jaka grubość i szerokość deski do deskowania połaci 250m2

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

drab
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 418
Rejestracja: 02 mar 2011, 19:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontaktowanie:
Re: jaka grubość i szerokość deski do deskowania połaci 250m

autor: drab » 09 mar 2011, 7:00

drewniana podbitkę kładziesz na struganych krokwiach u góry tak że wszystkie są odsłonięte, i żeby wyrównać różnicę poziomów używasz w tym miejscu cieńsze kontra-łaty.

ecodach
Re: jaka grubość i szerokość deski do deskowania połaci 250m

autor: ecodach » 09 mar 2011, 18:42

Drab tego się nie da czytać , co Ty tym Ludziom piszesz .......
http://www.e-dach.pl, zamów poczytaj doszkol się , z dachami daj Sobie spokój .

Awatar użytkownika
building
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2010, 17:52
Lokalizacja: Polska
Re: jaka grubość i szerokość deski do deskowania połaci 250m

autor: building » 09 mar 2011, 18:47

drab pisze:drewniana podbitkę kładziesz na struganych krokwiach u góry tak że wszystkie są odsłonięte, i żeby wyrównać różnicę poziomów używasz w tym miejscu cieńsze kontra-łaty.



czy deskowanie ta podbitką wyjdzie w podobnej cenie co normalną deską?
mam dach dwuspadowy, krokwie co 91 cm, powierzchnia dachu 250m2.
na to folia COROTOP, kontr łaty, łaty i dachówka ceramiczna

piotrpawel2805
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2011, 19:53
Re: jaka grubość i szerokość deski do deskowania połaci 250m

autor: piotrpawel2805 » 09 mar 2011, 19:38

drab pisze:drewniana podbitkę kładziesz na struganych krokwiach u góry tak że wszystkie są odsłonięte, i żeby wyrównać różnicę poziomów używasz w tym miejscu cieńsze kontra-łaty.




teraz Cię zrozumiałem. Nie zaczaiłem wcześniej prawdopodobnie dlatego, że w stronach w których się obracam takie rozwiązania w budownictwie jednorodzinnym są praktycznie niespotykane(chodzi mi o odsłonięte i ostrugane końcówki krokwi na okapach) dominują pełne zabudowy. Co innego altany itp.

grzegorz andrychiewicz
Re: jaka grubość i szerokość deski do deskowania połaci 250m

autor: grzegorz andrychiewicz » 02 kwie 2011, 6:29

Witam.Ma może ktoś z was pomysł na rozwiązanie dopływu powietrza do szczeliny wentylacyjnej,gdy na okapie jest nadbitka,a krokwie są odsłonięte?

Rozwiązanie musiało by być estetyczne,a zarazem skutecznie chroniące przed dostaniem się gryzoni i ptaków.


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów