Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Marcin89
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 22 mar 2011, 14:03
Lokalizacja: Białystok
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: Marcin89 » 22 mar 2011, 14:19

to jest dobra obróbka :?: bez zartów nie obrazaj dekarzy bo to byl jakis fuszerant a nie dekarz

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: MistrzJan » 22 mar 2011, 18:07

Dobra wypowiedż Racka. Jan.

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: drab » 27 mar 2011, 14:05

Marcin89 proszę zamieść zdjęcie swojego okucia z takich samych materiałów żeby pokazać klientowi jak powinno być wykonane.

Marcin89
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 22 mar 2011, 14:03
Lokalizacja: Białystok
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: Marcin89 » 27 mar 2011, 15:30

Fuga jesli komin jest stawiny na listwach (a tak najlepiej wyglada) musi miec przynajmniej 8mm wglembienia . Dlatego wcinka powina miec 3 cm. pod skosem tak zeby uniknac zaciekaniu. Poza tym obrubek nie laczy sie w kalenicy na zaklad tylko na zamek stojacy.

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: drab » 27 mar 2011, 16:32

listwy są tylko do ustawienia cegieł w równych odstępach a nie do wyznaczania głębokości fugi, to tak jak by fliziarz położył ci płytki i zrobił fugi na głębokości krzyżyków.

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: Racek » 27 mar 2011, 18:49

Marcin89 pisze:Fuga jesli komin jest stawiny na listwach (a tak najlepiej wyglada) musi miec przynajmniej 8mm wglembienia . Dlatego wcinka powina miec 3 cm. pod skosem tak zeby uniknac zaciekaniu. Poza tym obrubek nie laczy sie w kalenicy na zaklad tylko na zamek stojacy.




Fuga w kominie z cegły klinkierowej nie musi mieć wogóle wgłębienia, może być PEŁNA!!! Kwestia dobrania odpowiedniego fachowca do pomurowania takiego komina. A tacy murarze są, znam ich osobiście i obrabiałem kominy ich wykonawstwa, których wygląd estetyka pozostają na tym samym poziomie.

Marcin89
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 22 mar 2011, 14:03
Lokalizacja: Białystok
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: Marcin89 » 27 mar 2011, 21:36

tak prawda ale nie powiesz ze fuga pelna wyglada lepiej bo niie uwieze tym bardziej jakiej fugi wymagaj u was kierownicy ? inspektorzy?

Marcin89
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 22 mar 2011, 14:03
Lokalizacja: Białystok
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: Marcin89 » 27 mar 2011, 21:45

i wlasnie najprosciej jest zjebac cala wine na murarza ale przecierz widzimy co obrabiamy tak? i niepowiesz mi drab ze to jest dobrze obrobiony komin bo skoro tak to pozostawiam to bez kometarza
po za TYM U WAS WBIJA SIE TAK PO PROSTU KOLKI ROSPOROWE? niechce klnac ale pk [wulgaryzm] wy macie farmery ? dla ozdoby? wbijasz sam kolek a pozniej wkrecasz farmera i jest to szczelne i estetyczne. Niewiem jak wy uwazaccie ale mojim zdaniem w takiej sztuce rzemieslniczej jaka jest dekarstwo, blacharstwo funkcjoinalnosc jest równie wazne co estetyka bo polowa dekarzy o tym zapomina

arekpolak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 82
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:39
Lokalizacja: małopolska
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: arekpolak » 30 kwie 2011, 22:47

kolego Marcinie pierwsza sprawa - masz straszne problemy z ortografią :D ale to tak na marginesie i z przymrużeniem oka. Piszesz zarzucając innym, że zwalają winę na murarza a sam marudzisz i zwalasz winę na tego nieszczęsnego blacharza co wykonał obróbkę z fotografii.
Osobiście uważam, że dużo większym błędem jest wymurowanie komina na wpuszczane fugi niż pojedyncze felcowanie!
Wg mnie zasada jest taka,że nie ma gotowego przepisu na wykonanie obróbki komina bo to zależy od porycia. NIE dam sobie wmówić że przy dachówkach z wysoką falą i małym kątem najlepsza jest blacha wpuszczana pod dachówke. myśle że w tym przypadku dużo bardziej efektownie wygląda taśma ołowiana blei color z listwą dociskową. ale to tylo moje zdanie :D
pozdrawiam

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: MistrzJan » 01 maja 2011, 8:17

Gdy komin z pełnej cegły to cofnięta fuga nie przeszkadza i dobrze wygląda a murarzowi łatwiej. Przy dziurawce (niestety stosowana bo cena) fugi MUSZĄ być pełne. Nie klepie się 2x powlekanej . Przy wysokiej fali obróbka pod spód i na wierzch. W/g mnie taśma wygląda nieprofesjonalnie. Marcin popełnia byki nie tylko w pisowni , a Ty Arku zwracając na to uwagę zastanów się czy nie lepiej pisać ; ArekPolak. Jan.

Marcin89
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 22 mar 2011, 14:03
Lokalizacja: Białystok
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: Marcin89 » 01 maja 2011, 10:39

Witam ponownie "mistrza" forum. Dziwne jest to ze w dwudziestym pierwszym wieku niekturzy niewiedza co to dysortografia, dyslekcja ale nie bende tu sie tlumaczyl, mistrzu ortografi. Co do tego kominaa i tej obróbki to zapytam inaczej na swojim dachu odebralibyscie taka obróbke? bo komin tak jak mistrzu napisales jest dobrze zroboiony jesli jest to cegla pelna. Co do obróbki komina tasma to sie z tobo zgodze wygląda nieprofesjonalnie.

Marcin89
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 22 mar 2011, 14:03
Lokalizacja: Białystok
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: Marcin89 » 01 maja 2011, 10:46

Witam Arku. Masz racje ze co dach i pokrycie to inna obróbka co do tasmy to staram sie unikac. Arku chcialbys miec taka obróbke na swojim domu?

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: drab » 02 maja 2011, 9:01

mi by to nie przeszkadzało gdyby mi tylko za sylikonowali teleskopy,

ale jak by mi ktoś zaczął robić okucie taśmą to bym go wywalił z budowy

Marcin89
Aktywny
Aktywny
Posty: 133
Rejestracja: 22 mar 2011, 14:03
Lokalizacja: Białystok
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: Marcin89 » 02 maja 2011, 20:38

No ja niestety a raczej stety wymagam nie tylko szczelnosci ale i estetyki a tego tu NIEMA.

arekpolak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 82
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:39
Lokalizacja: małopolska
Re: Prosba o ocene, obrobki blacharskie komina.

autor: arekpolak » 02 maja 2011, 22:32

Drodzy koledzy.
Po pierwsze proszę się nie obrażać, że upominam Cie Marcinie z ortografii bo robię to z przymrużeniem oka, samemu zdarzają mi się błędy jak i każdemu z nas- ważniejsze żeby te błędy nie zdarzały sie na budowie.
Jeśli chodzi o obróbkę komina ze zdjęcia to jest oczywiście zrobiona nie schludnie, osobiście bym nie odebrał tej obróbki bo po prostu jest szpetna i bardzo nie estetyczna, a najmniejszym jej problem to czy jest silikon czy nie ma - silikon to materiał na rok - dwa, mróz i słońce i tak sprawi że za kilka lat te "cudowne uszczelniacze" butwieją i nie można wykonać obróbki licząc na niezawodność i szczelność silikonu. Osobiście uważam że silikon służy raczej jako taka ostateczna kosmetyka.
Panie Janie mój nick na tym forum to "arekpolak" więc nie uważam za konieczne podpisywać się ArekPolak, równie dobrze mógłbym spytać Pana dlaczo nie podpisuje się Pan "mistrzjan"?
Wracając do meritum... Słusznie Mistrz Jan zauważył że kominy powinno się murować z cegły pełnej i słusznie zauważył, że cena 1.70zł a 5 zł to jednak dość duża różnica szczególnie przy np 15-stu kominach, wiec raczej trzeba się liczyć z tym, że komin wymurowany będzie z dziurawki i jeśli są wpuszczane fugi to blacharz może sobie pomyrdać bo i tak jego robota na nic- będzie ciekło choćby się wcięło na 5 cm! błędem jest również murowanie komina na listewkach i później fugowanie do pełna półsuchą zaprawą - przy obfitych opadach i tak przesiąknie. Uważam również, że wymurowanie komina nawet z cegly pełnej na wpuszczaną fugę jest niewskazane z tego względu, że istnieje możliwość rozmrożenia cegieł i odpadania szkliwa.
Panie Janie nie zrozumieliśmy się w sprawie taśmy ołowianej. Ja również uważam, że obróbka z blachy to STANDARD, ale są słusznie uzasadnione przypadki, gdzie ołów sprawdzi się znakomicie. takim przypadkiem jest choćby komin w bliskim pobliżu kosza (lub co się coraz częściej zdarza w koszu) przy bardzo płaskim dachu (rzędu 15 stopni) przy dachówce z wysoką falą. W takim miejscu na dachu tworzą sie w zimie ZASPY śnieżne sięgające nawet do czapki komina. Prosze mi wierzyć że jak przyjdą roztopy to obróbka z blachy wpuszczona pod dachówke może się nie sprawdzić z tego względu że w połączeniu dachówki i blachy są jednak wolne przestrzenie gdzie może nawalić śniegu, a jak wiemy uszczelki klinowe z gąbki to też rozwiązanie sezonowe. Szczelne połączenie taśmy ołowianej z dachówką jest w takich wypadkach lepszym rozwiązaniem i wcale nie łatwiejszym wbrew pozorom. Dla sprostowania mówimy o tąsmie ołowianej gładkiej pokrywaną cyną z lejem butylowym gr 1.5mm a nie o vakaflexie karbowanym co palcem można dziure zrobić.
POzdrawiam wszystich uczestników dyskusji.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów