Sąsiad z dołu truje mnie gazem

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kryspus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2010, 7:58
Sąsiad z dołu truje mnie gazem

autor: kryspus » 21 lis 2010, 8:05

Witam,
Mam dość pory problem z sąsiadem z pietra niżej, który prowadzi sklep z autoczęściami na parterze i używa butli z gazem do ogrzewania tego sklepiku.
Problem jest taki, że ja mieszkając nad tym sklepem czuję ten gaz którego on używa z tej butli i muszę niekiedy kilkakrotnie wietrzyć pokój czy też całe mieszkanie. Czasami gdy wracam z pracy wchodząc do domu czuje taki smród, że zastanawiam się czy przez niego nie wysadzę mojego mieszkania w powietrze!
Dowiedziałem się, że podobno istnieje artykuł/ustawa mówiąca o tym iż zabrania się używania butli z gazem w budynkach które maja podłączenie instalacje gazu ziemnego, którego ja używam w swoim mieszkaniu do kuchenki.
Dodatkowo słyszałem, że gaz - propan używany w takich butlach jest cięższy od powietrza i w razie wycieku unosi się tuż nad podłogą. Więc to, że ja czuję smród tego gazu mieszkając nad nim oznacza, że używa innego gazu ( być może gazu ziemnego). Tu rodzi się pytanie czy używanie takiego gazu w butlach jest dozwolone ?

Prośba moja jest taka aby ktoś przybliżył mi konkretne artykuł/y na postawie, których mógłbym podjąć jakąś akcję. Właśnie, i jak interweniować mogę w tej sprawie?
Proszę o pomoc.

/Jak wybrałem zły dział na umieszczenie mojego problemu to proszę o przeniesienie na właściwy/

Liber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 351
Rejestracja: 20 kwie 2009, 14:03
Lokalizacja: CHEŁM
Re: Sąsiad z dołu truje mnie gazem

autor: Liber » 30 lis 2010, 10:19

Witam: Wydaje mi się, że to co Pan wyczuwa w domu to nie jest gaz, a tylko spaliny gazu, które się unoszą w górę. Udał bym się do administratora tego budynku, zgłosić problem do straży pożarnej. Oni są wyczyleni na te sprawy. Tam Pan powinien znależć odpowiedź. Gdyby to był gaz, to już dom by był w powietrzu. Może jesteście na jednym kanale wentylacyjnym - błąd budowlany.
Pozdrawiam.
LIBER

gosia72
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2011, 16:52
Lokalizacja: Polska
Re: Sąsiad z dołu truje mnie gazem

autor: gosia72 » 09 sty 2011, 17:12

Proponuje wezwać kominiarzy którzy na pewno doradzą w tej sprawie.

suhhar
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: kłodzko
Re: Sąsiad z dołu truje mnie gazem

autor: suhhar » 16 sty 2011, 17:26

To co czujesz to nic innego jak czad ze spalinami gazowymi. Dziwne ze sie jeszcze nie zatrules. Chlopie biegiem po kominiarzy i do zarzadcy budynku bo do zatrucia duzo nie brakuje.

InterJoker
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:36
Kontaktowanie:
Re: Sąsiad z dołu truje mnie gazem

autor: InterJoker » 07 lut 2011, 20:14

Zgadza się,to nic innego jak spaliny gazu,ale tak czy inaczej nie powinieneś tego czuć. Sprawdź czy problem nie tkwi w wentylacji,wezwij do tego kominiarza.

Awatar użytkownika
tomo209
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 05 gru 2008, 15:40
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontaktowanie:
Re: Sąsiad z dołu truje mnie gazem

autor: tomo209 » 14 lut 2011, 15:48

suhhar pisze:To co czujesz to nic innego jak czad ze spalinami gazowymi.

Chciałbym zauważyć że czad czyli tlenek węgla jest gazem bezwonnym i zwyczajnie go nie czuć. Stąd tyle zatruć szczególnie w okresie zimowym gdy użytkuje się piece lub całe instalacje które są niesprawne technicznie i powinny bezwzględnie ulec naprawie lub wymianie, lecz tak się nie dzieje gdyż optycznie wydawać by się mogło że wszystko jest ok (wg opinii użytkowników)

Tomasz75
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2011, 9:27
Re: Sąsiad z dołu truje mnie gazem

autor: Tomasz75 » 17 lut 2011, 8:19

I co to w końcu było??? Zrobiłeś coś z tym?

Tomasz75
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2011, 9:27
Re: Sąsiad z dołu truje mnie gazem

autor: Tomasz75 » 17 lut 2011, 8:20

I co to w końcu było??? Zrobiłeś coś z tym?


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości

Gotowe projekty domów