Sufit w salonie

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Bezdomny
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2010, 19:59
Sufit w salonie

autor: Bezdomny » 02 gru 2010, 20:11

Witam, remontuję sufit o wymiarach 5x5m. Budownictwo w starym przedwojennym stylu. Pod zerwaną warstwą tynku była trzcina na deskach. Chciałem to wykończyć płytami gipsowymi bezpośrednio na deski lecz boję się o pęknięcia na łączeniach nawet przy użyciu siatkowania. Słyszałem że można temu zapobiec kładąc podwójną warstwę płyt gipsowych krzyżując je. Czy taki sposób jest skuteczny?

ekmir
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 662
Rejestracja: 10 wrz 2008, 12:05
Lokalizacja: lubuskie
Re: Sufit w salonie

autor: ekmir » 02 gru 2010, 20:54

Zrób to na profilach sufitowych

-www.gazeta.psb.com.pl/Wyd-02-1/metpol.html
-www.norgips.pl/index.php?hps=sub_akcesoria

Bezdomny
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2010, 19:59
Re: Sufit w salonie

autor: Bezdomny » 02 gru 2010, 21:16

Wiem że mogę zrobić to na profilach ale nie chce stosować tej metody bo pokój się obniży, nieznacznie ale zawsze, dlatego pytam czy podwójna warstwa z płyt sprawdzi sie na pęknięcia.

wito-pc
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 913
Rejestracja: 20 lut 2010, 18:31
Lokalizacja: Czeladż
Re: Sufit w salonie

autor: wito-pc » 02 gru 2010, 23:53

Sądzę że to zda egzamin (raz tak zrobiłem na prośbę inwestora też chodziło o wys nie było skarg) trzeba solidnie - gęsto poprzykręcać.
Cezar

Awatar użytkownika
Executive
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 sty 2011, 21:26
Lokalizacja: Sochaczew
Re: Sufit w salonie

autor: Executive » 07 lut 2011, 0:38

Tak, ale żeby naprawdę było to solidne, to pierwszą warstwę płyt, przed przykręceniem drugiej - także "osiatkować" i na raz zaszpachlować choćby szarą Nidą. Twardy i mocny gips, ale tak zaszpachlować by nie odstawał gips i by można było dokręcić bez problemów drugą płytę. Nie zaszkodzi na pewno, dużo dodatkowej pracy nie będzie a pomóc może. Stosowałem ten patent. Poza tym, wierzchnią warstwę płyt pomalować dobrej jakości farbą gruntującą, która wzmocni podłoże.

michal2929
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 06 lut 2011, 22:30
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Sufit w salonie

autor: michal2929 » 17 lut 2011, 23:32

Na przekładkę nie powinno pękać ale równej powierzchni to na 100% Pan nie uzyska z powodu krzywego sufitu. Fachowo byłoby lepiej zawiesić ten sufit na profilach robi się to na lata. Stare budownictwo przedwojenne to powinna być wysokość 3,5 m i dlaczego Pan zrywał tynk z sufitu?

Tomasz75
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2011, 9:27
Re: Sufit w salonie

autor: Tomasz75 » 25 lut 2011, 12:07

Zdecydowanie najlepsze są profile sufitowe.

Tomasz75
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2011, 9:27
Re: Sufit w salonie

autor: Tomasz75 » 25 lut 2011, 12:08

Zdecydowanie najlepsze są profile sufitowe.

WallDecor
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2012, 11:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Sufit w salonie

autor: WallDecor » 10 wrz 2012, 13:09

Mam podobny problem u siebie. Po 2 latach od remontu pojawiają się drobne ryski na łączeniu płyt.

A wyklejenie miejsc łączenia flizeliną nie załatwi problemu?
WallDecor
-------------------------------------------------------------------------------------
Salon dekoracji wnętrz - tynki, farby dekoracyjne, tapety, sztukateria, panele gipsowe 3d


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości

Gotowe projekty domów