jaki piec wybrać

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Annia
jaki piec wybrać

autor: Annia » 07 mar 2006, 14:47

Witam serdecznie!
Myśle o jakimś piecu na opał stały tj. piec na węgiel, drewno czy może coś innego, do końca nie wiem co mogłoby być jeszcze spalanie w takim piecu. Zalezy mi na tym zeby nie trzeba było co dziennie dokładać do tego pieca, czyli moze jakis z automatycznym podajnikiem? Prosze napiszcie mi jakie moga być mozliwosci w wyborze ogrzewania. Alternatywą bedzie dodatkowe ogrzewanie gazowe.

antonisiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 kwie 2006, 10:15
Re: jaki piec wybrać

autor: antonisiek » 30 kwie 2006, 10:34

Automatyczne piece na wegiel sa drogie więc zostań przy gazie.

jendral
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2006, 10:23

autor: jendral » 30 cze 2006, 10:26

Ja polecam kotły "BJ-MW". Najlepiej skontaktuj się z producentem, najlepiej Ci doradzi.

Piotr 77
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 mar 2006, 23:33
Piec na owies

autor: Piotr 77 » 30 cze 2006, 13:55

A moze piec na owies?
Ja zainstalowałem taki i jestem bardzo zadowolony.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 30 cze 2006, 14:16

Do czsu...! Do czasu podatku kominowego i certfikatów, które już od stycznia miały obowiązywać. Zasze najlepiej, najtaniej i najbezpieczniej jest izolować, a w domach izolowanych centralnych systemów ogrzewania się nie stosuje, nie ma jak!

Piotr 77
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 mar 2006, 23:33
Piec na owies

autor: Piotr 77 » 30 cze 2006, 17:10

Na kotły na owies są certyfikaty.Nie jest to sam palnik tylko profesjonalny piec przeznaczony do spalania owsa jako paliwo podstawowe.
Z całą pwnością jeśli wejdzie podatek kominowy o którym piszesz inaczej będą traktowane instalacje ekologiczne spalające odnawialne źródła typu owies niż kotły na ekogroszek.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 lip 2006, 7:14

Nie bardzo się rozumiemy. Nie chodzi o certyfikat pieca, a o certfikat energetyczny domu. Nawet najczystrze spalanie, ale w nadmiarze jest nieekologiczne. Nie istnieją energooszczędne piece czy grzejniki tak i nie ma ekologicznego spalania. Ograniczyć emisją CO2 można wyłącznie skuteczną izolacją i wentylacją z odzyskiem ciepła, a w domach izolowanych nie da się wykonać centralnego ogrzewania. Z doświadczenia wiem, że takie piece w 200 m2, nawet przy przyzwoitej izolacji domu, potrafią spalić 8-10 kg na dobę podczas mrozów!!!

marek1970-36
1 - ostrzeżenie!
Posty: 58
Rejestracja: 24 wrz 2006, 11:03
Lokalizacja: Gdynia

autor: marek1970-36 » 24 wrz 2006, 20:15

Są kotły na paliwo stałe z zasobnikiem i podajnikem paliwa na eko-groszek,pellets,ziarna zbóż wyposażone w palnik retortowy.Zasobniki są o dużej pojemności wystarczające w zasadzie na załadunek raz w tygodniu.Polecałbym kocioł LING COMBI wykonany z żeliwa (duża trwałość -gwarancja producenta nawet 10 lat i sprawność powyżej 82 %) posiadający podwójną komorę spalania gdzie można palić również koksem,węglem,szczapami drewna. Aternatywnie mozna rozpatrzyć kocioł gazowy stojacy żeliwny,kondensacyjny z zasobnikiem wody lub podgrzewaczem pojemnościowym z własnym palnikiem.

Neofocus
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2006, 11:22
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

autor: Neofocus » 10 paź 2006, 16:10

Gaz może zostać jako alternatywne źródło ogrzewania, natomiast zasadniczym powinno być ogrzewanie paliwem stałym ,np. eko-groszkiem. Inwestycja zwraca się nawet w ciągu jednego sezonu w porównaniu do ogrzewania gazem. Zapraszam na stronę kotly-neofocus.com, na której udowadniamy to, co przed chwiilą zaproponowałem.

Krzysztof
Aktywny
Aktywny
Posty: 247
Rejestracja: 03 lut 2005, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

autor: Krzysztof » 11 paź 2006, 19:39

Niebardzo rozumiem... ale widze to tak:

- Jest już kocioł gazowy, ale szukamy oszczędności w paliwach stałych??
Jak tak, to proponuje podłączyć kocioł na paliwa stałe, i "odpalać go" tylko do rozgrzania układu ogrzewania - Najwięcej energii jest pochłaniane właśnie w momencie początku sezonu, i wtedy przydaje się kocioł wysokotemperaturowy, natomiast w czasie sezonu lepszy okazuje się kocioł gazowy (jeżeli kondensacyjny)
- Nie ma żadnego kotła, i poszukujemy jakiegoś źródła ciepła??
Proponuje kotły na pellety z podajnikiem, bądź kocioł gazowy KONDENSACYJNY. Plusy i minusy są w obu tych kotłach inne, i zależne od samej instalacji do czego była projektowana! Nie podłącza się pieca kondensacyjnego do instalacji przeznaczonej do wysokich temperatur i odwrotnie. Najlepiej się skontaktować z osobą, która się tym zajmuje, ale nie jest tylko sprzedawcą.

W razie pytań - polecam się
poczta@avanta.pl

Piotr 77
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 02 mar 2006, 23:33
Piec na owies

autor: Piotr 77 » 11 paź 2006, 20:46

Cena pelletu w tej chwili dochodzi do 800 zł/t!!!! Nie wiem czy jest to takie dobre rozwiązanie.

tukan559
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2006, 9:33

autor: tukan559 » 08 sty 2007, 23:28

polecam piec tani i dobry w którym można spalic praktycznie wszystko równiez i owies. Zaleta duża jest jego cena i bezobsługowośc ( oczywiście w niezupełnie) Piec nazywa sie Stalmark .
Adam


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości

Gotowe projekty domów