oświetlenie schodow listwami led

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

robek995
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 04 lip 2008, 19:47
oświetlenie schodow listwami led

autor: robek995 » 11 mar 2011, 22:54

witam. mam taki maly problem z wykonaniem, a raczej z zaprojektowaniem oswietlenia do swoich schodow:). Chciał bym podswietlic karzdy stopien od spodu listwami led, ale zeby one swiecily jak najdelikatniej. tak tylko zeby dawaly zarys tym stopnia. i nie wiem jak ograniczyc to swiatło??. lub moze wiecie gdzie znalezc takie listwy bo ja sie obszukałem po necie i niegdzie nie moge znalezc:/

Awatar użytkownika
Blitzmann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 01 mar 2010, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: oświetlenie schodow listwami led

autor: Blitzmann » 12 mar 2011, 1:02

Witam serdecznie, zmianę natężenia światła można zrealizować przez zastosowanie ściemniacza do pasków LED. Takie ściemniacze mogą być również wyposażone w pilota, więc możemy tym dowolnie sterować łącznie z włączaniem i wyłączaniem, czy też tzw. trybem nocnym.
Pozdrawiam

agamaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2008, 0:57
Lokalizacja: wrocław
Re: oświetlenie schodow listwami led

autor: agamaz » 20 kwie 2011, 18:35

A skąd jesteś, bo we Wrocławiu jest podobno jakaś bdb babka na Włodkowica, sama się do niej wybieram - ma dobre produkty, przystępne ceny i doradzić też umie, mój elektryk mnie tam wysyła w sprawie LED-ów do schodów.
aga_z_wrocławia

agamaz
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 16 kwie 2008, 0:57
Lokalizacja: wrocław
Re: oświetlenie schodow listwami led

autor: agamaz » 20 kwie 2011, 18:54

A skąd jesteś, bo we Wrocławiu jest podobno jakaś bdb babka na Włodkowica, sama się do niej wybieram - ma dobre produkty, przystępne ceny i doradzić też umie, mój elektryk mnie tam wysyła w sprawie LED-ów do schodów.
aga_z_wrocławia

goodidea
lubie spamować
Posty: 109
Rejestracja: 10 lut 2011, 9:37
Re: oświetlenie schodow listwami led

autor: goodidea » 22 kwie 2011, 12:21

Czytając twój post postanowiłem ci pomóc w twoim problemie, jeżeli będziesz chciał skorzystać, to wejdź na budowlane usługi pozdrawiam serdecznie.

CiekaweLampy
Re: oświetlenie schodow listwami led

autor: CiekaweLampy » 13 wrz 2012, 13:10

Tutaj nie chodzi o nic innego jak tylko odpowiednia moc samych świetlówek lub zastosować sciemniacz,co wymaga nieco większych nakładów finansowych,ale myślę że w tym wypadku warto.

olampa
1 - ostrzeżenie!
Posty: 77
Rejestracja: 16 lut 2011, 13:01
Lokalizacja: Chełm
Kontaktowanie:
Re: oświetlenie schodow listwami led

autor: olampa » 03 sty 2013, 10:03

Dzięki zastosowaniu pasków led możemy stworzyć oświetlenie główne pomieszczeń mieszkalnych jak również tylko podświetlać schody, półki, barki itd. Dla pasków produkowane są profile i osłony by zachować estetykę wyglądu.

Nowszyy
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2013, 7:27
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:
Re: oświetlenie schodow listwami led

autor: Nowszyy » 19 paź 2013, 12:08

http://123budujemy.pl/dom/oprawa-schodowa-graw/ a może coś takiego w dobrej cenie
Obrazek

Mezoko_com
Aktywny
Aktywny
Posty: 257
Rejestracja: 05 cze 2012, 13:43
Re: oświetlenie schodow listwami led

autor: Mezoko_com » 22 paź 2013, 13:02

Ciekawe rozwiązanie,jednak nie wiem czy tylko dwa źródła światła w perspektywie całych schodów nie będzie za mało,może okazac sie że w praktyce schody będą zbyt ciemne wiec dioda LED na każdy stopien będzie bardziej zasadna.


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów