kabiny bez brodzików

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: kabiny bez brodzików

autor: sfirma » 17 sty 2011, 21:31

Sama decydujesz co chcesz - brodzik czy wannę, nieprawdaż ? :)
sławek

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: kabiny bez brodzików

autor: sfirma » 17 sty 2011, 21:32

Sama decydujesz co chcesz - brodzik czy wannę, nieprawdaż ? :)
sławek

Boggi71
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 30 gru 2010, 20:03
Lokalizacja: Polska-Niemcy
Re: kabiny bez brodzików

autor: Boggi71 » 18 sty 2011, 14:53

No akurat jak jestem zmeczony to biore prysznic i ide na sofe. Ale jak bym chcial to ja moge polozyc sie do wanny, gdzie tez piore recznie(przepraszam klamie, nie ja tylko zona)Ale tak jak pisalem wczesniej nog nie da sie tam moczyc. Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
szewczakdesign
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2011, 10:35
Lokalizacja: Poznań
Re: kabiny bez brodzików

autor: szewczakdesign » 21 sty 2011, 0:05

tylko i wyłącznie prysznic bez brodzika ..... :-))) i bez drzwi.
Spadek posadzki od wyznaczonego miejsca, przegroda szklana stała + wejście (wystarczy 70cm) do tego deszczownica z sufitu i odpływ listwowy przyścienny ( unika sie wtedy nacinania płytek po przekątnych) lub mozaika na siatce formowana do spływu.
Płasko , czysto (forma:-)), bez progów itd.....

sama
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Re: kabiny bez brodzików

autor: sama » 23 sty 2011, 17:53

No widzisz to masz luksus - ja mam opcję albo kabina albo mikro wanna. Albo kabina z dużym brodzikiem. Dlatego pytam, szukam podpowiedzi. Bo nie wiem na co się zdecydować.

Awatar użytkownika
szewczakdesign
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2011, 10:35
Lokalizacja: Poznań
Re: kabiny bez brodzików

autor: szewczakdesign » 23 sty 2011, 20:56

kiedyś w małym mieszkanku ...dawno temu też miałem taki dylemat.
Założyłem kabine z duzym brodzikiem gł. 35 cm ...
Przydał sie jako wanienka dla dziecka a i ja udając "fakira" potrafiłem w nim się wykąpac :-))))
POdeślij plan łazienki a postaram sie cos podpowiedzieć.

Boggi71
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 30 gru 2010, 20:03
Lokalizacja: Polska-Niemcy
Re: kabiny bez brodzików

autor: Boggi71 » 24 sty 2011, 12:11

Dla mnie to nie jest zaden luksus. W systemi podlogowym mozna na scianie zamontowac krzeselko , jesli chodzi o pranie to pozostaje tylko miska . Pozdrawiam

sama
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Re: kabiny bez brodzików

autor: sama » 29 sty 2011, 11:46

no widzisz, ale jak się ma 3m2 to luksusem jest mieć ich 8-10:)

Awatar użytkownika
szewczakdesign
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2011, 10:35
Lokalizacja: Poznań
Re: kabiny bez brodzików

autor: szewczakdesign » 29 sty 2011, 16:14

tym bardziej zrobiłbym kabine/prysznic z głębokim brodzikiem. Szkoda miejsca na wanne zwłaszcza jesli ma i tak być mini ...lepiej porządny brodzik.
Tak bym doradzał.
Np. jesli jest możliwość tego typu z miejscem gdzie można przysiąśc i zrelaksowac sie jak we wannie . :-)
: Obrazek

sama
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Re: kabiny bez brodzików

autor: sama » 03 lut 2011, 14:06

no to jest najlepsze z funkcjonalnych rozwiązań, ale znajomi narzekają, że trudno doczyścić taki brodzik. No ale cóż, rozejrzę się.

Boggi71
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 30 gru 2010, 20:03
Lokalizacja: Polska-Niemcy
Re: kabiny bez brodzików

autor: Boggi71 » 03 lut 2011, 20:03

Moja siostra ma taki gleboki wlasnie z tego samego wzgledu co Pani i ze rodzice sa starsi i narzeka tez wlasnie na pielegnacje . A ponoc bo nie uzywalem go nigdy wcale nie jest funkcjonalny bo jest na to wszystko malo miejsca .Ani prysznic ani wanna.
Pozdrawiam

megalazienki
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2011, 7:18
Lokalizacja: Tychy, Wrocław, Kraków
Kontaktowanie:
Re: kabiny bez brodzików

autor: megalazienki » 04 lut 2011, 7:27

Witam
Podstawowe pytanie czy da się takie rozwiązanie zastosować w twojej łazience ponieważ jeżeli jest to remontowana łazienka to najczęściej się NIE DA z powodu wyjścia kanalizacyjnego które to wychodzi najczęściej nad płytkami podłogowymi !!!
Proponuje to najpierw sprawdzić :D

Awatar użytkownika
szewczakdesign
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2011, 10:35
Lokalizacja: Poznań
Re: kabiny bez brodzików

autor: szewczakdesign » 04 lut 2011, 15:46

- jeśli chodzi o osby starsze to właśnie brodzik bez progu lub z niskim jest najlepszy
- Co do funkcjonalności, skoro mogła by sie zmieścić mała wanna (zakładam 150x90) to takich gabarytów brodzik jest oblbrzymi + miejsce do "relaxu" - siedzisko- dla starszych komfort- jest zupełnie wystarczające.
- czystośc... :-) pokażcie mi łatwiej zmywalną pow. niż ceramika i szkło :-))) ...retorycznie oczywiście pytam. Osobiście stosuję na osady kamienne "czyścik" do kominków . Należy uważać tylko na elementy metalowe. ale do osadu z odprysku z dna brodzika idealny.
- w kwestii odpływu ...skoro łazienka jest remontowana i zakłądamy ze będzie nowa cglazura ...możemy po zdjęciu płytek z podłogi dobrać sie do odpływu i doprowadzić go gdzie chcemy. jesli sytuacja tego wymaga podkuć też spust kanalizacyjny ( nawet w bloku nieco można) zakłądając rozgałęźnik niżej. W ostateczności można podnieść podłogę kabiny. POwstanie wówczas próg. Jak wysoki? to sie okazuje po oględzinach. Nie powinien być moim zdanem wyższy niż 10-12 cm. Kolanko do odpływu płaskie, odpływ oczywiscie liniowy lub kratka z wklejaną płytką . Firm nie będe polecał ale jest kilku dobrych prducentów.
TYlko uwaga na "dziwactwa"
.......ostatnio na targach widziałem .."nowość" ..zamiast folii w płynie jakieś płyty łączone ..taśmą.
Przedstawiciel nie przekonał mnie do swego produktu ..... jak ktoś próbował i ma swoją opinie prosze o słowo na forum. Dla mnie to jakiś substytut tego co powinno byc .... a moze jestem w błędzie i jest to lepsza izolacja posadzki.

Boggi71
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 30 gru 2010, 20:03
Lokalizacja: Polska-Niemcy
Re: kabiny bez brodzików

autor: Boggi71 » 04 lut 2011, 17:26

Nie chodzilo mi o brodzik robiony tylko gotowy kupiony i to na dodatek niewiadomo gdzie.(siostra jak sie z tego smialem nie powiedziala mi za ile i gdzie). Jestem tez tego zdnia ze majac tyle miejsca mozny cuda zaplanowac.(jesli ktos potrafi, ma wiedze,i wyobraznie). Co do tych plyt to tez to widzialem w niemczech ale nie interesowalem sie tym. ale postaram sie cos na ten temat dowiedziec. W kazym badz razie w nowym programie PCI nie ma takiego dziwadztwa .
Pozdrawiam

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: kabiny bez brodzików

autor: sfirma » 04 lut 2011, 22:33

Ta straszna nowość to nie taka nowość. Owe płyty, które wymagają jedynie izolacji łączeń to płyty budowlane wedi lub ultrament o gr od 4mm do chyba 60mm. Z powodzeniem zastępują hydroizolację i są powszechnie stosowane w domkach w Skandynawii. U nas bardziej stosowane jako szybka zabudowa wanien, brodzików czy formowania półek pod umywalki itp. Według mnie rewelka ale należy mieć trochę wyobraźni i inwencji twórczej by z zadowoleniem produkt ten stosować. Polecam.
sławek


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości

Gotowe projekty domów