podłączenie piekarnika gazowego pod zabudowę

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mmaslon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2011, 18:56
podłączenie piekarnika gazowego pod zabudowę

autor: mmaslon » 26 lut 2011, 19:12

W bloku, w którym jest gaz miejski chcę podłączyć osobno płytę gazową pod zabudowę oraz piekarnik gazowy pod zabudowę. Czy z podłączeniem tych obu urządzeń mogę mieć jakiś problem?
Czy potrzebna jest przeróbka instalacji a może są jakieś rozgałęzienia (trójnik). W tym temacie jestem laikiem a przed zakupem chciałbym się upewnić, że nie wyrzucam pieniędzy w błoto, proszę o pomoc.

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
Re: podłączenie piekarnika gazowego pod zabudowę

autor: Paweł_Małek » 26 lut 2011, 23:29

Mozna rozgalezic trojnikiem, dla obu odbiornikow powinny byc osobne zawory (kurki) odcinajace.

Wezwij gazownika zeby na miejscu obejrzal instalacje - nie w kazdym miejscu mozna zamontowac urzadzenia gazowe.

Np. nie wolno montowac kuchni gazowej przy oknie ze wzgledu na zdmuchiwanie plomienia.

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: podłączenie piekarnika gazowego pod zabudowę

autor: Bolas » 27 lut 2011, 9:04

Dokładnie. Osoba z uprawnieniami gazowymi będzie wiedziała jak podłączyć obie kuchenki. Poza tym podbije gwarancję. Pisałem już kiedyś na forum o odległościach urządzeń gazowych przejrzyj moje posty.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów