utwardzanie drogi Beton na gline ktos probowal ??

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

raadek1990
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2011, 19:33
utwardzanie drogi Beton na gline ktos probowal ??

autor: raadek1990 » 08 lut 2011, 19:47

witam mam dzialke na ktorej jest ziemia gliniasta. mam problem z utwardzeniem drogi jak i podworka.
nie bardzo mam pieniadze na cos konkretnego bo drogi dobre 100m a zwiru i gruzu pozera niesamowite ilosc a efekt i tak na pol roku a pozniej to samo samochody sie zapadaja do polowy felgi :) no ale jak juz sie ruszy to da sie przejechac ale trzeba ruszyc. i tu pytanie czy jesli chcial bym wylac na podworku przed domem beton chodzi mi taki nie za wielki kawalek tylko zeby zmiescily sie 2 samochody i mozna bylo cofnac zeby zawrocic (samochody osobowe waga w granicach 1000kg) ma to sens ?? taka warstwa kilka cm utwardzi to troche ?? domyslam sie ze to bedzie pekac itp ale zeby chociaz troche lepiej bylo. zebym nie musial linka wyciagac samochodow :D
co o tym sadzicie ??:)

Awatar użytkownika
tomo209
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 05 gru 2008, 15:40
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontaktowanie:
Re: utwardzanie drogi Beton na gline ktos probowal ??

autor: tomo209 » 14 lut 2011, 16:28

Twój problem jest bardziej skomplikowany niż sobie wyobrażasz. Zapewne pojawia się już przy niewielkich opadach deszczu. Cóż... na moje idealnym byłoby zebranie warstwy ok 40cm gruntu, ustabilizowanie podłoża np za pomocą geowłókniny/ wapna, uzupełnienie powstałej niecki np za pomocą gruzu/piasku, później 10cm chudego betonu, a na to np kostka brukowa//wylewka betonowa lub inna nawierzchnia


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów