Pompa cieplna

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

elektryk_eib
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2005, 15:14
Pompa cieplna

autor: elektryk_eib » 24 maja 2006, 8:09

Witam,
czy ktos z forumowiczow stosowal pompe cieplna i moglby sie podzielic swoimi doswiadczeniami?

Pozdrawiam,
Tomek

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 maja 2006, 8:49

Ciepłe pompy to raczej do obiektów zabytkowych, których zaizolować się nie da a ogrzewać trzeba. Przy małych potrzebach ciepła okres zwrotu przekracza trwałość ustrojstwa. Dlatego sprzedawcy i producenci pomp ciepła są takimi wrogami skutecznej izolacji i wentylacji.

GrygorXXL
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 26 cze 2006, 21:35
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

autor: GrygorXXL » 26 cze 2006, 21:44

Myślę iż musisz sprecyzować trochę bardziej pytanie, bo jeśli nie, to będziesz dostawać tylko takie pseudo filozoficzne odpowiedzi jak powyższa. Czekam na sprecyzowanie pytania i postaram się odpowiedzieć w miarę mozliwości.

Awatar użytkownika
Kryspin
Aktywny
Aktywny
Posty: 128
Rejestracja: 02 gru 2005, 8:12

autor: Kryspin » 25 lip 2006, 12:09

Temat pompy ciepła jest mi dość dobrze znany. Pompą ogrzewany jest budynek kilku tys m2 - wielomieszkaniowy. Nie będę wnikał w szczegóły lecz w podsumowanie.
Nakład inwestycyjny, servis, koszta eksploatacji, żywotność pompy ciepła, po uwzględnieniu tych wszystkich wartości i przełożeniu ich na względy finansowe oraz rozłozeniu na przestrzeni lat koszt i GJ wytworzonej energii jest praktycznie identyczny jak tego zakupionego z miejskiej sieci ciepłowniczej. Temat wygląda troszkę inaczej jak w przypadku budownictwa jednorodzinnego ale w ogólnym rozrachunku pompa ciepła finansową rewelacją nie jest.

misiu-32
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2006, 17:43

autor: misiu-32 » 11 sie 2006, 22:05

Podobno znacznie lepsze są pompy propanowe m.i. dlatego że mają jeden wymiennik
ciepła przez co mają większą sprawność ; mają mniejsze gabaryty i można je umiejscowić poza budynkiem .

marek1970-36
1 - ostrzeżenie!
Posty: 58
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:03
Lokalizacja: Gdynia

autor: marek1970-36 » 24 wrz 2006, 14:04

Pompy cieplne są istalowane z zewnętrznym żródłem lub powietrzne.Pompy ciepła sa jeszcze dość drogim rozwiązaniem ogrzewania.Stosuje się je w przypadkach dużych obiektów sakralnych,użytecznośći publicznej ...

zender
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2006, 14:56
Re: Pompa cieplna

autor: zender » 30 paź 2006, 0:56

elektryk_eib pisze:Witam,
czy ktos z forumowiczow stosowal pompe cieplna i moglby sie podzielic swoimi doswiadczeniami?

Pozdrawiam,
Tomek


witam

w tym temacie nalezy sie kierwoac na formu

forum.muratordom.pl

tutaj jest wiecej sprzedawcow niz budujacych i ciezko o obiektywna opinie
pozdr. zender

ps ale ludzei na forum.muratordom.pl sobie ublizaja nawzjaem b.niemial atmosfer tutaj panuje po przeczytaniu kilku postow jestem w szoku.
pomalu do przodu

Piotr 77
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 mar 2006, 23:33
Pompa ciepła.

autor: Piotr 77 » 30 paź 2006, 18:53

Kryspin pisze:Temat pompy ciepła jest mi dość dobrze znany. Pompą ogrzewany jest budynek kilku tys m2 - wielomieszkaniowy. Nie będę wnikał w szczegóły lecz w podsumowanie.
Nakład inwestycyjny, servis, koszta eksploatacji, żywotność pompy ciepła, po uwzględnieniu tych wszystkich wartości i przełożeniu ich na względy finansowe oraz rozłozeniu na przestrzeni lat koszt i GJ wytworzonej energii jest praktycznie identyczny jak tego zakupionego z miejskiej sieci ciepłowniczej. Temat wygląda troszkę inaczej jak w przypadku budownictwa jednorodzinnego ale w ogólnym rozrachunku pompa ciepła finansową rewelacją nie jest.

Mam pytanie dotyczące insalacji c.o w budynu ok 1200m2.Budynek parterowy wysokość pomieszczeń 3 m.
Jest to dom opieki na 80 osób. W projekcie jest preferowane ogrzewanie podłogowe.Z tego co wiem nie zalecane jest ono w pomieszczeniach w których sie śpi dlatego myślałem o zwykłych grzejnikach.
Co w takim przypadku jest lepszym pompa ciepła czy piec na paliwo stałe?

Kłobucki
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 29 sie 2006, 8:49

autor: Kłobucki » 07 lis 2006, 12:15

używam od kilku miesięcy klimatyzator czyli pompę ciepła pow.-pow. z Inverterem. Pomieszczenie ok. 70m2, wysokie, połączone z klatką schodową, permanentnie niedogrzane. Dużo szyb. jest mało miejsca na grzejniki płytowe dogrzewam więc kominkiem z nadmuchem. Kominek daje dużo ciepła które szybko śmiga do góry. Klimatyzator daje powietrze o niższej temperaturze które ładnie snuje się po dole wnętrza. Sprawdzałem na razie do temp. -5 st.C i moge stwierdzić, że do tej temperatury zaspokaja moje zapotrzebowanie. No a latem chłodzi.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 179 gości

Gotowe projekty domów