Blachodachówka

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

stefan21
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 01 maja 2009, 17:23
Re: Blachodachówka

autor: stefan21 » 12 lis 2009, 19:33

Myślę, że warto skorzystać z nowej promocji firmy traffic

traffic-blachy.pl/index_.php?place=promocje&place_promocje=blachy

blachodachówka GOLD brąz połysk
netto 16,39 zł/m2 efektywny = brutto 19,99 zł/m2 efektywny

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:
Re: Blachodachówka

autor: marcinradom » 28 gru 2009, 21:31

a kiedy tłumaczę z dobrego sera klientom, że byle jaka dachówka lepsza niż najlepsza blacha to patrzą na mnie jak na wariata. ale do rzeczy.
balex nie jest najgorszą blachą, choć orłem nie jest. niestety trwałość koloru na tego typu blachach jest jaka jest. nie trzeba nic robić o ile dach nie cieknie, ale pieniążki już bym na miejscu inwestora/inwestorki odkładał na wymianę pokrycia. jeśli już ktoś upiera się na pokrycie blachodachówką swego dachu to niech szuka sprawdzonych producentów: ruukki (wszystkie modele), plannja (nie wszystkie modele), lindab (nie wszystkie modele). oczywiście taka blachodachówka nie kosztuje tyle co wspomniany wcześniej traffic, ale pamiętajmy, że jesteśmy zbyt biedni jeszcze by na tym oszczędzać. jeśli inwestor/inwestorka policzy sobie podwójny zakup materiału, podwójna robotę to zapewne wyjdzie to wszystko znacznie drożej niż by od razu położyć dobrej jakości blachodachówkę. osobiście mogę z czystym sumieniem polecić ruukki. takiej gwarancji jak ta firma nie daje nikt z producentów blachodachówki.
pozdrawiam

kubalasota
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2010, 0:04
Re: Blachodachówka

autor: kubalasota » 16 sie 2010, 0:10

Balex nie jest zły, to co powiecie na to:

blacha Balexmetal z pokryciem plastizol - produkt, który "miał mieć" coś 20 czy 30 lat gwarancji - po 8 latach:
aha, oryginalny kolor - bordowy

Obrazek

Awatar użytkownika
marcinradom
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 04 cze 2006, 9:44
Lokalizacja: dach.radom.pl
Kontaktowanie:
Re: Blachodachówka

autor: marcinradom » 16 sie 2010, 18:39

plastizol, teraz zwany HPS nie nadaje się na nasze warunki klimatyczne!! w gwarancji tego produktu jest napisane:
"... gwarancja nie obowiązuje gdy blachodachówka narażona jest na długotrwałe działanie temperatury powyżej 60 stopni celcjusza"

pozdrawiam

boodzisz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: RADOM
Re: Blachodachówka

autor: boodzisz » 20 lis 2010, 10:39

Witam. Potwierdzam i podpisuję się pod tym co pisze MarcinRadom obiema rękami ale do rzeczy:

Zapraszam do mnie po blachodachówki RUUKKI , SSAB , THYSSEN KRUPP,
Ruukki PUREX 40 lat gwarancji:- 29,30zł/m2
Ruukki PURAL MAT 50lat gwarancji - 35zł/m2
SSAB Prelaq Nova - od 30zł /m2
Thyssen Krupp - od 24zł/m2

Działamy na terenie Radomia i okolic: Białobrzegi , Kozienice , Przysucha , Iłża , Zwoleń.


Pozdrawiam

Przemek
Re: Blachodachówka

autor: Przemek » 22 lis 2010, 22:36

jakie rabaty od cen dajecie ?

tu znalazłem podobny wątek
vf/36/1000/pokrycia-dachowe?topicdays=0

boodzisz
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 20 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: RADOM
Re: Blachodachówka

autor: boodzisz » 24 lis 2010, 10:51

Rabaty uzależnione sa od rodzaju dachu (wielkość,kształt) oraz rodzaju blachodachówki. Do wyceny można przesłąć nam zeskanowany rzut dachu z projektu. Wyliczymy ilość potrzebnej blachy oraz akcesoriów.


Dostawa blachy możliwa również w każde miejsce woj. mazowieckiego po wczesniejszym uzgodnieniu.

Luka
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:54
Re: Blachodachówka

autor: Luka » 08 gru 2010, 15:28

kilka informacji o producentach i produktach blaszanych:

Ruukki

Blachy Pruszyński

ZM Silesia

adam2255
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2010, 8:58
Re: Blachodachówka

autor: adam2255 » 15 gru 2010, 9:07

Długo porównywaliśmy z żoną różne oferty i w końcu wybraliśmy Blachodachówkę Spektrum firmy Balex Metal. Zakupiliśmy ją w firmie TIGER-STAL w Nowym Sączu.Przedstawiciel przyjechał na pomiar,zrobił wycenę,a folię,płaską i wkręty dowiózł blacharzom wcześniej.W powłoce Poliester Mat kosztowała 26,5zł/mkw brutto a dach miał 265mkw.Jestem zadowlony,dekarze chwalili ją że jest sztywna a powłoke trudno zarysować.To strona tej firmy: tiger-stal.pl

atrakcyjny kazimierz
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2008, 19:15
Re: Blachodachówka

autor: atrakcyjny kazimierz » 04 mar 2011, 15:27

plastisol a HPS, choć to typy powłoki termoplastycznej, na bazie PCV o łącznej grubości warstw dekoracyjnych zwykle 200 mikronów, zasadniczo się różnią od siebie. To tak jakby porównywać samochody sprzed 10 lat z samochodami produkowanymi obecnie .... inne plastyfikatory, inne stabilizatory powłoki polimerowej, specjalne dodatki stabilizujące oddziaływanie promieni UV na strukturę wiązań polimerowych .... ponadto , nazwa HPS, a faktycznie HPS200 ....a ostatnio HPS200 Ultra .... jeszcze nowsza generacja .... jest zarezerwowanym i zatrzeżonym znakiem handlowym Corusa, tylko oni mogą się nim posługiwać. Do tej produkcji wykorzystują unikalny i opatentowany lakier produkowany wyłacznie dla nich przez AKZO Nobel. Dodatkowo, rdzeń stalowy w przypadku HPS zabezpieczany jest galvanem a nie 'zwykłym ocynkiem', to decyduje o podwyższonej odporoności rdzenia stalowego, szcególnie na ciętych krawędziach. Nie mozna kupic HPS na zwykłym ocynku, chocby sie bardzo z uwagi na cenę chciało, chyba że w Firmach które ten produkt próbuja podrobić. jest to trudne bo Corus dla zapewnienia także autentyczności swojego produktu embosuje w dośc unikalny sposób strone dekoracyjną .... Arcelor Mittal też stworzył swój odpowiednik tego produktu i sprzedaje go pod nazwa Solano, aczkolwiek przy Solano należy zwrócic uwagę na rozwinięcie numeryczne przy nazwie które decyduje o gwarantowanym okresie jakości ... Ważna sprawą jest też kwestia gwarancji na HPS. Otóż warto też wiedzieć, że Corus oferuje ten produkt ze specjalna gwarancją która pozwala końcowemu nabywcy, po jej odpowiednim zarejestrowaniu dochodzic ewentualnych praw gwarancyjnych bezpośrednio od Corusa, z pominięciem sprzedawcy .... Podobieństwo między Plastisolem a HPS wynika z przynależności do tej samej rodziny chemicznej bazy tej powłoki ale to praktycznie wszystko .... tak jak z samochodami, maluch i mercedes to samochody, i nawet maja nazwę na ta samą literę :-))

jasiek1
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 06 mar 2011, 17:16
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:
Re: Blachodachówka

autor: jasiek1 » 10 mar 2011, 8:52

Witam odnośnie blachowachówki radzę wybrać znane i sprawdzone firmy. Zmojej praktyki wiem że LINDAB to mercedes wśdud blach.Mówię o wysokim profilu jest unikalny a cena wiadomo .....ale warto będziesz zadowolony. Można poczytać jak dobrać pokrycie do [więcej o blogu na PW]
obrubki,kąstrukcje,rodzaje pokrycia

atrakcyjny kazimierz
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2008, 19:15
Re: Blachodachówka

autor: atrakcyjny kazimierz » 10 mar 2011, 21:42

ale tą 'kąstrukcją' i 'obrubką' to mnie kolego rozłożyłeś, dzięki, miałem koszmarny dzień i potrzebowałem rozrywki .... a cóż w tym Mercedesie a'la Lindab takiego szczególnego? ... nie mają własnej huty, blachy kupują tam gdzie kupuje i Budmat, i Pruszyński, Blachprofil, Balex , i wielu innych ... w Polsce mają dość marne maszynki do profilowania, udział w rynku znikomy ... gdzie im tam choćby do linii Stama u Pruszyńskiego .... Rolls Royca wśród linii do profilowania blach .... na marnym aucie to i super kierowca nie pojedzie a i najlepszy materiał nie uzyska cudownych cech.... Lindab i jego czas to był w połowie lat dziewięćdziesiątych, jak nie było rodzimych producentów - profilowców ... to tak, to była firma .... ale teraz, absolutnie nic szczególnego, ponad standard rynkowy

Awatar użytkownika
Kkrzysztof
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 sie 2006, 14:10
Re: Blachodachówka

autor: Kkrzysztof » 01 lip 2011, 8:44

jak czytam tu forum to mam wrażenie , że wiele wypowiedzi jest napisanych przez doradców technicznych, handlowców , sprzedawców i innych osób związanych z branżą dachową.
Ciekawią mnie wypowiedzi stwierdzające że to czy tamto pokrycie jest złe a tamto najlepsze :D

Podczas wyboru proponuję wziąć pod uwagę takie rzeczy jak wielkość firmy której to kupuje się materiał. Wiadomo, że dużej firmie trudniej uciec z rynku niż małej. Jeżeli ktoś ma duży udział w rynku to można się spodziewać , że ma dobry produkt inaczej reklamacji nikt by nie wytrzymał finansowo. Przecież jak by reklamacji była taka wielka masa to media i wszystko by to nagłośniło inaczej nie będzie.

Proponuję nie brać pod uwagę wypowiedzi , że jakiś produkt to jest do du..... (za przeproszeniem) ponieważ są one niepoważne i nic nie wnoszą.

Co do dachów blaszanych obecnie firma Budmat w reklamie podaje telefon gdzie można zadzwonić i przyjedzie od nich człowiek co pomierzy parametry materiału. Jeżeli parametry są zgodne z normą to na dachu nic nie ma prawa się wydarzyć.
życie to ściganie - reszta to czekanie

" Rób to, co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować" - Konfucjusz

Gdzie zaczyna się pasja... tam kończy się ekonomia.

lukmac1
lubie spamować
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:10
Re: Blachodachówka

autor: lukmac1 » 01 lip 2011, 12:55

Najtańszą blachodachówkę można kupić w serwisie mam-sklad.pl. Mam-sklad.pl to grupa 120 składów budowlanych z całej Polski.
Pozdrawiam

tomwaldi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2011, 20:07
Re: Blachodachówka

autor: tomwaldi » 15 lip 2011, 20:52

jesli chodzi o plannje to jest trochę przereklamowana są inne równiez szwedzkie blachodachówki które są o wiele porządniejsze nie chodzi o samą blachę bo jest porównywalna ale wytłoczenie
o klasę lepsze lindab ,bud mat ,ifińskie ruuki


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów