Blacharstwo Jerzy R Pancera

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Jan K
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2011, 12:29
Blacharstwo Jerzy R Pancera

autor: Jan K » 31 sty 2011, 12:36

Blacharstwo, Dekarstwo. Jerzy R Pancera 14/28, 03-187 Warszawa
Oszust partacz i nie słowny pseudo fachowiec!!!

Bzykol
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2011, 8:49
Lokalizacja: Poznań
Re: Blacharstwo Jerzy R Pancera

autor: Bzykol » 19 mar 2011, 10:03

Widocznie na swoje życzenie takiego wybrałeś. Bo był tani !!!!! To zdarza się cały czas i nic nikogo nie uczy. Współczuję , ale z drigiej strony.
Sprawdziłeś go ? Masz umowę ? Domniemam że nie i dlatego teraz się wściekasz.
zawsze pozostaje wielkie jedno hasło

BO JEST TAŃSZY.

kolejna nauczka, fajnie bo bedzie po kim poprawiać

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: Blacharstwo Jerzy R Pancera

autor: drab » 19 mar 2011, 19:03

podziwiam cię że lubisz po kimś poprawiać, ani nie pieniądze ani nie robota


ciekawi mnie co gość zrobił żeby mu taką reklamę robić, jakieś zdjęcia były by ciekawe :)

Bzykol
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2011, 8:49
Lokalizacja: Poznań
Re: Blacharstwo Jerzy R Pancera

autor: Bzykol » 20 mar 2011, 10:17

Generalnie nie lubię , ale takie nauczki mnie cieszą ponieważ śmnieszy mnie naiwość inwestorów. Sami są sobie winni. Myślą że są cwansi a jak się okazuje inni= -są = bardziej. Przecież każda praca musi kosztować , przecież wykonawcy niczym sie nie różnia od np.dyrektorów. To samo jedzą takie same muszą miec kwalifikacje, te same marzenia maja i to co robia musi kosztować. I dlatego nieuczciwe firmy kwitna jak grzyby po deszczu i dlatego inwestorzy są robieni w "jajko". Dlaczego inwestor nie chce zapłacić uczciwie za robotę tylko szuka tańszych , bez umów, bez faktur.
NIECH TAK się dzieje i teraz gościu zapłaci dwa razy.

FAktycznie jakieś zdjęcia by sie przydały aby zobaczyć "głupotę" wykonawców"

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: Blacharstwo Jerzy R Pancera

autor: Racek » 20 mar 2011, 14:49

Bzykol pisze:Generalnie nie lubię , ale takie nauczki mnie cieszą ponieważ śmnieszy mnie naiwość inwestorów. Sami są sobie winni. Myślą że są cwansi a jak się okazuje inni= -są = bardziej. Przecież każda praca musi kosztować , przecież wykonawcy niczym sie nie różnia od np.dyrektorów. To samo jedzą takie same muszą miec kwalifikacje, te same marzenia maja i to co robia musi kosztować. I dlatego nieuczciwe firmy kwitna jak grzyby po deszczu i dlatego inwestorzy są robieni w "jajko". Dlaczego inwestor nie chce zapłacić uczciwie za robotę tylko szuka tańszych , bez umów, bez faktur.
NIECH TAK się dzieje i teraz gościu zapłaci dwa razy.

FAktycznie jakieś zdjęcia by sie przydały aby zobaczyć "głupotę" wykonawców"



Witam

Pamiętaj że w opinii inwestora każda poprawka za którą wziąłeś pieniądze, powoduje automatyczne przejęcie odpowiedzialności za nie do końca swoją robotę. Jeżeli czegoś nie przerabiamy całkowicie a tak zazwyczaj się zdarza, tylko poprawiamy punktowo nie unikniemy niedopatrzeń. A to oznacza że, inwestor u którego poprawiałeś zadzwoni jeszcze raz i stwierdzi że dalej coś nie gra.
Ja jako wykonawca nie uważam się za idealnego fachowca, bo takich nie ma. Rzeczą ludzką jest niekiedy czegoś nie dopatrzeć, ale sztuką jest mimo niekiedy ogromnego branżowego doświadczenia, przyznać w takiej sytuacji zwracającemu uwagę rację, i po sobie POPRAWIĆ!!!
Nie mam tu na myśli schrzanionych całych dachów, chodzi raczej o szczegóły.
W swojej kilkunastoletniej przygodzie z dachami poprawiałem po kimś kilka razy i więcej nie zamierzam. Apeluje do inwestorów o wybór wykonawcy z polecenia, a nie z ogłoszenia z gazety i będzie po problemie.
pozdrawiam

Bzykol
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2011, 8:49
Lokalizacja: Poznań
Re: Blacharstwo Jerzy R Pancera

autor: Bzykol » 20 mar 2011, 17:12

Masz całkowitą racje . Bardzo ale to bardzo dużo jest wykonawców którzy nieumieją się przyznac do błędu, albo odmówić wykonastwa z uwagii na brak doświadczenia lub odpowiedniej wiedzy. Na tą sytuację niewątpliwie ma postawa inwestorów. Byle tanio i nagle sie okazuje że zostajesz bez pracy na rynku albo twoja ciągłość jest zachwiana. Głównie to z dwóch powodów : tanich pseduowykonawców lub chciwych inwestorów.
Co do odpowiedzialności całkowitej to jak najbardziej ale zawsze przed przystąpieniem do poprawek robie wizje lokalna i potem okreslam to na papierze dokładnie co i ile i zaile. JAk inwestor się zgadza to ok jak nie to nie. Przeciez mają wybór dzwonić do gości z gazety i dalej brnąc w tą stronę.
Prosze zauważyć jeszcze jedno dotyczy to przetargów tam niejednokrotnie wpływ na wygraną jest cena, a nie jakośc prac albo zastosowanych materiałów. ZENADA...
Prawie codzienie odbieram teelfony o przeciekających dacha i co : inwestor zadaje pytanie za ile, a ja mu tłumaczę że niejestem w stanie tego określic przez telefon a on rezygnuje. Za ewentualna ekspertyzę do poprawki też biorę finase. To kosztuje mój czas i dojazd. I gro klientów się dziwi przec ież nic nie zrobiłem a juz kasuję. A ja sie pytam czy on pracuje za nic.
Wytedy ci "oszukani" "pokrzywdzeni przez los" sie obużają i wściekają . A gdzie byli jak dogadywali za pierwszym razem.
My chyba jak naród : myslimy wciąż że kazdy jest złotą rączką i zrobi wszytsko nawet dach ba i zapłąci zA to prawie nic. A tak poprostu się nie da.
Znam dekarzy którzy za 1m2 dachu biorą od 120 do 200 zł kompleksowo samej robocizny i nie mają żadnych poprawek. Ale oni sami rozpracowują cały dach i daja gwarancję kilku letnia włącznie z podpisaniem umów. TAk wymagaja na klientach. Ba w umowie mają wpisane przeglądy dachów z dodatkową opłatą. Kurde zoabczcie raz w roku przyjada wejda na dach spojrzą w rynny , opierzenia itp i jadą, a klient śpi spokojnie. Z samochodem który ekspoloatujemy też jeżdzimy na przeglądy i płacimy. Czemu tego nie robić z dachami.
Idzmy tym tropem
POzdr.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów