Zmiana więźby,kalenica i komin

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Michal
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 18 lis 2005, 13:14
Zmiana więźby,kalenica i komin

autor: Michal » 20 lut 2006, 18:04

Witam.Mam takie pytanie w domu parterowym z dachem jednsopadowym,planuje wykonac poddasze,a wiec wyrzucam stary dach i robie ładny dwuspadowy i koniec.Ale ... musze wyciagnac komin i teraz chodzi o to,że w mojej koncepcji(poki co jestem przed rozmowa z architektem)kalenica ma isc akurat prze komin,mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi.Po prostu komin jest centralnie na srodku domu i z ktorej strony jej nie puszcze czy wzdluz czy w poprzek i tak bedzie w srodku.I teraz czy tak mozna i jak to poprawnie zrobic.

COMPLEX
KONSTRUKCJE DACHOWE - prefabrykowane

autor: COMPLEX » 23 lut 2006, 12:52

Profesjonalnie zajmujemy się konstrukcjami dachowymi w technologii drewna litego łączonego płytkami kolczastymi. Nieodpłatnie wykonujemy projekty oraz kosztorysy.
Zapraszam do kontaktu - może wspólnie coś będziemy w stanie poradzić.
Borkowo@complex.gda.pl ; 58-6858800

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 03 mar 2006, 20:43

Oczywiœcie, że można i projektant sobie z tym poradzi! Pozdrawiam.

dachx
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2006, 15:43
Lokalizacja: częstochowa

autor: dachx » 31 mar 2006, 17:40

Komin w kalenicy nie jest żadnym problemem dla architekta ani dla cieśli i dekarza. POZDRO

iwan
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2006, 14:13

autor: iwan » 05 lis 2006, 12:46

dajesz krokwie obok komina zachowujac jakies tam minimalne odleglosci od komina,a jesli masz platew kalenicową to ja przerywasz


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów