Biały nalot a ocynkowana blacha

Szczelny dach, komin, jaki materiał wybrać na obróbki dekarskie przede wszystkim jak uniknąć błędów dekarskich i wybrać ekipę, która nie zniszczy nam dachu?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

xena
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2009, 8:01
Biały nalot a ocynkowana blacha

autor: xena » 06 kwie 2009, 8:14

Witam na początku chciałem się przywitać bo jestem tu nowy :)
mój problem polega na tym że zakupiłem blachy ocynkowane które mają posłużyć jako przedłużenie dachu w moim garażu, ale po otrzymaniu towaru stwierdzam że znajdują się na nim białe duże plamy. Zorientowałem się trochę w temacie i wiem że to tzw utlenianie ocynku. Moje pytanie brzmi czy jest to w jakiś sposób usuwalne z powierzchni blachy? Jeśli tak to czym to zmyć? Czy taki nalot ma jakieś niekorzystne wpływy na blachę? proszę o poradę bo nie wiem czy żądać wymiany blachy czy po prostu jest to normalne :) pozdrawiam wszystkich fachowców

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 06 kwie 2009, 19:19

Napewno nie jest to normalne, biały nalot powstał w wyniku złego przechowywania blachy i nastąpiła między nimi reakcja, która znacznie przybliży proces korozji tego materiału, jeżeli nie stało się to u Ciebie, tylko już takie kupiłeś, to żądaj wymiany tej blachy.
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale
blacha

autor: kielo » 19 kwie 2009, 16:37

Witam jest na to rada.Jeżeli nie możesz tej blachy wymienić to zrób mieszankę pół na pół olej [obojętnie jaki] i ropa i wetrzyj to dobrze w blache np.szmatą

Kolex Hale stalowe
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2010, 11:31
Lokalizacja: Elbląg
Kontaktowanie:
Re: Biały nalot a ocynkowana blacha

autor: Kolex Hale stalowe » 30 gru 2010, 11:39

do usunięcia nalotu może posłużyć rozcieńczony amoniak, lub przetarcie blachy szmatka nasączoną amoniakiem.

Awatar użytkownika
maacin
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2010, 18:19
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:
Re: Biały nalot a ocynkowana blacha

autor: maacin » 10 sty 2011, 0:26

macie jakas rade na tytan-cynk

kierownik budowy kompletnie olal sprawe przechowywania blachy stala ona w kregach bezposrednio na ziemi i nie przykryta niczym regularnie mokła pomiedzy upałami w lecie

zapodaj.net/ff3e55e81007.jpg.html

Przemek
Re: Biały nalot a ocynkowana blacha

autor: Przemek » 31 sty 2011, 15:59

mozesz foto dodac do galerii ?

Awatar użytkownika
maacin
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2010, 18:19
Lokalizacja: Suwałki
Kontaktowanie:
Re: Biały nalot a ocynkowana blacha

autor: maacin » 31 sty 2011, 16:25

[img][img]http://static.e-budownictwo.tv/gallery/2448/0_d981f46921c491c7ef564daeafe86aa2036b5305.jpg[/img] [/img]

atrakcyjny kazimierz
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2008, 19:15
Re: Biały nalot a ocynkowana blacha

autor: atrakcyjny kazimierz » 05 mar 2011, 19:59

panie sprzedawco Brass ... warto choć troszkę poznać naturę konkurencyjnych produktów ... to normalne, że blachy ocynkowane pokrywaja się białym nalotem, to produkt utleniania sie cynku, czyli najogólniej mówiąc zjawisko naturalnej pasywacji. Trwałość wyrobów ocynkowanych dzieki procesowi pokrywania sie swoim własnym tlenkiem jest dzieki temu przedłuzona. Ten tlenek ma naturę hydrofobową i nie spłukuje się tak szybko z ocynkowanego wyrobu stalowego i tym samym go zabezpiecza .... fakt, estetyka takiego produktu może nie wszystkim sie podobać ....


Wróć do „Obróbki blacharskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów