Pomocy-problem z sąsiadem

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

pysiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2008, 11:05
Pomocy-problem z sąsiadem

autor: pysiek » 16 wrz 2008, 11:24

Słuchajcie mam olbrzymi problem, chodzi o sasiada.
Plany o budowie zaczęliśmy z żona około 3 lata temu dwa lata temu zaczęliśmy zbierac wszystkie warunki, decyzje, pozwolenia. Już na początku okazało się ze sąsiad od każdej decyzji, pozwolenia ma jakieś zastrzeżenia. Przy pomiarze geodety nie podpisał protokołu nie zgadzał się z granica. Początkowo nie zwracałem na to większej uwagi bo roszczenia sąsiada skargi zostały odrzucane. Terminy jednak przesuwały się a nasza budowa nie ruszała z miejsca. Mina rok i sprawy zaczęły mnie irytowac i denerwowac, podejście urzędników pomijam. Teraz jestem w martwym punkcie czekam na wydanie decyzji na budowę przez Starostwo powiatowe w Jaśle. Okazało się ze sąsiad ponownie się odwolał, a w odwołaniu napisał ze Sprawa zajmuje się Sad Rejonowy i Urząd Miasta - co do pierwszej instytucji wiem ze sąsiad kłamie ponieważ sam dowiadywałem się czy takie postępowanie toczy się. Okazało się ze nie. Urzędnicy jednak nie zważają na czas który biegnie nieubłaganie.Ja czekam przesuwam terminy fachowców i tak sobie myśle ile to jeszcze może potrwac. Zwracam się wiec do was byc moze ktoś był w podobnej sytuacji co mogę zrobic aby wreszcie wyjśc z kręgu odwołań sąsiada i zacząc wreszcie budowę upragnionego domu

Z góry dziekuję za jakąkolwiek pomoc
pozdrawiam Krzysiek

robertm
Aktywny
Aktywny
Posty: 131
Rejestracja: 15 wrz 2008, 8:24
Lokalizacja: Wrocław

autor: robertm » 16 wrz 2008, 11:28

Przechlapane mój znajomy przez 5-lat załatwiał w sądach takie sprawy z" pseudo sąsiadem"

pysiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2008, 11:05

autor: pysiek » 16 wrz 2008, 11:32

Sam nie wiem co robic bo wystarczylo by jesli nie zgadza sie z granica aby ktos z urzedu wyslal swojego geodete i wymierzyl ta granice i sprawa byla by zalatwiona a tak to papierologia trwa miedzy urzedami :( juz nawet wolalbym aby oddal to do sadu, ale on ma 74 lata i kilka spraw w sadzie o podobnym podtekscie jak ze mna:(

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:

autor: Broda79 » 16 wrz 2008, 11:42

Powiem Ci jak to jest. Gość jest na emeryturze, nudzi mu się to pisze i robi na złość wszystkim dookoła. Wyczaj czy przypadkiem nie pali śmieci, liści, nie wylewa syfów do rowu. Leci mu czarny dym z komina? Pisza że podejrzewasz że sąsiad oponami pali. A jak już tak bardzo Cie denerwuje to zgłoś do gminy, że masz podejrzenia, że sąsiad ma nieszczelne szambo.Chyba że masz kanalizacje pod nosem to nie przejdzie. Jeszcze raz powtarzam na takich ludzi jest tylko jeden sposób. Pisz na niego pisma i skargi o wszystko. Psa ma? Napisz że pies załatwia sie byle gdzie i dziad nie sprząta, że chodzi bez smyczy, bez kagańca.Niestety w Polsce jest takie prawo, że jak ktos ma za dużo czasu to moze wszystko. Pozdrawam i życzę wiele cierpliwości.
projekty przyłączy wod-kan. info na priv.

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:

autor: Broda79 » 16 wrz 2008, 11:46

Aha a jak zauważysz, że robi cokolwiek co przypomina choćby budowę (płot, brama, furtka, garaż, bude dla psa) leć do powiatu i zgłoś, że buduje bez pozwolenia. Cokolwiek. Jak mu wpadnie nadzór budowlany to się gość przynajmniej zestresuje trochę.
projekty przyłączy wod-kan. info na priv.

pysiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2008, 11:05

autor: pysiek » 16 wrz 2008, 12:44

a slyszeliscie o czyms takim jak nekanie za pomoca litery prawa?
tak sie zastanawiam gdzie te pisma pisac do starostwy do burmistrzaczy wszedzie jednoczesnie

adam_p1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011, 13:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Pomocy-problem z sąsiadem

autor: adam_p1 » 30 sty 2011, 13:21

Jesli sąsiedzi nie daja wyjscia i myślicie o skierowaniu sprawy do sadu.

proponuje wczesniej udac sie do mediatora.
mediacja pomaga, konflikt jest rozwiązywany po kroku każdy aspekt jaki jest ważny dla stron. mediator tylko pomaga ale to strony decyduja o rozwiazaniu w przeciwieństwie do sadu gdzie to sedzia wydaje wyrok.

mediatorów wrocławskich można polecić.

np. mediatorwroclaw.za.pl


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów