar 2011, 22:40

takie wynalazki biorą się ze złudnego przekonania że woda zrobi wszystko żeby z budynku się wydostać ,
wbrew pozorom są często stosowane podobnie jak pompy pod posadzką które trzeba co jakiś czas odmulać bo nie wiadomo skąd w nich się piasek zbiera .
czy pod takimi wynalazkami podpisze się firma notorycznie zajmująca się blokowaniem dostępu wody - nie sądzę , ale mogę być w błędzie

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: MTW » 31 mar 2011, 22:53

perjon pisze:Do panów MTW i Melting_SA

Popychała pycha pyszkę i umarła na zadyszkę.

jeżeli była seksowną blondynką .
nie chodzi o pychę tylko o efekty wprost proporcjonalnie odwrotne od zamierzonych .
zamiast wodę wyprowadzić wprowadzasz jej więcej - niestety z takimi efektami spotykam się na inwestycjach jeżeli coś ma być szczelne to ma być szczelne bo szczelne z odpływem już szczelne nie jest i jest którędy wodę wprowadzić . nawet jeśli inną drogą się nie dostanie.
jako że z Twoją koncepcją wykonania się nie zgadzam to przez poprawność polityczną nie zamierzam zmienić zdania a drenów wewnątrz unikam jak diabeł święconej wody . do drenów wyprowadzających poza obręb budynku nikt mnie nie namówi szybciej zgodzę się na celowe wprowadzenie wody do budynku w określony sposób , określone miejsce i w określonym celu. Nie zgadzasz się ze mną masz prawo nikt Cię nie zmusza
pozdrawiam

Melting_SA
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: Melting_SA » 31 mar 2011, 22:57

kolego perjon - zalejesz kilka domów to przekonasz się czym grożą eksperymenty. Sama wiedza internetowa nie wiele Ci pomoże w tamowaniu przecieków. Dobrze, że klienci nie są tak naiwni na jakich często wyglądają.

Awatar użytkownika
perjon
Aktywny
Aktywny
Posty: 215
Rejestracja: 19 lut 2011, 22:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: perjon » 31 mar 2011, 23:01

Przepraszam pana MTW

Ja nie neguje waszych wypowiedzi , które zapewne są słuszne ale wasze docinki o innych wypowiadających się(czyli o mnie) nie do końca akceptuje.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
perjon
Aktywny
Aktywny
Posty: 215
Rejestracja: 19 lut 2011, 22:11
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: perjon » 31 mar 2011, 23:46

Kolego Metling_SA

To nie jest eksperyment ani internetowa wiedza ale sposób który się sprawdził 4 lata temu i do dziś jest spokój(więc skuteczny).Pewnie dziwi się pan jak to możliwe ,ano są pewne techniki, które się nawet fizjologom nie śniły :D
Jeżeli kolega również poczuł się urażony moją wypowiedzą ( tą o pyszce)to również przepraszam.

Pozdrawiam

smogmb
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2011, 16:06
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: smogmb » 01 kwie 2011, 21:13

Dziękuję za odpowiedzi.
Moglibyście mi przybliżyć koszty takiej operacji? Pytanie kierowane głównie do Melting_SA i MTW

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: Problem z wodą w piwnicy.

autor: MTW » 02 kwie 2011, 21:16

perjon pisze:Kolego Metling_SA

Jeżeli kolega również poczuł się urażony moją wypowiedzą ( tą o pyszce)to również przepraszam.

Pozdrawiam



żeby nie było to tamto podoba mi się ten wierszyk i za pozwoleniem przy okazji się nim podeprę jak sądzę okazji mi nie zabraknie :D
urażony żadną miarą się nie poczuwam

wracając do tematu


smogmb pisze:Dziękuję za odpowiedzi.
Moglibyście mi przybliżyć koszty takiej operacji? Pytanie kierowane głównie do Melting_SA i MTW


Kolego koszty z czegoś wynikają - na chwilę obecną nie wiem nic .
budynek trzeba obejrzeć poznać jego historię , zrobić kilka odkrywek , na tej podstawie można celować w technologię i zakres prac .
na razie wiem że są studnie , czy to z nich się leje czy obok niezależnie to pokażą oględziny i rozkucia kontrolne .
ja przy tego typu inwestycjach wymagam żeby inwestor miał swojego inspektora nadzoru najlepiej z uprawnieniami w zakresie konstrukcji , bo sprawa może być bardzo lekko śmieszna , a może i być bardzo poważna .
Tak czy inac
perjon pisze:Kolego Metling_SA

Jeżeli kolega również poczuł się urażony moją wypowiedzą ( tą o pyszce)to również przepraszam.

Pozdrawiam



żeby nie było to tamto podoba mi się ten wierszyk i za pozwoleniem przy okazji się nim podeprę jak sądzę okazji mi nie zabraknie :D
urażony żadną miarą się nie poczuwam

wracając do tematu
ceny z czegoś wynikają
jak się pozna obiekt jego historię wykona kilka odkrywek można się pokusić o założenia wykonawcze w oparciu o jakąś technologię .
na chwilę obecną wiem że są studnie , czy leje się z nich czy obok niezależnie - tego już nie wiem.
Przy tego rodzaju inwestycjach wymagam od inwestora zatrudnienia inspektora z uprawnieniami konstrukcyjnymi najlepiej do reprezentowania inwestora w kontaktach z wykonawcą , na obiekcie powinien być ktoś kto będzie czuwał nad interesem inwestora jednocześnie mający możliwość rozeznania się w sprawie w czasie krótkiej wizyty na obiekcie lub nawet tel. relacji i musi być zdecydowanie osobą upoważniona do podejmowania decyzji w sprawie zakresu prac niezbędnych do wykonania , jak i posiadająca wiedzę pozwalającą spojrzeć na problem przynajmniej z kilku stron i wiedzę pozwalającą odebrać poszczególne etapy prac potwierdzając ich prawidłowe wykonanie .
im większe H będzie wśród firm wykonawczych określało tego człowieka tym chętniej rozpocznę z nim współpracę :P , ot paradoks taki
pozdrawiam


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów