izolacja słupów żelbetowych

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Nikolson
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2009, 14:21
izolacja słupów żelbetowych

autor: Nikolson » 10 lut 2011, 20:27

witam,

dziś przejeżdżając obok budowy zauważyłem, że na słupy żelbetowe posadowione na zewnątrz budynku nałożono wełnę mineralną, a na nią blaszaną okładzinę, taką już wykończeniową. W jakim celu taka izolacja została zastosowana?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Executive
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 28 sty 2011, 21:26
Lokalizacja: Sochaczew
Re: izolacja słupów żelbetowych

autor: Executive » 10 lut 2011, 20:35

Też się nie raz nad tym zastanawiałem. Kiedyś na jednym zleceniu gdzie byłem podwykonawcą od wykończeń wewnętrznych zapytałem się kierownika budowy o to. Nie był w stanie odpowiedzieć. Uważał, że to bzdura, ale tak miał w projekcie i musiał to wykonać.
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny...
Usługi remontowo-wykończeniowe

Nikolson
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2009, 14:21
Re: izolacja słupów żelbetowych

autor: Nikolson » 10 lut 2011, 20:45

jednym z wytłumaczeń może być mostek termiczny na styku słup-strop. Ale i tak pewnie strop jest ocieplany od góry, więc to trochę traci sens. Równie dobrze trzeba byłoby ocieplić cały strop od spodu...


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów