Instalacja elektryczna w mieszkaniu

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

astim
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

autor: astim » 24 wrz 2008, 20:07

to nie jest żaden sarkazm. zrozumiałem, że doktor chce sobie założyć nowe gniazdo do telewizora.
skoro jest chirurgiem to wykluczam że jest debilem. może elektryk który o tym opowiadał uprościł podłączenie i ustawienie anteny, programów itp...
pozdrawiam

arkon_a
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2008, 21:29
Lokalizacja: szczecin

autor: arkon_a » 26 paź 2008, 22:06

Panowie spokojnie! Zainteresowany dyskusją spytałem znajomego lekarza o co tu może chodzić. I co wyszło? A no to że tenże chirurg wcale nie musiał być ani debilem ani jakimś nieudacznikiem czy też bogatym leniem! Po prostu następnego dnia mógł przeprowadzać jakiś poważny zabieg i nie powinien ryzykować tego, że np skaleczy sobie palec. Znajomy lekarz (neurochirurg,czasami grzebie w głowach) , nie może sobie pozwolić na tak prozaiczny wyczyn jak wbicie gwoździa! No chyba, że jest na urlopie. Tak, że z oceną bliźnich radzę wziąć na wstrzymanie :wink:
arkon_a

Awatar użytkownika
dudus402
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 22 paź 2009, 21:03
Lokalizacja: LUBLIN

autor: dudus402 » 21 lut 2011, 23:46

Matrzos pisze:ale wkroczył super elpapiotr i wszystko naprawił
ja w branży jestem 20 lat,a ty pewnie wtedy o prądzie wiedziałeś tyle że kopie
a forum nie jest miejscem do wymiany osobistych poglądów
tutaj udziela się konkretnych porad
Polonista wielce uczony pouczać innych pierwszy a sam tępactwem aż kipi weż się za pożyteczne rzeczy a nie innych uświadamiasz o ich błędach
dudus. 402

ekorem
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2011, 2:44
Lokalizacja: Pyskowice
Kontaktowanie:
Re: Instalacja elektryczna w mieszkaniu

autor: ekorem » 05 mar 2011, 3:06

Witam,

czy zastanawiała się Pani na przykład nad utworzeniem prostej instalacji elektrycznej w systemie KNX? Przyciski wykorzystywane w tego rodzaju instalacji można w dowolny sposób konfigurować w każdym momencie ich eksploatacji, nie wymaga to kładzenia żadnych dodatkowych przewodów, a jedynie przeprogramowanie takiego włącznika. A wtedy problem, który Pani opisała w swojej pierwszej wiadomości nie jest żadnym problemem :-). Do tego istnieje możliwość sterowania wieloma różnymi urządzeniami z jednego przycisku, co znacząco podnosi komfort użytkowania. Tego rodzaju inteligentne przyciski można zamontować również w bezprzewodowej technologii KNX Radio Frequency. Jeśli jest Pani zainteresowana tematem, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej http://www.ekorem.info, gdzie znajduje się więcej informacji o inteligentnych instalacjach elektrycznych KNX/EIB, a także tańszych Doepke Dupline i Moeller.

Pozdrawiam!

Obrazek

elpapiotr
Re: Instalacja elektryczna w mieszkaniu

autor: elpapiotr » 05 mar 2011, 8:43

Witam.

Panie ekorem, ten post na forum miał za zadanie wymienić uwagi, czy to po prostu jawna reklama, wciśnęta w niby dyskusję ?
Panie, już 4 miesiące upłynęły od normalnej dyskusji (pomijam dudusia, bo on ma inne problemy), więc w czym rzecz ?

ekorem
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 mar 2011, 2:44
Lokalizacja: Pyskowice
Kontaktowanie:
Re: Instalacja elektryczna w mieszkaniu

autor: ekorem » 09 mar 2011, 16:52

Witam,

odpowiedziałem w temacie, ponieważ uważam, że tego rodzaju rozwiązanie może skutecznie pomóc pozbyć się problemu, o którym pisała osoba zakładająca temat. Odniosłem się do pierwszego postu, wychodząc z założenia, że opisuje on problem, któremu poświęcona jest dyskusja. Biorąc zaś pod uwagę, że wypowiedzi użytkownika dudus402 nie dotyczą one zagadnienia, ale są formą argumentów przeciwko konkretnym użytkownikom forum bądź samemu sposobowi prowadzenia dyskusji i jako takie powinny spotkać się z odzewem moderatora w postaci np. zamknięcia tematu.

Pozdrawiam!

elpapiotr
Re: Instalacja elektryczna w mieszkaniu

autor: elpapiotr » 09 mar 2011, 19:42

Witam.

Ja też jestem tego zdania, i jako formę argumentów przeciwko reklamom również popieram zamknięcie tematu, proszę Pana.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów